Zdánlivě bezpečné útočiště před koronavirem

Cestující ve veřejných dopravnách prostředcích, kolegové v práci nebo zaměstnanci supermarketu – víte, u koho máte největší pravděpodobnost se nakazit koronavirem?

Během loňského roku se náš domov stal tím největším útočištěm. Poté, co byly zakázané všechny volnočasové aktivity, trávíme mezi vlastními zdmi mnoho času. Jenom snad rychlý nákup, cesta do zaměstnání nebo procházka v parku dokážou trochu narušit každodenní rutinu. Ale nakonec se nejraději vracíme do jistoty vlastního bytu. Nebo ne?

Nejnakažlivější osoba

Do obchodu nebo do zaměstnání se bát nemusíte. Podle nové studie totiž osoba, od které se pravděpodobně nakazíte novým typem koronaviru, je váš manžel nebo přítel. Analýza univerzity na Floridě, která byla zveřejněná v časopisu „JAMA network Open“, je šance nakažení se od partnera právě ta nejvyšší.

Riziko vlastního bytu

Analýza se zakládala na 54 studiích, které byly provedeny ve 20 zemích na 78 000 účastnících. Podle výsledků udávali pacienti ve více než jedné třetině případů (asi 38 procent), že onemocnění COVID-19 jim předal jejich manžel. Na druhém místě jsou rodinní příslušníci a blízcí příbuzní. Kde se ovšem nakazil manžel nebo vaši příbuzní, tedy zbývající dvě třetiny nemocných, už analýza neuvádí.

 


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
18:24

Kardio cvičení pro celé tělo

Kardio cvičení pro celé tělo
13:05

Trénink na břišní svaly

Trénink na břišní svaly
14:33

HIIT training

HIIT training

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nebývalý projev důvěry vás v týdnu velmi potěší. Moc dobře si totiž uvědomujete, že důvěra není samozřejmá. Navíc jde o velice křehkou záležitost. Vy však umíte lidem naslouchat a podrazáctví je vám cizí. Díky tomu vám os... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

47 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
16 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
124 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat