Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nevděčné povrchy. Které vám dají při úklidu pořádně zabrat

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13. 11. 2018 | Bydlení a design

Při pořizování nového nábytku většinou hledíme spíš na to, jak se nám líbí nebo zda se nám hodí k tomu, co už doma máme. Jen málokdy se zaměříme na jeho praktičnost a to je častá chyba. I když může být vybavení bytu sebekrásnější, často si pak zoufáme nad jeho údržbou.

Bílý lesk

V poslední době jsou častou volbou kuchyně v bílém lesku, které na první pohled působí luxusně a září čistotou. Jenže čím více budete takový nábytek používat, tím více začnete zjišťovat, jak nesnadno se z něj leští otisky prstů a zaschlé zbytky potravin vás na sněhově bílém podkladu úplně bijí do očí. Lidé, kteří si takovou linku vybírají, mají povětšinou rádi hladké linie a tak i častěji volí řešení bez úchytek, čímž se celý proces údržby znesnadňuje ještě více.

Látková stínidla

Lampy s látkovými stínidly jsou zažitou klasikou, jenže se poměrně špatně udržují. Když je otřete od prachu suchou prachovkou, příliš je nevyčistíte, mokrým hadrem do stínidla prach jen více zatřete a do pračky ho hodit nemůžete. Nabízí se pak rozhodování, zda není praktičtější zvolit jiný materiál. Naštěstí lze pořídit čisticí pěny, které jsou na takové povrchy určené. I tak vám to ale zabere poměrně dost času.

Papírové lustry

Jsou levné, lehké, snadno se montují a umějí být i poměrně vkusné. Jenže se časem zapráší, umýt vodou je nelze, a navíc mají schopnost vsakovat kouř z cigaret a po čase začnou poměrně páchnout. Bez ohledu na to, zda se v bytě kouří nebo ne, jsou časem zažloutlé a prakticky na vyhození. Výhoda je však v tom, že za pár korun koupíte nový.

Lamelová dvířka

V poslední době se těší velké oblibě nábytek s námořnickým designem. K němu patří i lamelová dvířka na skříních. Ta se ale velice špatně čistí od prachu a nečistot. Nejen, že musíte vzít vlhký hadřík a každou lamelu očistit zvlášť, ale také si musíte vymyslet nějaké „udělátko“, abyste lamelu vyčistili až na její konec, který je schovaný pod lamelou nad ní. Takový nábytek je krásný, ale poměrně nevděčný.

Rotační mopy a ždímací kbelíky

Musíme říct, že ten kdo tohle vymyslel, měl původně docela dobrý nápad. Jenže kbelík od takových mopů je poměrně členitý a v úzkých spárách za ždímacím mechanismem se usazuje špína, ke které se ničím nedostanete. Kbelík se pak čím dál, tím více zanáší a vy si opakovaně roztíráte bakterie po celém bytě. Navíc bývají poměrně těžké.

Zdědili jste byt a uvažujete, co s ním? Pronajměte ho a p...

Losos na šalotkách

Losos na šalotkách

8 hlasů
1h a 15min 266 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Krůtí špíz

5 hlasů
1h a 15min 397kJ 180 Kč

Špíz z krůtího masa s cuketou a paprikou.

Hovězí svíčková s brokolicí

0 hlasů
55min 746kJ 400 Kč

Restované nudličky z hovězího masa s vařenou brokolicí.

Poradny

Jak doložit výdaje na péči o dítě?

Dobrý den,jestliže v současné době máte v souvislosti s péčí o syna zvýšené náklady a další navýš... Více

Upadla jsem na chodníku, jak získat odškodnění?

Dobrý den,Váš dotaz je spíše právního charakteru a já bohužel nejsem právník, ale "jen" sociální ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více