Super hit v koupelně. Kupte si dřevěnou vanu a umyvadlo

06.05.2010 | Bydlení a design

Renovujete nebo nově vybavujete koupelnu a chcete, aby především působila příjemným dojmem? Vsaďte na poslední hit - přírodní materiály, nebo vzhled přírodních materiálů.

Na koupelnovém interiéru bychom si měli nechat obzvlášť záležet. Je to místnost, která tak snadno nepodléhá módním trendům a většině z nás musí vydržet roky nebo spíše několik desítek let. Podstatné je také to, že je to místo, kam buď chodíme rozespalí anebo už zase ospalí a vzhledem k tomu, že se zde obnažujeme, relaxujeme a podobně, nesmí působit odtažitým a studeným nebo dokonce vlhkým dojmem.

Pozor na barvy

Efektu tepla a útulnosti docílíme tím, když se vyhneme studeným, v koupelně paradoxně často užívaným, barvám. Obligátní modrá může být dobrou variantou jen v určitých odstínech. Zelená může asociovat vojenské, případně školní umývárny. Zato podceňovaná hnědá, tedy barva přírodních materiálů, umí vnést do koupelny teplo.

Dřevo nebo napodobenina?

Vzhledem k tomu, že zpravidla nemůžeme či nechceme použít pravé materiály, pokusíme se je co nejvěrněji napodobit. Nejen designem ale i strukturou. Dlaždičky, které mají působit dojmem dřevěné podlahy, samozřejmě nemohou mít zcela pórovitý povrch, ale zdrsnělá struktura bude, na rozdíl od hladkého povrchu s leskem, působit přirozeněji, a navíc ji oceníte jakožto protiskluzovou ochranu. Obdobné to bude, pokud chcete vytvořit dojem korkového povrchu. Proto vždy dbejte nejen na efekt na první pohled, ale i na celkové provedení.

Dřevěná vana? Proč ne

Dřevo se ale v koupelnovém interiéru skutečně nacházet může. Ti odvážnější (a movitější) si mohu pořídit dřevěné umyvadlo, sprchu nebo vanu. Koupací nádoby nebo systémy jsou zpravidla vyrobeny z kvalitních exotických dřev. Tomu odpovídá vysoká míra elegance ale i cena. Umyvadlo vás přijde na skoro deset tisíc, vana a sprcha pak na několik desítek tisíc. Na našem trhu jsou tyto výrobky dostupné zhruba pět let. Díky moderním technologiím zpracování a ošetření se sice nemusíte obávat nízké trvanlivosti nebo kvality výrobků, kvůli vysoké ceně se ale tyto na pohled velmi příjemné funkční koupelnové nádoby jistě nedostanou mezi velkou skupinu uživatelů.

TIP: Koupelny s dřevěným dekorem vypadají velmi útulně.

Pokud však přece jen po „dřevěné vaně“ toužíte a nechcete tu vaši stávající nákladně vyměňovat za pravou vanu z exotického dřeva, můžete zkusit desková obložení. Dřevěné krycí panely lze použít na více místech, koupelnu tak celou sladíte. Jeden takový krycí panel, opět vyrobený z vysoce kvalitního exotického dřeva, stojí kolem čtyř tisíc korun – samozřejmě záleží na velikosti, ta se obvykle pohybuje kolem dvou a půl metru čtverečního.

Nábytek vybírejte pečlivě

Designově velmi efektní a výrazně levnější, tentokrát mluvíme o řádu tisícikorun, je zasazení umyvadla do dřevěného pultu či skříňky. Pro běžné používání jsou ale tyto systémy jen málo praktické – často se, i při perfektním provedení – neubráníte zatékání nebo tomu, že neustále přítomné loužičky v okolí umyvadla časem přece jen udělají své.

Designové doplňky

Naším tipem je proto finančně mnohem méně náročné řešení, které udělá velkou službu. Koupelnové obklady s dekorem přírodních materiálů přímo vybízejí k tomu, abychom je doplnili a podtrhli nejrůznějšími koupelnovými doplňky z pravého, nejlépe surového dřeva. Na trhu je jich teď takřka nepřeberné množství. Například podložku pod mýdlo můžete pořídit za už dvacetikorunu, sypátko na koupelnovou sůl nepřijde dráž a podobné je to u kalíšků na kartáčky či košíčků a „bedýnek“ na kosmetiku. Výsledným efektem ale budete jistě příjemně překvapeni.

TIP: Lopatku na koupelnovou sůl koupíte velmi levně.

Více najdete na: www.sapho-koupelny.cz, www.perfecto.cz, www.koupelny-mares.cz, www.sapeka.cz.


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Poslední dobou neustále přehlížíte svůj organismus a jeho varovné signály v podobě táhnoucích se, i když mírných, zdravotních obtíží. Jenže ty teď čím dál více pronikají do vašeho soukromého i pracovního živ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:51
20 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:54

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat