Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Osvědčené vychytávky pro dokonale umytá okna

24.09.2019 | Bydlení a design

Mytí oken patří k nejméně oblíbeným úklidovým činnostem, které naše domácnost nabízí. Jenže na druhou stranu mají umytá okna něco do sebe – jen se k jejich mytí odhodlat. S našimi tipy nemusí být tahle část úklidu takovým očistcem, jakým až dosud byla!

Jak si mytí oken co nejvíce usnadnit? Víme to!

Počkejte na správné počasí

Podzim je pro mytí oken ideální – v horkých dnech voda rychle zasychá, a tak je téměř nemožné okna pořádně vyleštit, v mrazu také nemáte moc šancí, a pokud prší, je mytí oken prakticky zbytečné (špínu máte během několika minut zpátky). A tak si počkejte na krásný podzimní den (ideálně když svítí slunce) a pusťte se do oken!

Nepodceňujte speciální mycí prostředky

Kbelík, hadr a prostředek na mytí nádobí? Ačkoli i s nimi okna umyjete, dá vám to víc práce, než kdybyste si pořídili prostředek přímo určený k mytí oken. Je totiž mnohem „agresivnější“ než ten na nádobí, lépe si poradí s prachem a navíc nebudete muset investovat tolik času a sil do leštění.

Dvojí mytí

Pokud jste se mytí oken nějaký ten pátek (ne-li rok) vyhýbali, budete muset okna umýt dvakrát. Poprvé se soustřeďte na odstranění těch nejhorších nečistot (pořádně okno vydrhněte a pak opláchněte vodou), podruhé už jen dočistěte zbytky špíny a naleštěte.

Z rámu dolů

Pokud to vaše okna umožňují, sundejte je z rámu – budou se vám v horizontální poloze mýt mnohem snáz (a nebudete se muset plazit po parapetu, abyste dosáhli až k okrajům).

Šikovná stěrka

Práci vám velmi ulehčí také obyčejná gumová stěrka. Koupíte ji za pár korun a věřte, že ji budete milovat. Setře z okna špinavou vodu a připraví je na leštění. Ideální.

Čím budeme leštit

K leštění oken je výhodný měkký hadřík, který dobře saje, ale nepouští chloupky. Doporučují se například utěrky z mikrovlákna.

Odshora dolů

Možná se vám to zdá jako samozřejmost, ale není od věci si toto pravidlo připomenout. Pokud myjete okna v domě, který má víc než jedno podlaží, pak vždy myjte jako první okna v horním patře a postupujte dolů. Nebudete se totiž muset trápit s případnými kapkami, jež by stekly z mytých oken nahoře na ta již vyleštěná dole. Proč dělat zbytečně práci dvakrát?

Oáza klidu přímo u vašeho domu

Zeleninová polévka

Zeleninová polévka

11 hlasů
30min 147 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřová panenka s meruňkami

12 hlasů
55min 1110kJ 250 Kč

Recept na skvělý hlavní chod vhodný i pro slavnostnějš...

Kuřecí paličky s čínským zelím

12 hlasů
1h a 20min 375kJ 180 Kč

Pečené kuřecí paličky s barbecue omáčkou podávané s čí...

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více