Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kurzy, kterými by měl projít každý. Mohou totiž zachránit život

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12.08.2018 | Zdraví a životní styl

Kroužků a kurzů je nepřeberné množství a každý si může vybrat podle toho, co ho baví nebo zajímá. Jsou ale takové kurzy, které by měl absolvovat každý, bez rozdílu pohlaví či zájmů. Jsou to takové, které nám v případě nouze, dokážou opravdu zachránit život.

První pomoc

Sice jsme absolvovali přednášky na školách, ale ruku na srdce, kdo v té době dával skutečně pozor nebo může dnes s jistotou říct, že by byl schopen všechny potřebné úkony při pomoci druhým osobám provést správně a bez zaváhání? Nehledě na fakt, že od dob, kdy jsme poslouchali o tom, jaký je nejvhodnější postup záchrany, se toho hodně změnilo. Naučit se, jak pomoci sobě nebo druhému při úraze či nehodě je mnohdy k nezaplacení.

Škola smyku

Dalším kurzem, za který byste někdy v životě mohli být vděční je škola smyku. Po naší zemi je k nalezení již mnoho cvičných ploch, na kterých vám nasimulují jízdu na ledě nebo mokré vozovce a vysvětlí vám, jak se v takových situacích zachovat. Následně vás naučí automobil při takových podmínkách ovládat. Výhodou je, pokud se živíte jako řidič z povolání, v mnoha firmách vám tento kurz zaměstnavatel proplatí.

Kurz sebeobrany

V dnešní době je potřeba myslet na všechno. Proto by ve výčtu námi doporučovaných kurzů neměl chybět ten k sebeobraně. Ať jste muž nebo žena, nikdy nevíte, kdy bude potřeba bránit život svůj nebo vaší rodiny. Kurzy sebeobrany nejsou výborné jen tehdy, kdy se potřebujete ubránit, ale také vás naučí koncentraci, trpělivosti, zlepší celkově vaši fyzickou kondici a výrazně posílí sebevědomí. Existují dokonce rodinné kurzy, na kterých se budou individuálně věnovat vám i vašim dětem.

Základy přežití

Říkáte si, že nejste žádní cestovatelé a nemůže se vám tedy stát, že byste skončili opuštění někde uprostřed prérie? No, možná ne, ale určitě není na škodu umět si poradit v jakékoli situaci. Nikdy nevíte, kdy vás popadne touha si po třiceti letech v paneláku pořádně „zatábořit“ a ztratíte se uprostřed hlubokého lesa. V takovém kurzu vás naučí nejen jak si rozdělat oheň v dešti nebo postavit přístřešek z klacků, ale naučí vás také rozeznávat jedlé a jedovaté rostliny, nacházet vodu i tam, kde není, nebo lovit divokou zvěř holýma rukama.

Dopřejte si po dovolené detox. Co přidat do smoothie, aby...

Kuskus s mrkví

Kuskus s mrkví

8 hlasů
30min 609 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát z kedlubny a jablek

7 hlasů
25min 484kJ 55 Kč

Rychlý salát z kedlubny přijde v létě k chuti.

Kapustová polévka

18 hlasů
50min 325kJ 85 Kč

Polévka typické vůně a chuti, s kapustou, klobásou a bram...

Poradny

Vnučka má dítě s Angličanem, dostane sociální dávky?

Dobrý den,porodné i rodičovský příspěvek patří mezi dávky státní sociální podpory. U těchto dávek... Více

Na jak dlouho mohu dát syna do školky?

Dobrý den,dokud pobíráte rodičovský příspěvek, hradí za Vás zdravotní pojištění stát. Jakmile pob... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Na kolegu v práci se budete moci beze zbytku spolehnout. Uleví se vám, neboť si velmi dobře uvědomujete, že vzájemná důvěra je v pracovním kolektivu takřka nezbytná. Spolupracovníci vás naštěstí přesvědčí o tom, že by vás nikdy v ničem nezklamali.

Více