Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Podzimní menu pro krásnou pleť

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13.11.2019 | Krása a móda

I když na vás dolehne proslulá podzimní únava, vaší pleti se dotknout nemusí. Její svěží a mladistvý vzhled můžete podpořit jednoduchými návyky. Přinášíme tipy, které se osvědčily nám.

Uchovejte si užitečné letní zvyky

I když na horké dny už jen vzpomínáme, lahev na vodu by měla mít místo v našich taškách jisté. Pitný režim je totiž jedním ze základních pilířů hladké a pružné pleti. Ideální je během dne střídat čistou vodu a minerálky. Ty se hodí například po sportu, kdy pomáhají tělu doplnit důležité látky, o které přišlo spolu s potem. Pokud jde o množství, berte obvykle doporučované dva litry tekutin denně spíše jako orientační. Vliv na vaši skutečnou potřebu má celá řada faktorů od váhy a věku po náročnost životního stylu. Pro všechny však platí, že pít je třeba průběžně. Tělo, pokožku nevyjímaje, pak dokáže tekutiny lépe využít. Naopak nárazové pití většího množství představuje zátěž pro ledviny a tělu nepřináší maximální možný užitek, protože tekutiny a v nich obsažené látky v tomto případě zpravidla rychle vyloučí. V souvislosti s péčí o pleť nepodceňujte ani potraviny, které jsou zdrojem vody, často navíc v kombinaci s vitamíny a antioxidanty. Jde například o ovoce a zeleninu jako salátová okurka či meloun.

Vyživujte pleť zevnitř…

Stav pleti přirozeně odráží náš životní styl a vypovídá i o našem jídelníčku. Pokud chcete podpořit svěžest a pružnost pleti, rozhodně si dopřávejte dostatek vitamínů, a to například skupiny A, B, C a E. Nezapomínejte ani na zdroje omega-3 mastné kyseliny, k nimž patří například losos, tuňák, makrela, ale také ořechy.

Samostatnou kapitolou je kolagen. Určitě ho znáte ze složení řady kosmetických přípravků. Jde však o tělu vlastní látku, která představuje téměř 30 % bílkovin živočišné hmoty. V našem těle kolagen podporuje soudržnost, pružnost a regeneraci kůže, chrupavek i kostí, a ne nadarmo se o něm v této souvislosti mluví jako o elixíru mládí. V průběhu života se obnovuje; v kostech přibližně po roce, v kůži zhruba každých pět měsíců. S přibývajícím věkem však tvorba kolagenu klesá a snižuje se síla a odolnost jeho vláken. To může vést k rychlejšímu stárnutí pleti a tvorbě vrásek. K potravinám, které lze doporučit, patří již výše zmíněné takzvaně tučné ryby. Kromě nich si pravidelně dopřávejte například vaječné bílky a vývar z kostí. Kolagenovou svačinku můžete svému tělu dopřát i v jednoduché a chutné formě takzvaně nutrikosmetických přípravků. Patří k nim doplněk stravy Liftea Colagenova HA, který přináší vysokou denní dávku 10 gramů hydrolyzovaného kolagenu, a pleť tak vyživuje zevnitř.

… i zvenku

Topením vysušený vzduch i chladné počasí namáhají naši pleť, která si kromě jiného zaslouží i na podzim důkladnou hydrataci. Zatímco v létě se, pokud jde o kosmetiku, hodí spíše lehčí konzistence, na podzim a v zimě se v případě suché pokožky nebojte sáhnout po hutnějších krémech. Budou-li zároveň obsahovat i vitamíny a antioxidanty, je to jen výhoda. Mluvíme-li o hydrataci, nesmíme zapomenout na kyselinu hyaluronovou. Ta totiž dokáže vázat velké množství vody odpovídající až tisícinásobku své hmotnosti. Zadrží ji v tkáni, a tím podporuje její hydrataci a tonus.

Krásná po celý rok

Mladistvý vzhled pleti podporuje vysoká dávka kolagenu, kterou v kombinaci s kyselinou hyaluronovou obsahuje doplněk stravy Liftea COLAGENOVA HA. Jde o takzvaně nutrikosmetický přípravek, který pleť vyživuje zevnitř. Přispívá k potlačení tvorby vrásek a příznivý vliv má i na vlasy a nehty. K dostání je ve formě prášku, z něhož snadno připravíte lahodný nápoj s vanilkovou nebo čokoládovou příchutí. Péči o pleť si tak můžete doslova vychutnat. Navíc je skvělým tipem na dárek, který vaši partnerku, maminku či babičku potěší nejen pod vánočním stromečkem, ale při každém pohledu do zrcadla. Balení 390 g představuje 30denní kúru pro péči o pleť a pořídit ho můžete za doporučenou maloobchodní cenu 599 Kč. Více informací najdete na www.colagenova.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. 

Děti celebrit jdou ze školky přímo na přehlídkové molo

Kuřecí salát s baby špenátem

Kuřecí salát s baby špenátem

11 hlasů
20min 456 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Telecí s mrkví a šalotkou

9 hlasů
1h a 30min 316kJ 295 Kč

Dušené telecí se zeleninou.

Plněné kotlety

3 hlasy
1h a 25min 505kJ 90 Kč

Kotlety plněné parmazánem a kapary.

Poradny

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více