Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Psi používají gesta ke komunikaci s lidmi. Co nám nejčastěji říkají?

27.06.2018 | Bydlení a design

Vědci z Manchesteru mají jasné důkazy o tom, že psi s námi lidmi jasně komunikují prostřednictvím gest. Šťouchání nosem, zvedná pacek, vystavování bříška či zahlížení zboku, to vše má nějaký význam. Psi používají minimálně devatenáct odlišných gest, ale nejčastěji jimi vyjadřují to, co mají nejraději. Prosbu o pohlazení či o něco dobrého na zub.

Pohlaď mě/podrbej mě vyjadřují psi různě. Můžou se převalovat z břicha na záda a zpět dokola. Tlačit čumákem či obličejovou částí do člověka. Dále olizovat opakovaně část lidského těla či předmět. Zvedat přední packu a pokládat ji na člověka či věc. S otevřenými ústy jemně pokusovat lidskou ruku či jinou část jeho těla.

Dále také pomalým šouráním celého těla po zemi nejčastěji v poloze na zádech. Zvedáním zadní nohy v lehu na boku a konečně také třením hlavy o část lidského těla.

Žádost o jídlo i hračku

Žádost o potravu, vodu či pamlsek pes vyjadřuje zvedáním přední packy vsedě a jejím držením ve vzduchu. Šťoucháním hlavou do lidské ruky a jejím nadzvedáním či přesouváním. Otáčením hlavy ze strany na stranu horizontálně mezi člověkem a předmětem zájmu. Stáním na zadních nohách. A nabíráním hračky tlamou a házením této hračky před člověka.

K otevření dveří používají psi nejčastěji gesto, při němž položí obě přední packy na člověka či jiný předmět. Skákáním nahoru a dolů na místě, na člověka a z člověka či z věci na věc.

Gesta jako součást komunikace

Když chce pes požádat o svou hračku či kostičku, rychle a krátce se dotýká packou předmětu či člověka. Dále zasunováním hlavy pod člověka či věc. Dále vsouváním packy či obou pacek pod objekt, pod nímž se hračka nachází. Podsunováním hlavy či celého těla pod lidské končetiny nebo objekt zájmu.

„Tato studie poskytuje silné důkazy, že psi používají referenční gesta během každodenní komunikace s lidmi,“ tvrdí autoři z University of Salford.

Umíte správně prát? Tyhle tipy zajistí delší životnost pr...

Penne s petrželkovým pestem

Penne s petrželkovým pestem

9 hlasů
50min 1015 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí svíčková s rýží

17 hlasů
40min 820kJ 380 Kč

Hovězí nudličky se zázvorem.

Krémová květáková polévka

15 hlasů
1h a 25min 302kJ 85 Kč

Hustá květáková polévka která zasytí, v létě můžete podáv...

Poradny

Jak je to s pojištěním během pracovní neschopnosti?

Dobrý den,pokud dočasná pracovní neschopnost trvá celý kalendářní měsíc, zaměstnavatel neodvádí z... Více

Může mi úřad práce započítávat výživné jako příjem?

Dobrý den,pokud byste se striktně drželi soudního rozhodnutí a neuzavírali se synovým otcem žádno... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více