Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak se zbavit chlupů od našich zvířecích miláčků

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10.11.2010 | Bydlení a design

Kdo má doma nějaké zvířátko, tak to určitě zná. Chlupy jsou prostě všude. Na oblečení, na koberci, nábytku, ale i na talířích. Existuje nějaký způsob, jak se jich zbavit?

Mít doma pejska, kočičku či jiné zvířátko je snem snad všech dětí. Jenže pak přijdou ty každodenní starosti. Kdo jej bude venčit, kdo uklízet doma. A tady je kámen úrazu. Zvířecí chlupy.

Boj je to těžký, ne ale předem prohraný

Základním pravidlem je snažit se, aby váš mazlíček ztrácel srst co nejméně. Takže základem by měla být pravidelná péče o jeho kožíšek. Každý majitel zvířete má nějaké zaručené tipy, zeptali jsme se našich čtenářek, jak se zbavují chlupů v bytě ony:

Petra, 28 let: „Já osobně používám na vysávání vysavač s rotačním kartáčem a od té doby je na koberci mnohem méně chlupů. Na oblečení pak skvěle funguje lepící váleček. Ten používám kdykoli, když odcházím z bytu.“

Lenka, 46 let: „Stačí použít latexové gumové rukavice. Ty pravidelně namáčíme do vody a přejíždíme všechny plochy, které potřebujeme uklidit. Je to sice namáhavá, ale velmi účinná metoda.

Přizpůsobte byt

Čím jsou povrchy hladší, tím méně se na nich chlupy drží. Vyměňte koberce za plovoucí podlahy, čalouněnou sedačku za koženou, místo závěsů si dejte do oken žaluzie. Tím omezíte zachytávání chlupů na všem, co máte okolo sebe.

Velmi také pomůže, což ale není vždy možné, aby mazlíček nespal v posteli a na gauči, ale měl svůj pelíšek na spaní.

Katka, 23 let: „Na chlupy myslím, když si kupuji oblečení. Klidně si koupím oblečení z viskózy či hedvábí, na něž se chlupy nechytají. Problém není ani s bavlnou, pozor ale na příměs polyesteru, ten na sebe chlupy přímo přitahuje. Naprosto se vyhýbám například manšestru.“

TIP Bety: Kartáče, válečky a rukavice na odstranění chlupů z oblečení si můžete koupit ZDE.

Co ještě může pomoct?

Žádné sušení na šňůře, ale sušička. V ní totiž v průběhu sušení proudí horký vzduch a z prádla vyfouká nejen prach, ale také zvířecí chlupy. Jednou z vychytávek je i molitan. Kousek molitanu či houbičku přidejte do praní a chlupy se na ni nachytají. Pak ji prostě jen vyhodíte. V obchodech koupíte i speciální kartáče či rukavice na čištění oděvů. Ty vám mohou také pomoct, abyste nešla do ulic v oblečení plném zvířecích chlupů.

Životní linka stárnoucího psa

Rýže s barevnou paprikou

Rýže s barevnou paprikou

6 hlasů
40min 688 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Omeleta s brokolicí

20 hlasů
25min 449kJ 40 Kč

Vydatná omeleta se zeleninou.

Krůtí kuličky

10 hlasů
1h a 15min 442kJ 95 Kč

Kuličky s paprikou, sušenými rajčaty a kapary.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více