Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak naložit se spadaným listím? Někdy je lepší nechat ho ležet

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

02.12.2018 | Bydlení a design

Podzim už sfoukl pomalu všechno listí ze stromů a teď je řada na nás, abychom s ním dobře naložili. Na pálení listí rovnou zapomeňte, pokud si nechcete vysloužit od obce tučnou pokutu. Kam tedy s ním?

Trávník

Travnaté plochy je třeba zbavit větších vrstev spadaného listí, abychom předešli tvoření skvrn a plísní, které by se pod listím vytvořily. Na menší plochy postačí hrábě, s těmi většími si poradí fukar na listí nebo obyčejná zahradní sekačka. Fukar s drtičem nebo sekačka listí rozdrtí a na kompostu se snáze rozloží, vyhněte se ale kompostování listů ořechu nebo dubu. Pokud se však rozhodnete listí shrabat, můžete ho následně využít jinde.

Keře, okrasné rostliny

Spadané listí, které shrabete z trávníku, přesuňte ke kořenům keřů a okrasných rostlin, které vám za tuto službu budou vděčné. Listí ochrání kořeny před mrazem, ale také poslouží jako skvělé hnojivo. Je proto skvělé kombinovat listí s jehličím. Ideální pro účel mulčování, je listí z ovocných stromů.

Kam se zbytkem?

Pokud jste přikryli kořeny všech rostlin, které zazimování vyžadují a stále vám listí přebývá, šup s ním do kompostéru. Zejména listy ovocných stromů dobře tlí. O kompost je však důležité se starat. Přidávejte kompostovací aktivátor, který napomůže rozkladu, a na jaře kompost přeházejte.

Myslete na zvířata

Pokud máte v zahradě nějaký kout, který zůstává nevyužitý, nakupte trochu listí také do něj. Vytvoříte tam skvělý úkryt a útočiště zvířatům, která přežívají v zimě v okolí vašeho pozemku. Například ježci vám budou za teplý úkryt vděční.

Ani tak, ani onak

Pokud nejste příznivci kompostování nebo kromě kousku trávníku a jednoho stromu nepěstujete žádné okrasné dřeviny, jednoduše listí shrabejte a vyhoďte do kontejneru. Nevyhazujte ho však do směsného odpadu, na biologický odpad jsou určené speciální kontejnery a popelnice s patřičným označením.

Proměňte balkon v zahradu plnou květů a zeleniny

Treska na másle

Treska na másle

29 hlasů
35min 927 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí wok

12 hlasů
35min 705kJ 155 Kč

Hovězí maso s brokolicí.

Bramborový rendlík

5 hlasů
1h a 10min 535kJ 110 Kč

K přípravě vydatného oběda vám postačí jeden rendlík.

Poradny

Jsem nemocná, kdy mi skončí výpovědní doba?

Dobrý den,nemocenská může prodloužit trvání pracovního poměru pouze v případě výpovědi ze strany ... Více

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zábava. To je slovo (a pocit), který bude v životě Beranů následující týden dominovat. Ne že by vás nečekaly žádné problémy nebo horké chvilky (především v práci – termín, který vypadal, že je v nedohlednu, se nebezpečně přibl&ia...

Více