Víte, na kolik stupňů vytápět obývák nebo ložnici?

28.09.2018 | Bydlení a design

Budíte se ráno se škrábáním v krku nebo s ucpaným nosem? Často vás vzduch doma nutí ke kýchání a ve vzduchu je cítit vlhkost? Na vině může být špatné nastavení vytápění v jednotlivých místnostech. Lidé často své byty přetápějí a ve všech pokojích udržují stejnou teplotu. To je ale chyba!

Obývák

Obývací pokoj je bezpochyby místem, kde se zdržujeme nejčastěji. Měla by v něm proto být příjemná teplota. Mnohdy však lidé zbytečně své byty přetápějí a vystavují se riziku vysušení sliznic, rozvíření usazeného prachu a následných chorob. V obýváku je ideální teplota mezi 20–22 stupni.

Dětský pokoj

Dětský pokoj, v případě, že si v něm děti hrají a tráví v něm většinu dne, vytápíme podobně, jako obývák. Děti často sedí na podlaze, a proto je do takových místností vhodné zvolit podlahové vytápěn. Nicméně, ani pokud ho nemáte, je teplota okolo 20 stupňů zcela dostačující a příjemná. Pokud však děti v pokoji pouze spí, je vhodné v něm udržovat teplotu mezi 17–21 stupni.

Koupelna

V koupelně by rozhodně nemělo být chladno, proto bývá často nejteplejší místností v domě. Abychom se vyvarovali nachlazení po koupeli, je vhodné koupelnu vytápět na 22–24 stupňů.

Ložnice

Ložnici byste nikdy neměli zbytečně přetápět. Jednak není zdravé dýchat přehřátý vzduch a také jste většinou v pyžamu a pod peřinou. Není tedy nutné tyto prostory zbytečně přehřívat. V chladnějších místnostech je také spánek kvalitnější a ráno vás nebolí hlava. Místnosti, které jsou určené pro přenocování, vytápějte na 17–19 stupňů.

Větrejte

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které nám zaručí zdravé domácí klima e větrání. Za jakéhokoli počasí a v jakémkoli ročním období byste měli větrat alespoň dvakrát denně, po dobu pěti minut. I když venku řádí mrazy, je vhodné šokově vyvětrat celý byt. Otevřete okna dokořán, počkejte několik minut, až se vzduch vymění a poté okna zavřete. Vyhřátý byt se nestihne příliš ochladit, ale zajistíte si čerstvý vzduch.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Omeleta s jarní cibulkou

(31 hlasů)

Toasty s rajčaty

(24 hlasů)

Omeleta s parmezánem

(20 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat