Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak vybrat kvalitní ručníky a jak o ně pečovat, aby vydržely celé roky

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15.09.2018 | Bydlení a design

Mnohdy se necháme zlákat akcemi, ve kterých seženeme krásně vypadající ručníky za pár korun. Pak se ale nestačíme divit, že nesají, pouštějí barvu a po vyprání jsou jako kus hadru. Na co si dát pozor při výběru kvalitních osušek a ručníků a jak se o ně správně starat?

Zásadní jsou vlastnosti

Při výběru ručníků a osušek se zaměřte zejména na materiál, gramáž a také délku vlákna. Kvalitní ručníky začínají na gramáži 450 gramů na metr čtvereční. Pokud je uvedená gramáž nižší, ani je nekupujte. Co se týče samotného materiálu, vybírat můžete z bavlny, bambusového vlákna nebo mikrovlákna. Důležité je také to, jak dlouhé jsou smyčky vláken. Čím delší smyčky jsou, tím lépe ručník saje.

Ideální kombinací je směs bavlny a bambusu. Ručník vyrobený z těchto druhů tkaniny si zachovává při správné péči perfektní vzhled po dlouhou dobu a dobře saje. Bambus zase zajistí, že ručníky nebudou nepříjemně zapáchat, což je výhoda zejména pro majitele malých, špatně větraných koupelen, ve kterých ručníky déle schnou.

Správná péče

Často si lidé stěžují, že jsou jejich ručníky po vyprání tvrdé a dřou. Bohužel je na vině většinou sám majitel. Když ručník koupíte, měli byste ho alespoň dvakrát po sobě vyprat, aniž byste se do něj utřeli. Vlákna se zatáhnou a teprve poté je připraven k používání. Při samotném praní buďte také opatrní. Ve většině rodin používají do praní aviváž, ale ta se na praní ručníků vůbec nehodí, jelikož má tendenci vlákna slepovat. Ručníky pak už nejsou měkké.

Co se týče jejich sušení, není nad domácí sušičku, která je krásně načechrá, zbaví žmolků a ručníky budou déle jako nové. Nikdy byste však neměli ručníky sušit na topení. Topení tkaninu navždy poláme a poničí.

I přesto, že se můžete na štítcích ručníků dočíst, že je možné ručníky žehlit, nedělejte to. Vysoká teplota vlákna vysušuje, ručník pak slehne a bude jako struhadlo. Abyste zachovali měkkost a hebkost ručníku, je třeba mít smyčky tkaniny stále načechrané. Žehličkou uděláte pravý opak.
Aby byly ručníky ještě měkčí, přidejte místo aviváže do praní ocet. Ten zajistí stálobarevnost tkaniny a postará se o to, aby ručníky byly úžasně měkké.

Chalupářská sezona pomalu končí. Jak zabezpečit chatu pro...

Plátky svíčkové s mangoldem

Plátky svíčkové s mangoldem

10 hlasů
60min 668 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Květákový krém

12 hlasů
35min 249kJ 60 Kč

Jednoduchá krémová květáková polévka.

Filé s pomerančem

8 hlasů
45min 341kJ 110 Kč

rybí filé s pomerančovou omáčkou

Poradny

existuje prevence hemoroidů?

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Máte pravdu, že změny na žilním systému mají svoje genetické rizi... Více

Pobírám RP a pracuji na HPP, mám nárok na ošetřovné?

Dobrý den,kdybyste pouze pobírala RP bez toho, abyste pracovala pro Vašeho původního zaměstnavate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více