Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Za infekcí močových cest stojí i toaletní papír

03.07.2020 | Zdraví a životní styl

Koupání k létu prostě patří. Už teď se děsíte infekce močových cest? Nebezpečí se paradoxně neskrývá jen v bazénu a mokrých plavkách! Který skrytý nepřítel ohrožuje zdraví vašeho rozkroku několikrát denně, a navíc po celý rok?

Trpíte-li na infekce a záněty močových cest, pak jistě víte, že je důležité převléct si mokré plavky, dodržovat pitný režim a také nepředržovat močení. Někdy však ani tato preventivní opatření nejsou nic platná. Bakterie z vnějšího okolí velmi snadno migrují.

Často cestují z konečníku přes močovou trubici právě do močového měchýře, kde se usadí a množí. Za předpokladu, že se tento stav neléčí, může infekce, která je celosvětově považovaná za nejčastější bakteriální problém, postupovat do ledvin a způsobit tak potíže v ledvinách. Smutné ovšem je, že epidemiologové kladou vinu i na toaletní papír!

Riziko v regálech obchodů

Je voňavý, nadýchaný, na sobě má líbivé obrázky a vy ho prostě potřebujete. Toaleťák však s každým otřením uvolňuje bakterie do vašich genitálií, což často vede k podráždění a možným infekcím. Nesklápíte před splachováním prkénko? Pak se připravte, že se kapičky nečistot z toalety dostanou do vzdálenosti až dvou metrů od záchodu, tedy i na toaletní papír. O zbytek už se postará příroda sama.

Dvojí riziko

Vagina absorbuje všechno, co je jí nabízeno, a to včetně stopových množství dioxinů, chemikálií a lepidel, které toaletní papír jako takový obsahuje. Kupříkladu je plný chloru, ale také formaldehydu, jenž se v papírenském průmyslu přidává kvůli zlepšení mechanických vlastností papíru. Nalézt se v něm dá i bisfenol A, což je velmi toxická látka narušující správnou funkci hormonů. Tohle všechno u citlivějších vagin může vyvolat alergické reakce a právě již zmíněnou infekci močových cest. 

Ta nejlepší možnost

To, že už je pozdě, poznáte především podle častého močení, pocitů pálení a řezání při vykonávání malé potřeby, bolestí v podbřišku, zvýšené teploty a zapáchající moči. Někdy se objevují i bolesti v bederní oblasti, postižené ženy si zároveň stěžují na časné nutkání na močení, přičemž nakonec vymočí jen minimum. Platí tedy, že ne každý barevný toaletní papír s parfemací s vaším zdravím nic neudělá.

V tomto směru se doporučuje toaletní papír z bambusu, který je pro svoji jemnost vhodný pro citlivou pokožku. Jelikož se jedná o čistě přírodní produkt bez parfemace, splňuje i potřeby na zachování zdravého životního prostředí. Pak už jen stačí dodržovat hygienické zásady.

Dietní praktiky hollywoodských hvězd

Bohatý podzimní salát

Bohatý podzimní salát

8 hlasů
60min 185 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečený květák s pórkem

12 hlasů
1h a 10min 356kJ 70 Kč

Zapečený květák jako příloha nebo samostatné jídlo.

Čočková polévka s karamelizovanou cibulkou

16 hlasů
60min 550kJ 75 Kč

Sytá čočková polévka.

Poradny

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Nezapočítali mi dobu studia pro nárok na PPM, co dělat?

Dobrý den, Terezo,podle § 32 odst. 4 zákona o nemocenském pojištění se do doby účasti na pojištěn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více