Ještě není pozdě na záchranu a obnovu oceánů

Ještě stále není pozdě zachránit oceány. Jejich obnova do původní hojnosti a druhové pestrosti by mohla trvat jen třicet let. Stačilo by výrazně změnit naše chování vůči tomuto ekosystému. Především obnovit některé oblasti, snížit znečištění vypouštěné do moří a změnit způsob rybolovu. Shodl se na tom mezinárodní tým vědců. Jejich studii publikoval prestižní vědecký časopis Nature.

Lidstvo se podle autorů studie musí rozhodnout, jestli zanechá příštím generacím životaschopné, odolné a životem kypící oceány, nebo je poškodí do té míry, že bude ekosystém nevratně poškozen.

Tým uznávaného světového experta na mořský život profesora Carlose Duarteho, který nyní působí na mezinárodní Technické a přírodovědecké univerzitě krále Abdalláha v Saúdské Arábii, předložil přesný plán akcí, které je třeba udělat, aby byl život v mořích zachráněn a plně zotaven do třiceti let.

„Máme jen malé okénko pro možné akce, kterými bychom mohli zajistit zdravé oceány pro generaci našich vnoučat, máme k tomu všechny potřebné vědomosti i nástroje. Nedostát této výzvě, a tím odsoudit generaci našich vnoučat k životu s poškozenými oceány, které nebudou poskytovat kvalitní živobytí, je mimo možnosti volby,“ tvrdí profesor Duarte.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
18:33

Intenzivní trénink na nohy

Intenzivní trénink na nohy
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško
16:32

Kardio trénink

Kardio trénink

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nemůžete se dočkat slíbeného překvapení? V tomto případě platí, že trpělivost růže přináší. Snažte se proto zachovat chladnou hlavu. Šťouráním byste se mohli zbytečně připravit o zážitek! Raději se proto soustřeďte na povinnosti. Nebojte, dočkáte se! Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
90 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat