Vibrace v zemské kůře se díky karanténě na celé planetě snížily o padesát procent

Matka Země už toho lidského hemžení a ničení měla dost. A tak na lidstvo možná poslala koronavirus. Ať už je původ viru jakýkoli a pravdivá kterákoli z mnoha nejen konspiračních teorií, pravda je jedna. Karanténa prospívá především planetě samotné. A teď doslova slaví Vánoce. Životní prostředí až zázračně ožívá a omezení lidského provozu se projevilo dokonce na seismické úrovni v zemské kůře. Je v ní mnohem méně vibrací. Takový klid vědci zaznamenávají detektory seismické činnosti jen v době Vánoc.

Vibrace, které jsou produkovány továrnami, auty, vlaky a dalšími dopravními prostředky a také pohybem samotných lidí, se výrazně snížily poté, co lidskou společnost ochromila karanténa. Potvrzují to data z tisíců detektorů seismického hluku na mnoha místech Země.

Podle seismologa Thomase Lecocqa z Královské observatoře v Belgii poklesl seismický hluk v zemské kůře na mnoha místech planety až o padesát procent.

A také seismoložka Paula Koelemeijer z Londýna tvrdí, že k výraznému útlumu otřesů v zemské kůře došlo v průběhu března. Data z mnoha stanic v Anglii hlásí stejný trend.

Klid jako o Vánocích

„Takový klid v zemské kůře zaznamenáváme jen v době Vánoc,“ tvrdí doktor Lecocq v rozhovoru pro deník The Independent.

Karanténa je dobrá pro samotné seismology a jejich práci.

„Získáme z měřicích stanic signál bez zbytečného hluku navrch, umožní nám to vymačkat z těchto senzorů ještě o něco víc důležitých dat o seismické činnosti Země,“ uvedl seismolog Andy Frassetto z Washington DC v rozhovoru pro vědecký časopis Nature.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Snídaně s malinami

(18 hlasů)

Skvělá snídaně s jahodami

(17 hlasů)

Jarní snídaně s ředkvičkou

(21 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

5 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:08
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:07
24 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:07

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat