Největší nástrahy ve vaší koupelně. Tady jde o zdraví

Většina lidí vnímá jako nebezpečí v koupelně uklouznutí ve sprše či vaně a utopení. To je jistě pravda, ale existují i další nástrahy, které na nás v koupelně číhají.

A jsou to nástrahy, za které si většinou můžeme sami. Jak tedy v koupelně předejít nejrůznějším komplikacím?

Nezavírat dveře

Nechejte po umytí koupelnu pořádně větrat. Kde je vlhko, tam se moc dobře daří nejrůznějším mikrobům a plísním. A ty pro naše zdraví dvakrát prospěšné nejsou…

Nezatahovat závěs u sprchy

Máte-li ve sprchovém koutu či u vany závěs (ať už plastikový nebo textilní), roztáhněte jej po koupeli tak, aby měl šanci vyschnout, ale rozhodně jej nezatahujte po celé délce vany či koutu! Opět byste za závěsem uvěznili vlhko a s ním nejrůznější bakterie či plísně.

Nenechávat kartáček na umyvadle

Mít na umyvadle jen tak postavený nechráněný zubní kartáček je chyba. Zvláště pokud máte koupelnu spojenou s toaletou – při splachování ve vzduchu lítají nejrůznější mikrobi, které by se vám do pusy rozhodně neměli dostat! A i když záchod v koupelně nemáte, stejně byste měli kartáček lépe chránit. Mimochodem, umělohmotný kryt také není ideální, drží se kvůli němu ve štětinách vlhkost a mikrobi s plísněmi jen bují… Raději zavírejte kartáček do skříňky.

Nepít ústní vodu z lahve

Když už jsme u ústní hygieny, i když nám výrobce ústní vody radí, abychom odměřili množství přípravku pomocí víčka, neznamená to, že bychom měli vodu z víčka deponovat přímo do svých úst. A to samé platí i o používání vody přímo z lahve! Bakterie, které ve vaší puse bydlí, totiž na láhvi či víčku zůstanou, pěkně se rozmnoží a vy s každým dalším použitím vody do svých úst přidáváte další a další mikroby.

Zapomenout na vatové tyčinky

Jak si čistíte uši? Pokud používáte vatové tyčinky, tenhle zvyk raději změňte. Můžete si jimi totiž nepěkně ublížit – jsou tenké a poměrně špičaté, takže pokud vám „ujede“ ruka a vy s tyčinkou dosáhnete příliš hluboko do ucha, hrozí vám zranění. Nejlepší je použít k čištění ucha žínku a prsty.

Pravidelně měnit ručník

Ručník by měl po použití vždy pořádně vyschnout, kromě toho je důležité jej pravidelně měnit. Nikdy byste rovněž neměli používat cizí ručník. I když jej vlastně používáte jen umytí, není jisté, že jste dokonale čistí (nebo že je dokonale umytý majitel ručníku, který jste si půjčili).

Nepít teplou vodu

Teplá voda je užitková, nikoli pitná. A tak pokud si při sprchování občas loknete, můžete si zadělat na nepěkný zažívací problém. A kromě toho není hlavice sprchy nejčistší věc na světě…

Zdroj: https://abcnews.go.com/Health/MindMoodNews/story?id=8053784&page=1, https://www.mobility-plus.co.uk/blog/health/bathrooms-dangers/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Nudle Hoisin

(3 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejistotu nemáte rádi, přesto si jí tento týden užijete víc než dost. Možná je to proto, že se příliš upínáte ke svým plánům. Pamatujte, že ani ty nejpečlivěji připravené nemusejí vyjít, zvláště pokud nezáleží pouz... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:27
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:15

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat