Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Projekt Půlmaratonská stonožka. Podpořte i vy onkologicky nemocné děti

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

26.02.2020 | Zdraví a životní styl

Že sportem se dá jenom hubnout? Ale kdeže! Už jste někdy viděli běhající stonožku, která chce pomáhat rodinám v tíživé situaci? Jedna taková se na start svého životního závodu postaví už za pár dní. Můžete být při tom!

28. březen. To je den, kdy se narodil třeba pedagog Jan Amos Komenský, spisovatel Bohumil Hrabal nebo scenárista Zděnek Svěrák. Když nahlédneme do blízké budoucnosti, i letošní osmadvacátý březen bude v mnoha ohledech významný. V rámci Sportisimo ½ Maraton Praha 2020 RunCzech se poprvé představí charitativní projekt Půlmaratonská stonožka, jehož cílem je finanční i mediální podpora Nadačního fondu šance onkoláčkům. A že o zážitky a emoce nebude nouze, je předem jasné!

Pohybem nejen k lepší kondici

Zmíněný projekt se od jiných charitativních akcí dost liší. Jeho vznik doprovázel pot, žízeň, dost možná i puchýře a bolavé svaly. Mají ho totiž na svědomí pracující maminky, které si společně chodí zaběhat v okolí Davle. Právě při jednom ze společných výběhů se zrodil nápad na zdolání půlmaratonu za účelem pomoci vážně nemocným dětem. Výzva je to pořádná, protože bezmála 22 kilometrů poběží deset maminek, a to v jednom kostýmu stonožky, přičemž se to celé pokusí zvládnout v čase 2 hodin a 30 minut. Jedinečnost tohoto originálního týmu spočívá i v tom, že každá z jeho členek má jinou výkonost, věk, možnosti, tempo i genetické předpoklady. Všechny se ale shodují v tom, že do toho dají úplně všechno.

„Zaujala nás myšlenka, že sportem můžeme zlepšovat nejen svou fyzickou kondici, ale také pomáhat těm, kteří to potřebují. Kromě radosti z pohybu si odneseme také dobrý pocit z vykonaného skutku, který se navíc sdílením s ostatními účastníky ještě znásobí,“ říká s nadšením spoluzakladatelka Půlmaratonské stonožky Monika Phillips. Další autorka projektu Magda Nováková pak s úsměvem doplňuje, že když se spojí vůle, snaha a odhodlání, jde i ten nejbláznivější nápad proměnit v realitu. Jejich společnou cestu a úsilí můžete sledovat na facebooku a instagramu, kde se také dozvíte o nejnovějších akcí a jak se do projektu zapojit.

Buďte u toho i při tom

Hlavní myšlenkou je přilákat co největší pozornost veřejnosti, médií, fanoušků, nadšenců pohybu i jeho odpůrců. Z vybraných prostředků pak nadace Šance onkoláčkům materiálně i finančně podpoří rodiny dětí s vrozenými vadami nebo s onkologickým či jiným závažným onemocněním. Stále je komu vyjadřovat oporu, neboť zhoubným nádorem onemocní v České republice 350 dětí ročně. Přestože ve většině případů bývá léčba úspěšná, v průměru se 17 procent malých pacientů z nemocnice domů už nikdy nevrátí.

Dobrý skutek, který se počítá

Získané finance poslouží k pořízení čisticích prostředků, hygienických potřeb, potravinových doplňků, rehabilitačních pomůcek, invalidních vozíků i speciálně upravených kočárků. Kdo nemůže přispět žádnou částkou, ten může poslat balíček s použitými hračkami, kosmetikou nebo oblečením, stačí si na webových stránkách nadace vybrat konkrétní rodinu, příběh i osud. Uživatelé sociálních sítí mohou ukázat svoji sílu tím, že budou úsilí Půlmaratonské stonožky sdílet na svých profilech, čímž se tento počin dostane do širšího povědomí virtuálního světa.

Na závěr je třeba dodat, že pokud tahle odvážná stonožka zvládne všechna tréninková i závodní úskalí, a včas doběhne do svého cíle, zapíše se nejen do srdcí lidí, kteří přidají pomocnou ruku k dílu, ale díky spolupráci s pelhřimovskou Agenturou Dobrý den i do České knihy rekordů. Půjde totiž o „nejrychleji uběhnutý maraton ve skupinovém kostýmu“. Co vy na to, budete u toho?

Pokladnice plná zdraví jménem matcha

Pikantní kuřecí křídla

Pikantní kuřecí křídla

9 hlasů
1h a 10min 560 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Krůtí prsa s pomerančem

15 hlasů
1h a 5min 504kJ 240 Kč

Krůtí maso je výborné i v kombinaci se sladkým ovocem ...

Bramborový nákyp se sýrem

21 hlasů
1h a 5min 534kJ 85 Kč

Bramborová kaše zapečená se sýrem a petrželkou.

Poradny

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jsem těhotná a končí mi pracovní smlouva, musím na ÚP?

Dobrý den,pokud máte pracovní smlouvu uzavřenou na dobu určitou, zaměstnavatel nemá povinnost sml... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více