Komentáře k článku

Alena 07.01.2024

Mně pomohla kurkuma na dnu, nedám na ni dopustit.

Nikita 07.01.2024

Ano, mohu doporučit... Vyléčila jsem zánět a nedám na kurkumu dopustit....

hana Nikita 09.01.2024

užívala jsem kurkumu v tobolkách asi týden ,musela jsem přestat, mě bylo tak špatně , mám nízký tlak a kurkuma mi ho strašně snížila, že mi bylo opravdu blbě, kurkuma mi byla doporučena na zánět jater užívat 3 měsíce, což nešlo , užívám ostropestřec a dobrý, tlak v pořádku

Miro Menc Nikita 09.01.2024

>>> Hana... při nízkém tlaku uvažte, zda by nepomohlo domácí rozmarýnové víno, příp. čaj obsahující i rozmarýn ( ovlivňuje dilataci cév a prokrvení vlásečnic .... " studené končetiny" ). Hodně informací na webce bylinkyprovsechny ), včetně údajů o kontraindikacich. Nejsme pokusní králíci, musíme si informace ověřovat a zacházet se sebou opatrně.

Charlotta 07.01.2024

Užívám ji dlouhodobě a podle lékařky mi pomohla na chronický zánět oční duhovky. Nemusím tak kapat kortikoidy. Kurkuma je pecka!

Zdeněk 07.01.2024

Žlučová "kamenina" ? Že by nová nemoc žlučníku?!!

Tomáš 07.01.2024

Tomu nevěřte,nic takového nemůže fungovat. Je to obyčejné koření na chuť. Jako bych si myslel že je podravka něčím výjimečná.

Ladik Tomáš 07.01.2024

No jo Tomiku, jenže podravka je sůl, glutamát, barviva a špetka zeleniny na chuť, kdežto kurkuma je kořen, vzhledem podobný zázvoru, jen je uvnitř oranžový.

Petr Tomáš 07.01.2024

Kurkuma je léčivka, někdo dokonce uvádí že cytostatikum proto se její užívání nemá přehánět. Uvádí se že 3g po 3týdny, pak vysadit nebo značně snížit množství. Jak autor uvádí je nutno užívat např z pepřem, jinak kurkumu zpracují játra dřív než ji tělo vstřebá. Mně se sní podařilo snížit krevní tlak na přijatelnou úroveň.

Miro Menc Tomáš 08.01.2024

Rostliny si své zásoby pro přežití chrání ... A za ty milióny let si vytvořili desítky chemikálií, které je mají bránit proti různým bakteriím, hmyzu, plísním ... . Proto jsou některé kořeny štiplavé a doslova " nabité" štiplavými sloučeninami. Namátkou křen, zázvor ... Křen si určitě neřekl " budu prospěšný pánu tvorstva jako příloha je klobáse či ovaru". Podobně chmel .. to, či je v šišticích, má sloužit rostlině jako obrana před škůdci, o pivu ten chmel asi neuvažoval. V koření je spousta druhů látek užívaných tisíciletí v etnofarmakologii ... A mnohé se doposud nepodařilo vyrobit synteticky. Nepodceňujte antimikrobiální, antivirové, protizánětlivé účinky rostlin včetně koření ( hřebíček, skořice, tymián ...) a zeleniny ( česnek, cibule, zelí .... . V přírodě se odehrává i chemická válka ( rostliny nemají nohy a ani křídla, na rozdíl od zajíce či koroptve nemohou před útočníkem utéct ). Jedba z věcí, které mají na obranu, je právě výroba chemických látek ( z nichž nám lidem některé i chutnají).

Anna Červenková 07.01.2024

Dává krásnou barvu

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat