Nepříjemného zápachu v bytě se snadno zbavíte i bez chemie

03.07.2021 | Bydlení a design

Máte nový byt a stále v něm cítíte původní majitele? Nebo jste koupili starší dům a nemůžete se zbavit zatuchlého zápachu? Poradíme vám, jak svůj nový domov uvést do pořádku, abyste se v něm mohli cítit skutečně příjemně, bez nežádoucích pachů.

Nábytek

Pokud se stěhujete do bytu, jehož součástí je i vybavení, které vám nevoní, omyjte je roztokem vody a octa. Ocet vytáhne zápach z nábytku a poradí si i se spáleninou ve vzduchu. Octový roztok je skvělý i na kožené vybavení. Je ale důležité nábytek po čištění pečlivě ošetřit impregnací na kůži nebo vosky na dřevo.

Kuchyňská linka a lednice

Na zapáchající kuchyňskou linku nebo lednici platí káva. Nasypte ji do misek a vložte do jednotlivých skříněk v kuchyni a také do lednice. Kávová zrnka výborně absorbují zápach. Mletá káva dobře pohlcuje nepříjemný vlhký zápach, který se může objevit ve skříni starších domů. Můžete ji použít kdekoli, kde se potřebujete zbavit nepříjemných pachů.

Stěny

Na nevábný pach nepomáhá lépe snad nic jiného, než čerstvě vymalované stěny a stropy. Kromě toho, že je nový nátěr účinnou dezinfekcí, zanechá ve vymalovaných místnostech příjemnou vůni. Zbaví vás pachu po cigaretách i nepříjemné zatuchliny.

Žárovky

Pokud máte dojem, že už jste pro vůni svého domova udělali snad všechno a zápach stále přetrvává, zkuste saponátem nebo octem omýt všechny žárovky. Žárovky přitahují cigaretový kouř a nelibá vůně se rozline místností pokaždé, když ji rozsvítíte. Pro lepší efekt ještě po usušení pokapejte žárovku vonným olejem. Místo zápachu ucítíte po rozsvícení jen příjemnou vůni.

Koberce

Pokud něco v bytě dokáže všemi pachy opravdu dokonale nasáknout, pak je to koberec. Smotejte ho a podlahu pod ním pečlivě umyjte. Poté nechte koberce vyčistit speciálním vysavačem, který vytáhne z koberce roztoče, usazený prach a špínu a také veškeré nepříjemné pachy. Natáhnout do sebe pachy ale umí i podlahy z pvc. V takovém případě platí vzít do ruky rýžák a podlahu pečlivě vydrhnout směsí vody, saponátu a octa.

Zdroj: zdravydomov.cz, homestolove.com.au

Sledujte nás na sociálních sítích:

Tip na oběd

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

S novým protějškem si vyrazíte na večeři. Bude to příjemné a opět se dozvíte něco více o člověku, kterého začínáte ze srdce milovat. Nezapomeňte však také naslouchat, občas máte sklon vést řeč a nepustit partnera ke slovu. Nechte jej se projevit! Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

5 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:20
385 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat