Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Věci, které čistíme jen zřídka, ale přitom jsou plné bakterií

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12.12.2018 | Bydlení a design

Máte pocit, že jste čistotní a u vás doma se dá jíst i z podlahy? Přeci jen se v domácnosti každého z nás najdou předměty, které na sobě mají více bakterií, než záchodové prkénko veřejného WC. Odpudivé, že? A které to jsou?

Volant

Na volantu a řadicí páce ulpívá denně neuvěřitelné množství bakterií. Sem tam sice volant a páku otřeme vlhčenými ubrousky na leštění interiéru, ale žádná antibakteriální očista moc často neprobíhá.

Ovladače

Ovladače od televize, rádia, DVD - přehrávače či klimatizace, ať je to jaký chce, s největší pravděpodobností jste jej nečistili několik let. Je zvláštní, že i sebečistotnější lidé zapomínají na očistu něčeho tak hojně využívaného, jako je ovladač.

Mobilní telefon

Většinou ho otřeme o triko, když už nevidíme přes umaštěný displej, ale tam veškerá očista většinou končí. Přitom bychom měli každý den telefon otřít antibakteriálním ubrouskem.

Nožičky od brýlí

Brýlová skla si čistíme dle potřeby, někdy i několikrát denně. Jenže zapomínáme na jejich nožičky, které přitom držíme v mnohdy špinavých rukách nebo je nosíme za ušima, kde se v těsném prostoru pod vlasy množí bakterie a kvasinky, které pak na nožičkách brýlí ulpívají. A nejsou to právě nožičky, které s oblibou strkáme do úst, když nad něčím hloubáme?

Klávesnice

Počítačovou klávesnici sem zařadit musíme, protože sem nepochybně patří. Nicméně snad neexistuje nikdo, kdo by o množství bakterií, které na klávesnici jsou, nevěděl.

Zubní kartáček

Bakterie na zubním kartáčku se množí velkou rychlostí. Je proto vhodné kartáček měnit nejpozději po třech měsících. Pokud je však stále v dobré kondici, je možné prodloužit jeho životnost pravidelným ponořováním do ústní vody nebo ho jednou za týden dejte umýt do myčky.

Vypínače

Vypínače světel často myjeme až ve chvíli, kdy si všimneme, že začínají měnit barvu. Do té doby je při pravidelném úklidu obcházíme a vesele na ně zapomínáme.

Klíče

Ruku na srdce. Kdy jste naposledy umyli své klíče? Vsadíme boty, že nikdy. Přitom jde o jeden z nejvíce znečištěných předmětů, které používáme. A vzpomeňte si na to, až si klíče budete držet v puse, mezitím, co ponesete tašky s nákupem.

Z balkónu lze vykouzlit útulné letní posezení

Kuře s cherry rajčaty

Kuře s cherry rajčaty

11 hlasů
1h a 5min 701 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuře s nivou a ananasem

24 hlasů
40min 1120kJ 82 Kč

Pokud si chcete pochutnat na netradičních kombinacích,...

Kuřecí satay

16 hlasů
35min 748kJ 89 Kč

Něco dobrého k obědu, jednoduchý recept na přípravu ku...

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více