Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kupte mu tabulku čokolády. Kakao u mužů zvyšuje touhu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

08.12.2019 | Sex a vztahy

Bílkovina kisspeptin, která je ve větší míře obsažena třeba v kakau, startuje u člověka pubertu a je důvodem, proč je mozek dospívajících posedlý sexem. Vysvětluje také to, proč jsou kakao či čokoláda dlouhodobě považovány za afrodiziakum. Kisspeptin totiž podle nových experimentálních výzkumů výrazně zvyšuje libido u mužů.

Kisspeptin se kóduje podle genu KISS1, proto dostal takové pojmenování, ačkoli s líbáním (anglicky kiss) nemá příliš společného. Nebo možná ne přímo.

Naděje do budoucna?

Nejnovější experimentální výzkumy dokazují, že muži po podání kisspeptinu začnou ve zvýšené míře reagovat na sexuální stimuly a snadněji se psychicky vzruší. Kisspeptin neovlivňuje erekci, ale je jakousi viagrou pro mozková centra sexuality.

„Psychosexuální problémy, jako jsou snížené libido, ovlivňují až každého třetího člověka, a můžou mít devastující vliv na psychickou pohodu jedince i páru. Tyto objevy otevírají dráhu pro kisspeptin jako budoucí lék na tyto problémy, ačkoli k tomu vede ještě dlouhá cesta plná práce,“ tvrdí doktor Alexander Comninos z Londýnské univerzity.

Zase jako zamlada...

Kisspeptin nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky jako třeba testosteron. Tvoří se v těle přirozeně na počátku puberty. S věkem ho ale razantně ubývá. Podávání kisspeptinu by tak mohlo léčit ztrátu libida. Je totiž jedním z hlavních důvodů, proč mladí intenzivně masturbují a myslí jen na sex.

Pokusy s kisspeptinem ale naznačují, že má pozitivní vliv na mozek celkově, zvyšuje pohodu člověka a mohl by přispět také k léčbě depresí. Muži, kteří dostávali kisspeptin, totiž nejenže reagovali zvýšeně na erotické obrázky, ale méně je zajímaly obrázky zobrazující negativní události a katastrofy.

Jóga vylepší vaše postelové umění

Kuřecí vývar s čedarem

Kuřecí vývar s čedarem

16 hlasů
25min 440 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře v sýru

19 hlasů
30min 762kJ 120 Kč

Rychlá příprava se skvělým výsledkem.

Špenátový salát s teplou zálivkou

6 hlasů
35min 434kJ 110 Kč

Salát z baby špenátu s anglickou slaninou.

Poradny

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více