Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Voda, ocet a citron zbaví váš domov otravných much

30.06.2020 | Bydlení a design

Nesnášíte mouchy, ale chemické přípravky proti nim snad ještě víc? I tahle „patová“ situace má jednoduché řešení. Účinné odpuzovače si totiž vyrobíte vlastními silami z věcí, které máte po ruce. Za hubičku i pár minut!

Moucha není jen obtížný hmyz a narušitel klidu, ale také zdravotní hrozba. Přenáší bakterie pocházející ze zkažené stravy, kontejnerů i fekálií, které se jejím prostřednictvím snadno dostanou do vašeho jídla, nebo přímo na pokožku. Už jen ta představa na klidu rozhodně nepřidá! Jak otravné přenašeče chorob vyhnat ze svého domova – bez použití chemie? Existuje pár osvědčených triků…

Sáček a voda aneb Za málo peněz hodně muziky

Vše, co potřebujete, je průhledný igelitový sáček a trocha vody. Naplňte ho do poloviny a vyrobený „balonek“ zavěste do vstupních dveří, nebo často otevíraných oken. Uvidíte, že kolem této nástrahy moc hmyzu létat nebude. Na takovou „dekoraci“ vás zrovna neužije? Jsou i jiné a nenápadnější možnosti.

Lapač z jablečného octa jako past

Drastičtější řešení? Zoufalá situace si přece žádá zoufalé činy! Ohřejte půl šálku jablečného octa a přelijte do vyšší skleněné nádoby. Místo víčka použijte obyčejný trychtýř a past umístěte na strategické místo. Mouchy do ní s vidinou občerstvení sice nalétají, ale ven už se nedostanou.

Citronový odpuzovač. S hřebíčkem!

Mouchám citron příliš nevoní, čehož můžete perfektně využít ve svůj prospěch. Rozpulte dva citrony na poloviny a napíchejte do nich 12 hřebíčků. Voňavé „odháněče“ pak nechte položené dužinou vzhůru kdekoli uznáte za vhodné, a radujte se z toho, že od nezvaných návštěvníků máte pokoj!

Eukalyptové proužky jako mocná zbraň

Další aroma, jež na dvoukřídlé nepřátele nepůsobí právě příznivě, je svěží eukalyptus. Nastříhejte tenké pruhy látky a pokapejte je hojným množstvím čistého esenciálního oleje. Kam s nimi? Nejlépe na okna či ke dveřím.

Ničitel much i osvěžovač v jednom. Proč vlastně ne?

Když už jsme u těch esenciálních olejů, dají se využít na výrobu spreje proti mouchám. V tomto případě se jedná o olej s vůní citronové trávy. Bohatě postačí deset kapek v kombinaci s horkou vodou. Zbraní pak můžete postříkat rámy oken, nebo s ní mířit přímo na hmyz. Co nevidět vezmou nohy i křídla na ramena!

Z balkónu lze vykouzlit útulné letní posezení

Dýňovo houbový salát

Dýňovo houbový salát

15 hlasů
45min 464 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí na víně

17 hlasů
3h a 20min 414kJ 236 Kč

Hovězí loupaná plec Italům připomíná farářův klobouček...

Krůtí plátky plněné zeleninou

3 hlasy
1h a 30min 670kJ 160 Kč

Šťavnaté krůtí maso se zeleninou a žampióny.

Poradny

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více