Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Věci, které čistíme jen zřídka, ale přitom jsou plné bakterií

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12. 12. 2018 | Bydlení a design

Máte pocit, že jste čistotní a u vás doma se dá jíst i z podlahy? Přeci jen se v domácnosti každého z nás najdou předměty, které na sobě mají více bakterií, než záchodové prkénko veřejného WC. Odpudivé, že? A které to jsou?

Volant

Na volantu a řadicí páce ulpívá denně neuvěřitelné množství bakterií. Sem tam sice volant a páku otřeme vlhčenými ubrousky na leštění interiéru, ale žádná antibakteriální očista moc často neprobíhá.

Ovladače

Ovladače od televize, rádia, DVD - přehrávače či klimatizace, ať je to jaký chce, s největší pravděpodobností jste jej nečistili několik let. Je zvláštní, že i sebečistotnější lidé zapomínají na očistu něčeho tak hojně využívaného, jako je ovladač.

Mobilní telefon

Většinou ho otřeme o triko, když už nevidíme přes umaštěný displej, ale tam veškerá očista většinou končí. Přitom bychom měli každý den telefon otřít antibakteriálním ubrouskem.

Nožičky od brýlí

Brýlová skla si čistíme dle potřeby, někdy i několikrát denně. Jenže zapomínáme na jejich nožičky, které přitom držíme v mnohdy špinavých rukách nebo je nosíme za ušima, kde se v těsném prostoru pod vlasy množí bakterie a kvasinky, které pak na nožičkách brýlí ulpívají. A nejsou to právě nožičky, které s oblibou strkáme do úst, když nad něčím hloubáme?

Klávesnice

Počítačovou klávesnici sem zařadit musíme, protože sem nepochybně patří. Nicméně snad neexistuje nikdo, kdo by o množství bakterií, které na klávesnici jsou, nevěděl.

Zubní kartáček

Bakterie na zubním kartáčku se množí velkou rychlostí. Je proto vhodné kartáček měnit nejpozději po třech měsících. Pokud je však stále v dobré kondici, je možné prodloužit jeho životnost pravidelným ponořováním do ústní vody nebo ho jednou za týden dejte umýt do myčky.

Vypínače

Vypínače světel často myjeme až ve chvíli, kdy si všimneme, že začínají měnit barvu. Do té doby je při pravidelném úklidu obcházíme a vesele na ně zapomínáme.

Klíče

Ruku na srdce. Kdy jste naposledy umyli své klíče? Vsadíme boty, že nikdy. Přitom jde o jeden z nejvíce znečištěných předmětů, které používáme. A vzpomeňte si na to, až si klíče budete držet v puse, mezitím, co ponesete tašky s nákupem.

Bylinky, které pohodlně přežijí zimu i venku

Zapečený květák s pórkem

Zapečený květák s pórkem

12 hlasů
1h a 10min 352 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Brokolicový koláč

16 hlasů
60min 565kJ 99 Kč

Koláč nemusí být vždy ovocný, vyzkoušejte zeleninový.

Jehněčí plec na šalotce

4 hlasy
2h a 20min 710kJ 340 Kč

Jehněčí plec pečená s česnekem a šalotkou. Velmi jednoduc...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více