Od divokého vlka až po nejlepšího přítele člověka

Bezesporu pes je nejlepší přítel člověka. Ale jak vlastně tohle intimní přátelství začalo? O tom vědci diskutují už dlouho. A nyní má konečně nové poznatky.

Před 15 000 lety domestikoval člověk psa, čímž se z něj stalo naše nejstarší domácí zvíře. Kde přesně k tomu došlo, se vědci zatím nemohou dohodnout. S největší pravděpodobností to ale bylo poprvé v Evropě.

Stejně tak není jasné, jak jsme my lidé vlastně vlky přemluvili, aby se stali našimi společníky. S novou odpovědí přišel tým vědců z univerzity v Helsinkách.

Láska prochází žaludkem

Protože oba jedli maso, byli člověk a vlk při lovu spíše konkurenti. Jakékoli sblížení bylo tedy spíše nemyslitelné. Ale jak studie ukázala, byla jejich rivalita menší, než se myslelo. Člověk sice tenkrát sice jedl maso, ale potřeboval také dostatek sacharidů a tuku. A tak se homo sapiens stravoval spíše tlustým masem, zatímco libové, plné proteinů nechával. K radosti vlků, kteří s konzumací libového masa neměli žádný problém. Lidé tak vlky ve své blízkosti krmili masem, a tím si je k sobě připoutali. Ti se během času stali pomocníky při lovu, ochránci a kamarády.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 15:10
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:57
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:38

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat