Nedejte šanci podzimní únavě a splínům. Co můžete udělat ještě dnes?

Také se poslední dny probouzíte do mlhavého rána bez energie a nálady? Pak na vás nejspíš padla ona pověstná podzimní únava. A není divu. Zatažená obloha, krátké dny a brzké stmívání, teploty pohybující se nebezpečně blízko nuly... Jak zase získat energii do života?

Únava související se změnami počasí se většinou skloňuje na jaře. Ale na podzim čelí náš organismus také velké zátěži. A tak není divu, že jen málokdo má to štěstí, aby v dušičkovém čase sršel energií.

Navzdory tomu existuje řada způsobů, jak svému organismu můžete pomoci a i sychravé dny prožít plní síly a s úsměvem na rtech!

Neseďte doma

Možná že vás výhled z okna zrovna neláká k tomu, abyste strávili celý den někde v lese, ale rozhodně byste neměli sílu čerstvého vzduchu podceňovat. Využijte každou chvíli (a přízeň počasí) k nějaké procházce, ať už v přírodě nebo ve městě. Pobyt mimo čtyři stěny dokáže zvednout náladu, navíc když vysvitne sluníčko, doplníte zásobu důležitého vitaminu D, který je jednou z možností prevence splínů. A když už nebudete mít čas nebo chuť přímo vyrazit ven, alespoň pravidelně větrejte.

Snažte se hýbat

Že máte na podzim náladu zalézt do peřiny a vylézt někdy koncem března? Nejste sami. Ale pokud v sobě najdete sílu, zkuste se (kromě pravidelných procházek) věnovat i nějakému dalšímu pohybu. Nejenže uděláte něco pro své tělesné zdraví, ale vzhledem k tomu, že se při pohybu vyplavují endorfiny, budete mít skvělou náladu.

Kdy jste nejvýkonnější

Když člověk bojuje s nedostatkem energie, často bojuje také se sníženou produktivitou v práci. Samozřejmě jen těžko budete něco takového vysvětlovat svému zaměstnavateli... Ale zkuste na to jít chytře pokud víte, že nejvýkonnější jste například dopoledne, plánujte si ty nejsložitější úkoly právě na tuto denní dobu. Vyplatí se také dopřávat si krátké pauzy, abyste načerpali energii (namísto dalšího šálku kávy zkuste například krátkou procházku po chodbě nebo chvíli stát u otevřeného okna váš mozek se probudí a bude zase výkonnější).

Nepodceňujte odpočinek

Ostatně když už jsme nakousli ty pauzy nepodceňujte na podzim ani pořádný relax. Dopřejte si chvíli jen a jen pro sebe a pro to, co vás baví. Rádi čtete? Pak si zalezte pod deku s oblíbenou knihou a horkou čokoládou a nemyslete na povinnosti nebo starosti. Můžete také odjet na nějaký relaxační víkend (a nechat svaly odpočinout pod rukama zkušeného maséra či prohřát tělo v sauně) nebo třeba jen jít s dětmi pouštět draka či si po náročném dni napustit vanu horké a voňavé vody. Často se stává, že pro všechen stres a starost o druhé zapomínáme na sebe. A to k boji (nejen) s podzimí únavou rozhodně nepřispívá...

Jezte a pijte zdravě

Nepodceňujte ani svůj jídelníček a pitný režim. Ačkoli má spousta z nás tendenci konzumovat v nepříznivém počasí spíše tučná a sladká jídla, rozhodně bychom neměli zapomínat na ovoce a zeleninu, které jsou plné důležitých vitaminů, minerálů, antioxidantů a vlákniny. Právě ty přitom nejen posilují imunitní systém, ale také zajistí dostatek energie i lepší náladu. Hlídejte si především příjem vitaminů C, vitaminů skupiny B, ale také například hořčíku nebo železa, které má příznivý vliv i na normální tvorbu červených krvinek a hemoglobinu a také přenos kyslíku v těle.

Doplňte železo

Základním zdrojem všech těchto látek je právě pestrá a vyvážená strava. V případě železa sáhněte například po červeném mase, jakým je třeba libovém hovězí. Cenné zdroje tohoto minerálu najdete také v potravinách rostlinného původu. Patří k nim například luštěniny.

Pokud se obáváte, že tohoto stopového prvku a některých vitaminů nemáte v potravě dostatek, pomozte si doplňky stravy z lékárny. Kombinaci železa a dalších látek přispívajících ke snížení míry únavy a vyčerpání obsahuje tekutý doplněk stravy Salus Floradix Železo+. Jsou jimi vitaminy B2, B6, B12 a také vitamin C, který navíc zvyšuje vstřebávání železa. V komplexním složení tohoto přípravku najdete i výtažky z bylin, k nimž patří například fenykl, kopřiva, špenát či ibišek. Příjemnou chuť přípravku dodávají koncentráty z ovocných šťáv – například z hrušky, hroznového vína, černého rybízu, ostružiny či višně – a med. Více informací najdete na www.floradix-zelezo.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Jak přípravek Salus Floradix Železo+ funguje, už pro vás testujeme v redakci. Výsledky přineseme v nejbližší době!Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Budete doslova sršet pokrokovými nápady. Přestože vaše ideje nejsou obvykle zrovna realistické, máte vizi a to se cení! A i když se občas necháte unést, máte dostatek fantazie a představivosti, abyste své nápady dotáhli k dokonalosti. Jen tak dál. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
118 Příspěvků
Poslední příspěvek 31.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat