Připravte se správně na zimní výběh

Zima a chladné počasí by nás přece neměli odradit od naší oblíbené aktivity! I v zimě se dá běhat a podle mého je to i příjemnější, než běh v létě v horku! Poradím vám, jak se na zimní běh pořádně připravit!

Běhání v zimě je skvělým způsobem, jak se udržet v kondici, trávit více času venku a připravit se na jarní běžeckou sezonu, má jistá specifika, která je potřeba znát. V první řadě je důležité volit správné oblečení a nezapomenout na důležité doplňky jako čepice a rukavice, které ochrání Tvé končetiny a hlavu před chladem. Před výkonem se vždy svědomitě zahřej a nezapomeň doma reflexní prvky, pokud plánuješ běh ve tmě.

Oblečení

Oblékni se vždy, jako kdyby bylo venku tepleji, než je, když vycházíš z domu, měla by ti dokonce být i trochu zima.
Místo jedné tlusté vrstvy zvol raději více tenkých, abys mohla teplotu pohodlněji regulovat. Nejspodnější vrstvu by mělo tvořit funkční oblečení, které dobře odvádí pot a na tu vnější je nejvhodnější použít lehkou bundu, co vás ochrání před deštěm i větrem. Určitě je dobré dbát i na kvalitní obuv do které se vyplatí investovat. Také si nezapomeň vzít čelenku, nebo čepici, ať ti nemrzne hlava a určitě si vezmi i rukavice.

Zahřátí

Než se rozeběhneš, zkus se nejdřív trochu zahřát, rozhýbej klouby ať se tvé tělo připraví na výkon.

Pitný režim

Dej si pozor na dehydrataci, sice máme v zimě pocit, že se tolik nepotíme, ale tělo vylučuje stejně vody jako i v jiném ročním období. Pokud se chystáš na delší běh, nezapomeň se před během napít a hned jak přijdeš domů, tak běž doplnit tekutiny!
Klidně si vezmi i nějaké pití s sebou, dnes už je na trhu tolik praktických lahví, které ti nebudou překážet.

Pozor na přeceňování sil

V chladných dnech a špatném počasí se raději drž v rozumné vzdálenosti od domova a během běhu se řiďte vlastními pocity. Je skvělé naplánovat si cíl a pak si ho s pocitem zadostiučinění odškrtnout. Pokud si ovšem naplánuješ 15kilometrovou trasu a po 6 km zjistíš že už nemůžeš, podlamují se ti nohy a stěží popadáš dech, je důležité si v takové chvíli přiznat, že dneska prostě není tvůj den.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Zrozenci znamení Berana by se pro následující dny měli vyvarovat rozdávání nejrůznějších dobře míněných rad. Naopak by měli své nejbližší nechat dělat věci po svém, i když to znamená, že se spálí a budou dělat chyby. Pokud totiž svou přirozenou touhu ukazovat ostatním ten „správný“ směr neovládnete, může se stát, že se vaše snahy obrátí proti vá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

57 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:12
7 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
246 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat