Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kupte mu tabulku čokolády. Kakao u mužů zvyšuje touhu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

8. 12. 2019 | Sex a vztahy

Bílkovina kisspeptin, která je ve větší míře obsažena třeba v kakau, startuje u člověka pubertu a je důvodem, proč je mozek dospívajících posedlý sexem. Vysvětluje také to, proč jsou kakao či čokoláda dlouhodobě považovány za afrodiziakum. Kisspeptin totiž podle nových experimentálních výzkumů výrazně zvyšuje libido u mužů.

Kisspeptin se kóduje podle genu KISS1, proto dostal takové pojmenování, ačkoli s líbáním (anglicky kiss) nemá příliš společného. Nebo možná ne přímo.

Naděje do budoucna?

Nejnovější experimentální výzkumy dokazují, že muži po podání kisspeptinu začnou ve zvýšené míře reagovat na sexuální stimuly a snadněji se psychicky vzruší. Kisspeptin neovlivňuje erekci, ale je jakousi viagrou pro mozková centra sexuality.

„Psychosexuální problémy, jako jsou snížené libido, ovlivňují až každého třetího člověka, a můžou mít devastující vliv na psychickou pohodu jedince i páru. Tyto objevy otevírají dráhu pro kisspeptin jako budoucí lék na tyto problémy, ačkoli k tomu vede ještě dlouhá cesta plná práce,“ tvrdí doktor Alexander Comninos z Londýnské univerzity.

Zase jako zamlada...

Kisspeptin nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky jako třeba testosteron. Tvoří se v těle přirozeně na počátku puberty. S věkem ho ale razantně ubývá. Podávání kisspeptinu by tak mohlo léčit ztrátu libida. Je totiž jedním z hlavních důvodů, proč mladí intenzivně masturbují a myslí jen na sex.

Pokusy s kisspeptinem ale naznačují, že má pozitivní vliv na mozek celkově, zvyšuje pohodu člověka a mohl by přispět také k léčbě depresí. Muži, kteří dostávali kisspeptin, totiž nejenže reagovali zvýšeně na erotické obrázky, ale méně je zajímaly obrázky zobrazující negativní události a katastrofy.

Každý pátý vousáč je tak posedlý porostem na bradě, že by...

Kuřecí prsa s parmazánem

Kuřecí prsa s parmazánem

20 hlasů
40min 933 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečené zelené fazolky

6 hlasů
55min 777kJ 150 Kč

Zapečené sterilované fazolky s kuřecím masem.

Telecí plněný řízek

15 hlasů
40min 1306kJ 150 Kč

Řízky plněné ementálem.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více