Dopřejte si pocit rozkoše i z obyčejných věcí

Z čeho máte největší radost, co vás vzrušuje a dokonce uspokojuje – téměř či dokonce stejně jako kvalitní milování? Postelové hrátky se dají nahradit něčím, co má podobný efekt, tak ochutnejte rozkoš z šálku nebo z tenisek!

Sex je základní biologickou a fyziologickou potřebou, bez které by nebyly naše prababičky a babičky našich prababiček. Je to touha, hnací motor, kratochvíle a někdy i nutnost. Sex kupříkladu zmírňuje stres a po orgasmu se do těla vyplavují hormony, které se starají o pocit potěšení, rozkoše i sounáležitosti (jmenovitě jde o dopamin a oxytocin). V souvislosti s uspokojením se sex zmiňuje nejčastěji, přitom existují i další věci, které si pohrávají s našimi emocemi a pocity. Které to jsou a po čem se můžete cítit podobně jako po bouřlivé noci?

Jídlo a pití

Energie a živiny udržují organismus v chodu a podporují jeho aktivity. Po některých dobrotách se cítíme lépe než po těch ostatních. Kupříkladu taková čokoláda, tedy sladkost králů, obsahuje celou řadu látek, jež dokáží lidský organismus povzbudit, ale i pozitivně naladit až uspokojit – leckdy srovnatelně se sexem.

Spánek

Ze studie, kterou provedli vědci z britského Národního centra pro sociální výzkum (National Centre for Social Research), vyplývá, že bez kvalitního spánku člověk nefunguje, není spokojený a pozitivně naladěný. Někteří lidé, minimálně několikrát za život, radši spánku dají přednost před ostatními potřebami. Noční odpočinek regeneruje buňky, osvěžuje a přispívá k celkové pohodě.

Zvědavost a překonávání hranic

Zvědavost je výsledkem přirozené touhy zlepšit okolnosti nebo uspokojit nutkavou potřebu po informacích. V případě, že dosáhnete svého cíle, tedy kýženou informaci získáte a splníte svůj úkol, dočasně se zvýší hladina hormonu testosteronu, který přispívá k pocitu štěstí a uspokojení. „Jo, jsem prostě nejlepší!“ Už jen po přečtení téhle věty se v těle odehrávají jisté pozitivní procesy…

Pohyb

Aerobní cvičení, plavání či cyklistika jsou strůjcem zvýšené produkce serotoninu a endorfinů neboli hormonů štěstí. Fyzická aktivita tak dodává energii, přispívá k radosti a vnitřnímu klidu. Hodina v lese při běhu se emočně klidně vyrovná výbornému sexu s bouřlivým orgasmem. Nebo si to nemyslíte?

Láska

Fenylethylamin (droga zamilovaných) a oxytocin, který se vyplavuje při fyzickém kontaktu, jsou hlavním strůjci pocitů štěstí, přívalu energie, ale i zklidnění a uspokojení. Máte-li po svém boku někoho, koho milujete, dochází k naplnění z blízkosti a sdílení života s tím druhým – bez ohledu na to, jestli s ním spíte.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
09:33

Štíhlé nohy a pevné hýždě

Štíhlé nohy a pevné hýždě
20:12

Cvičení na kulatý zadek

Cvičení na kulatý zadek
20:32

Kardio trénink

Kardio trénink

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat