Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Osvědčené vychytávky pro dokonale umytá okna

24.09.2019 | Bydlení a design

Mytí oken patří k nejméně oblíbeným úklidovým činnostem, které naše domácnost nabízí. Jenže na druhou stranu mají umytá okna něco do sebe – jen se k jejich mytí odhodlat. S našimi tipy nemusí být tahle část úklidu takovým očistcem, jakým až dosud byla!

Jak si mytí oken co nejvíce usnadnit? Víme to!

Počkejte na správné počasí

Podzim je pro mytí oken ideální – v horkých dnech voda rychle zasychá, a tak je téměř nemožné okna pořádně vyleštit, v mrazu také nemáte moc šancí, a pokud prší, je mytí oken prakticky zbytečné (špínu máte během několika minut zpátky). A tak si počkejte na krásný podzimní den (ideálně když svítí slunce) a pusťte se do oken!

Nepodceňujte speciální mycí prostředky

Kbelík, hadr a prostředek na mytí nádobí? Ačkoli i s nimi okna umyjete, dá vám to víc práce, než kdybyste si pořídili prostředek přímo určený k mytí oken. Je totiž mnohem „agresivnější“ než ten na nádobí, lépe si poradí s prachem a navíc nebudete muset investovat tolik času a sil do leštění.

Dvojí mytí

Pokud jste se mytí oken nějaký ten pátek (ne-li rok) vyhýbali, budete muset okna umýt dvakrát. Poprvé se soustřeďte na odstranění těch nejhorších nečistot (pořádně okno vydrhněte a pak opláchněte vodou), podruhé už jen dočistěte zbytky špíny a naleštěte.

Z rámu dolů

Pokud to vaše okna umožňují, sundejte je z rámu – budou se vám v horizontální poloze mýt mnohem snáz (a nebudete se muset plazit po parapetu, abyste dosáhli až k okrajům).

Šikovná stěrka

Práci vám velmi ulehčí také obyčejná gumová stěrka. Koupíte ji za pár korun a věřte, že ji budete milovat. Setře z okna špinavou vodu a připraví je na leštění. Ideální.

Čím budeme leštit

K leštění oken je výhodný měkký hadřík, který dobře saje, ale nepouští chloupky. Doporučují se například utěrky z mikrovlákna.

Odshora dolů

Možná se vám to zdá jako samozřejmost, ale není od věci si toto pravidlo připomenout. Pokud myjete okna v domě, který má víc než jedno podlaží, pak vždy myjte jako první okna v horním patře a postupujte dolů. Nebudete se totiž muset trápit s případnými kapkami, jež by stekly z mytých oken nahoře na ta již vyleštěná dole. Proč dělat zbytečně práci dvakrát?

Velký úklid v šesti dnech: Snadno a bez nervů

Jehněčí plec na šalotce

Jehněčí plec na šalotce

4 hlasy
2h a 20min 710 kJ 340 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Růžičková kapusta v oříšcích

20 hlasů
20min 1178kJ 53 Kč

Výborný a zdravý hlavní chod z růžičkové kapusty, vhod...

Zelný salát s ořechy

10 hlasů
20min 399kJ 90 Kč

Salát z červeného zelí s pomeranči, hrozny a ořechy.

Poradny

Ovlivní nemocenská výši peněžité pomoci v mateřství?

Dobrý den,na mateřskou dovolenou nastuujete v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před stano... Více

Jak posuzuje ÚP při žádosti o dávky příjmy na účtu?

Dobrý den,při žádosti o dávky pomoci v hmotné nouzi je zapotřebí doložit prohlášení o celkových m... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více