Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Psi používají gesta ke komunikaci s lidmi. Co nám nejčastěji říkají?

27. 6. 2018 | Bydlení a design

Vědci z Manchesteru mají jasné důkazy o tom, že psi s námi lidmi jasně komunikují prostřednictvím gest. Šťouchání nosem, zvedná pacek, vystavování bříška či zahlížení zboku, to vše má nějaký význam. Psi používají minimálně devatenáct odlišných gest, ale nejčastěji jimi vyjadřují to, co mají nejraději. Prosbu o pohlazení či o něco dobrého na zub.

Pohlaď mě/podrbej mě vyjadřují psi různě. Můžou se převalovat z břicha na záda a zpět dokola. Tlačit čumákem či obličejovou částí do člověka. Dále olizovat opakovaně část lidského těla či předmět. Zvedat přední packu a pokládat ji na člověka či věc. S otevřenými ústy jemně pokusovat lidskou ruku či jinou část jeho těla.

Dále také pomalým šouráním celého těla po zemi nejčastěji v poloze na zádech. Zvedáním zadní nohy v lehu na boku a konečně také třením hlavy o část lidského těla.

Žádost o jídlo i hračku

Žádost o potravu, vodu či pamlsek pes vyjadřuje zvedáním přední packy vsedě a jejím držením ve vzduchu. Šťoucháním hlavou do lidské ruky a jejím nadzvedáním či přesouváním. Otáčením hlavy ze strany na stranu horizontálně mezi člověkem a předmětem zájmu. Stáním na zadních nohách. A nabíráním hračky tlamou a házením této hračky před člověka.

K otevření dveří používají psi nejčastěji gesto, při němž položí obě přední packy na člověka či jiný předmět. Skákáním nahoru a dolů na místě, na člověka a z člověka či z věci na věc.

Gesta jako součást komunikace

Když chce pes požádat o svou hračku či kostičku, rychle a krátce se dotýká packou předmětu či člověka. Dále zasunováním hlavy pod člověka či věc. Dále vsouváním packy či obou pacek pod objekt, pod nímž se hračka nachází. Podsunováním hlavy či celého těla pod lidské končetiny nebo objekt zájmu.

„Tato studie poskytuje silné důkazy, že psi používají referenční gesta během každodenní komunikace s lidmi,“ tvrdí autoři z University of Salford.

Nepovedená rekonstrukce či stavba. Nebojte se nedostatky ...

Plátky roštěné na cibuli

Plátky roštěné na cibuli

10 hlasů
1h a 20min 377 kJ 195 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Sváteční kachna

5 hlasů
2h a 20min 744kJ 280 Kč

Kachna s sherry omáčkou.

Kuřecí vývar ochucený špetkou skořice

25 hlasů
45min 196kJ 80 Kč

Netradiční kuřecí vývar s dýni, mrkví a špenátem se šp...

Poradny

Za jak dlouho po PN a odstupném dostanu podporu?

Dobrý den, paní Baarová,zákon o zaměstnanosti ke vztahu podpory v nezaměstnanosti uvádí, že: Ucha... Více

Zítra mi končí RD, jaké mám možnosti?

Pěkný den i Vám, Jano,rodičovskou dovolenou je možné čerpat (na rozdíl od rodičovského příspěvku)... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více