Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Syndrom Petra Pana. Jak to vypadá, když člověk odmítne být dospělý

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10.09.2018 | Zdraví a životní styl

Ve známé pohádce se Petr Pan rozhodl, že nikdy nevyroste. Ale i ve světě lidí můžete potkat takového Petra, který se odmítá zařadit do světa dospělých. Syndromem Petra Pana trpí mnoho mladých mužů, kteří dospět odmítají.

Jako v pohádce

S názvem „syndrom Petra Pana“ přišel v osmdesátých letech psychoterapeut Dan Kiley. Podle něho se mladí muži podléhající tomuto životnímu stylu, podobně jako pohádkový Petr Pan, vyhýbají zodpovědnosti, vyhýbají se vážným vztahům, jsou nevázaní a odmítají přijmout fakt, že jsou dospělí.

Často se jedná o muže s dobrou prací, vlastnící nablýskané „sporťáky“, nosící pohodlné mikiny s infantilními nápisy a roztrhané džíny. Na první dojem působí zábavně, jsou roztomile rozverní, sympatičtí a jejich ležérní vzhled působí nenuceně a pohodově. To všechno je samozřejmě častým lákadlem pro nejednu mladou ženu, která se do takového muže snadno zakouká.

Zásadní problém nastává ve chvíli prozření. Muži, kteří trpí syndromem Petra Pana, jsou emocionálně chladní, narcističtí, často líní a nezodpovědní. Veškeré starosti spojené s normálním životem, jako jsou platby za účty, nájem, samotná docházka do práce, domácí povinnosti apod. s radostí přesouvají na bedra svých poloviček, které vnímají spíše jako náhradní rodiče.

Pokud vám výše uvedené faktory nevadí, věřte, že můžete být s přerostlým dítětem do jisté míry spokojená, dokud od něj budete požadovat pouze zábavu a sex. Ve chvíli, kdy budete chtít váš vztah posunout dál, tvrdě narazíte. Manželství a rodina jsou pro novodobé Petry Pany tabu.

Z malých mladí a z mladých… Mladší?

Syndrom Petra Pana se netýká pouze mužů. Ač je jich méně, trpí jím i mnoho žen. Zejména ve velkých městech se stává syndrom Petra Pana doslova životním stylem.

Touha lidí nevyrůst se postupně přetváří v touhu zůstat mladým a nikdy nezestárnout. Proto čím dál tím častěji na ulici potkáte prošedivělé pány v roztrhaných džínsech a tetováním na rameni, zatímco opodál cupitá odbarvená a na kost vyhublá žena ve středním věku, s piercingem v obočí, spěchající od svého nového kabrioletu na hodinu aerobiku.

Petr Pan podruhé

Výše jsme si uvedli charakteristiku typických projevů tohoto syndromu. Ovšem jsou i tací, kteří se oženit dovedou, dokonce po rodině touží a to zejména po dětech, jimž se postupně stávají „parťáky“. Místo, aby je vychovávali jako otcové, soupeří a hrají si s nimi jako jejich vrstevníci. Tatínci se syny sbírají autíčka, hrají počítačové hry, hádají se o cédéčka, jezdí na skateboardu apod.

Mezi ženami se tento druh Petra Pana vyskytuje velmi málo. Zastydlé dětství projevující se nejvíce v období rodičovství je, jak se zdá, výsadou mužů. Vzhledem k tomu, že jejich největší životní obavou je stáří, těžko je něčemu z výše uvedeného odnaučíte.

Okurka na čelo, mrkev na zrak, cibule na kašel... Co opra...

Rizoto s hlívou

Rizoto s hlívou

9 hlasů
45min 711 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kančí na slanině

11 hlasů
2h a 30min 591kJ 239 Kč

Máte rádi zvěřinu, tento recept vás nezklame.

Kuřecí stehna s tymiánem

9 hlasů
1h a 25min 400kJ 90 Kč

Pečená kuřecí stehna s vůni tymiánu.

Poradny

Dávám výpověď, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,protože pro zaměstnavatele neodpracujete celý kalendářní rok, máte nárok na tzv. poměrn... Více

Jsem nemocná, kdy mi skončí výpovědní doba?

Dobrý den,nemocenská může prodloužit trvání pracovního poměru pouze v případě výpovědi ze strany ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více