Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jedenáct přikázání pro správné grilování žebírek

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12.08.2011 | Bydlení a design

Grilování k létu prostě patří. A ke grilování patří žebírka. Pokud chcete svým přátelům a rodině naservírovat ta nejlepší žebírka, jaká kdy jedli, měli byste znát následujících jedenáct přikázání.

Léto je dobou grilování a hodně lidí by kvůli žebírkům skoro vraždila. Když je umíte připravit, jsou vynikající. A proč že jsou tak dobrá?

Protože vepřové maso je tučné a úprava nad ohněm mu svědčí. Navíc maso od kosti bývá chutné. Při nákupu se snažte koupit žebra dostatečně masitá. Pak můžete vybírat z nespočtu receptů, v nichž hrají důležitou roli marinády. Žebírka lze péct samozřejmě také doma v troubě. Nejspolehlivější způsob, jak dosáhnout dobré a výrazné chuti, je naložit je na 24 hodin do marinády. To je osvědčený a nejčastější způsob. Když to nestihnete přes noc, stačí i několik hodin. Kdo se obává, že koření a marináda mohou připálením zhořknout, má možnost žebírka ochutit esencí až po upečení. Pokud nechcete riskovat, že žebírka nedopečete či nedogrilujete, můžete je předvařit nebo nechat táhnout v páře. Je to spolehlivější, tvrdí mnozí.  To se ale týká zejména hovězího masa.

Domácí žebírka na medu a víně krok za krokem

Vepřový bok rozporcujte. Případně si jej můžete na jednotlivá žebra nechat naporcovat u řezníka. Osolte a ochuťte grilovacím kořením (pokud chcete), ale také třeba jen čerstvým závorem a kmínem.

Jednotlivé kousky masa naskládejte na hluboký plech, podlijte vodou a dejte péct do trouby. Během pečení žebírka pravidelně otáčejte, dokud nejsou hotová. Připravte si marinádu z červeného vína a medu v poměru jedna ku jedné, přidejte sójovou omáčku, chilli papričky a lisovaný česnek. Upečená žebírka kousek po kousku potřete ze všech stran marinádou. Případně je ještě na pár minut vložte do trouby.

Žebírka servírujte s křenem, hořčicí, okurkami a zeleninovým salátem. Jako příloha je nejlepší čerstvý chléb. Zapíjíme pivem.

Chcete si žebírka upéct na venkovním grilu s roštem?

Jedenáct přikázání pro správné grilování

1. Před grilováním naložte maso do marinády minimálně na 2–3 hodiny.

2. Grilovací mřížku či rošt před použitím dobře očistěte a potřete olejem.

3. K marinování používejte skleněné, porcelánové, plastové nebo nerezové nádoby, protože marinády jsou obvykle kyselé a s kovem by mohly reagovat.

4. Na obracení masa používejte kuchyňské kleště nebo lopatku, maso nepropichujte vidličkou, vytekla by z něj cenná šťáva.

5. Během grilování potírejte maso zbytkem marinády, olejem nebo rozpuštěným máslem.

6. Mějte vždy předem připravené potřebné nádobí a příbory. Maso se má podávat okamžitě po grilování. Pokud ho chceme nechat odležet nebo musíme z nějakého důvodu počkat, uchováme ho pod alobalem, kde ještě dojde.

7. Grilujte raději libové maso, z tlustého uniká tuk a uhlí pak více hoří. I když právě žebírka ani tolik oblíbená krkovička nás nezabijí. Pokud grilujeme často, sáhneme také po rybě či kuřecích prsou.

8. Ryba se nejlépe griluje v drátěné formě, kde neztrácí tvar a dá se s ní dobře manipulovat. Také si zachová neporušenou kůži, která je pak pěkně křupavá. Existují dokonce i grilovací stojánky na žebírka.

9. Kuřecí prsa se musí konzumovat řádně propečená. Dobu grilování zkrátíme, když si maso mezi dvěma fóliemi nejprve naklepeme.

10. Nakonec vždy očistěte gril – nejlépe drátěným kartáčem. Znovu a znovu připalované zbytky jsou karcinogenní a nehygienické.


11. Nebojte se experimentovat s různými přísadami. Grilování nabízí spoustu možností a chuťových kombinací. Nakonec i vy objevíte svoji nejoblíbenější marinádu.

Dřevo v domácnosti má své neodmyslitelné místo

Pikantní těstoviny s kapií

Pikantní těstoviny s kapií

4 hlasy
30min 844 kJ

Nejčtenější články

Tip na oběd

Smažené cuketové květy

10 hlasů
50min 270kJ 60 Kč

Recept z netradiční suroviny - cuketových květů.

Špenátová polévka s bramborami

9 hlasů
45min 332kJ 75 Kč

Špenátová polévka s vajíčkem.

Poradny

Splácím hypotéku, odešel ode mě partner, dostanu dávky?

Dobrý den,jste-li vlastníkem či nájemcem bytu (domu) a 30% Vašich příjmů nestačí k pokrytí náklad... Více

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více