Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zbavte nový byt nepříjemného zápachu. Chemii nebudete potřebovat

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13.07.2018 | Bydlení a design

Nastěhovali jste se do nového bytu a stále v něm cítíte původní majitele? Nebo jste koupili starší dům a nemůžete se zbavit zatuchlého zápachu? Poradíme vám, jak svůj nový domov uvést do pořádku, abyste se v něm mohli cítit skutečně příjemně, bez nežádoucích pachů.

Nábytek

Pokud se stěhujete do bytu, jehož součástí je i vybavení, které vám nevoní, omyjte je roztokem vody a octa. Ocet vytáhne zápach z nábytku a poradí si i se spáleninou ve vzduchu. Octový roztok je skvělý i na kožené vybavení. Je ale důležité nábytek po čištění pečlivě ošetřit impregnací na kůži nebo vosky na dřevo.

Kuchyňská linka a lednice

Na zapáchající kuchyňskou linku nebo lednici platí káva. Nasypte ji do misek a vložte do jednotlivých skříněk v kuchyni a také do lednice. Kávová zrnka výborně absorbují zápach. Mletá káva dobře pohlcuje nepříjemný vlhký zápach, který se může objevit ve skříni starších domů. Můžete ji použít kdekoli, kde se potřebujete zbavit nepříjemných pachů.

Stěny

Na nevábný pach nepomáhá lépe snad nic jiného, než čerstvě vymalované stěny a stropy. Kromě toho, že je nový nátěr účinnou dezinfekcí, zanechá ve vymalovaných místnostech příjemnou vůni. Zbaví vás pachu po cigaretách i nepříjemné zatuchliny.

Žárovky

Pokud máte dojem, že už jste pro vůni svého domova udělali snad všechno a zápach stále přetrvává, zkuste saponátem nebo octem omýt všechny žárovky. Žárovky přitahují cigaretový kouř a nelibá vůně se rozline místností pokaždé, když ji rozsvítíte. Pro lepší efekt ještě po usušení pokapejte žárovku vonným olejem. Místo zápachu ucítíte po rozsvícení jen příjemnou vůni.

Koberce

Pokud něco v bytě dokáže všemi pachy opravdu dokonale nasáknout, pak je to koberec. Smotejte ho a podlahu pod ním pečlivě umyjte. Poté nechte koberce vyčistit speciálním vysavačem, který vytáhne z koberce roztoče, usazený prach a špínu a také veškeré nepříjemné pachy. Natáhnout do sebe pachy ale umí i podlahy z pvc. V takovém případě platí vzít do ruky rýžák a podlahu pečlivě vydrhnout směsí vody, saponátu a octa.

Žijte ekologicky, pořiďte si domů vermikompostér

Karbanátky z čočky

Karbanátky z čočky

10 hlasů
50min 1070 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Husa pečená s hruškami

7 hlasů
2h a 20min 756kJ 190 Kč

Sváteční husa s hruškami.

Wok s vepřovým masem

3 hlasy
50min 728kJ 140 Kč

Jednoduchý recept na přípravu vepřového masa se zeleninou.

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více