Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Milují nás domácí mazlíčci stejně jako my je?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

18. 10. 2018 | Bydlení a design

Naše pejsky, kočičky, morčata nebo dokonce třeba i hady milujeme nadevše. Pořídili jsme si je, abychom se o ně starali a oni byli členy naší rodiny. Mají to ale zvířata stejně? Která z nich dovedou člověka opravdu zbožňovat a která jen přetrpí naši přítomnost?

Psi

Je pravda, že se mnoho psích společníků upíná na svého pána a dokážou mu být věrní po celý svůj život. Krásným příkladem je pes Hačikó, který čekával na svého pána na nádraží každý večer ve stejnou hodinu. Když majitel psa zemřel, pejsek na svého pána přesto každý den čekal celých deset let. Tady už by se asi dalo hovořit o lásce, že? Ano. Psi skutečně prožívají ke svým pánům velký cit, jelikož vylučují hormon oxytocin, stejně, jako lidé. Jejich emoce se tak velmi podobají těm lidským.

Kočky

Kočky jsou dalším druhem zvířat, který vylučuje hormon štěstí a lásky – oxytocin. Na rozdíl od psů ho však vylučují v mnohem menší míře. Přesto, že si dokážou na svého pána zvyknout a vyhledávat jeho přítomnost a fyzický kontakt, stále převládá zvířecí pud, který zamezuje tomu, aby se kočky „zamilovávaly“ do lidí hlubším citem. Kočka bude tedy vždy především šelma.

Papoušci

Papoušci jsou inteligentní tvorové. Často se u nich můžeme setkat s reakcemi, které připomínají zájem o člověka, který se o ně stará, když se vyskytne v jejich blízkosti. Je pravda, že ke svým chovatelům dokážou ptáci chovat pozitivní emoce, ale spíše proto, že se naučili nebát se ho. O lásce u ptáků hovořit nelze.

Hadi

Často nám chovatelé hadů vysvětlují, že zrovna ten jejich nekouše, protože je ochočený, má svého pána rád, a dokonce se rád mazlí. Do jisté míry tomu tak opravdu je. Pokud jde ale o hadí myšlení, je to přece jen trochu jinak. Hady lze opravdu do jisté míry ochočit. Je možné je naučit, že člověk jim neublíží a podnítit tím respekt k chovateli a eliminovat potenciální útočnost. Hadi ale opravdu milovat neumí. Nemají žádné hormony, které by stály za podobnými emocemi a to, že jsou hodní, můžeme brát spíše jako jejich laskavost. To samé platí i u agam, leguánů nebo chameleonů.

Vedro sužuje i mazlíčky. Jak jim v horkých dnech ulevit

Vepřový guláš s omáčkou salsa

Vepřový guláš s omáčkou salsa

18 hlasů
1h a 10min 576 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Špagety s kapary

21 hlasů
35min 891kJ 80 Kč

Jednoduchý recept na velmi chutné špagety s rajčaty a ...

Kuře s rajčaty

11 hlasů
1h a 10min 230kJ 130 Kč

Tento klasický italský pokrm je plný rajčat, hub a pap...

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více