Oživte kuchyň nápaditými pomocníky. Chňapky a podložky

30.03.2010 | Bydlení a design

Na jaře člověk touží po změně, po něčem novém – kuchyň nevyjímaje. Dnes vám představíme, jaké si můžete koupit chňapky a podložky pod hrnce, aby byly nejen funkční, ale i doplnily ráz vaší kuchyně. Můžete si vybírat z mnoha materiálů, barev a tvarů. Pomůžeme vám se v nich zorientovat.

Zkuste nové materiály

V první řadě se v kuchyni přestaňte bát plastu – ten dnešní, často kombinovaný se silikonem, má výborné vlastnosti. Je pružný, nemá tendence zpuchřet a solidní prodejce výrobek doplní třeba i certifikátem o tom, že se z umělé hmoty ani při extrémně nízkých či vysokých teplotách neuvolňují chemické látky. Plast a silikon přitom dávají tradičním výrobkům úplně nové možnosti. Jsou (například oproti některým úpravám dřeva) snadno omyvatelné, nenatahují do sebe pachy a příchutě a ani je nezničíte obarvením například při práci s mrkví nebo kari. Většina dnešních umělých hmot je vhodná do myčky. To, přestože výrobce tvrdí opak, není v případě dřeva nikdy dobrý nápad.

Nejen funkce, ale i vtip

Chňapky a podložky pod hrnce, tedy výrobky, které mají vysoké nároky na tepelnou odolnost, kupujte jen z opravdu kvalitního plastu. Jako třeba podložky pod horké nádoby v podobě známé designové kultovní postavičky Mr. P. Stejně, jako jiné výrobky s malým panáčkem, který lidi se smyslem pro nadsázku a černý humor obvykle pobaví svým „utrpením“, je vyrábí Propaganda.

TIP: Ty můžete koupit například tady: www.naoko.cz

Při vaření vám náladu mohou zlepšovat také silikonové chňapky v podobě barevných zvířátek firmy Fred. Výrobek, který zakoupíte za 350 až 400 korun, je stabilní za teplot v rozsahu od -50 do +260 stupňů Celsia. Ty si můžete koupit rovněž v prodejnách Naoko.

Silikon v elegantním hávu můžete najít i mezi výrobky značky Eva Solo. Místo klasických chňapek rukaviček, které si většinou při vaření stejně nestíháme nasazovat a sundávat, můžete zvolit dobře izolující a snadno omyvatelné jednoduché držáky. Za tento stylový kuchyňský doplněk si ovšem budete muset připlatit – dvě chňapky přijdou na asi tisíc korun.

TIP: Koupit si je můžete například tady: www.evasolo.cz

Pokud jste ale příznivci klasiky, můžete si zakoupit chňapku či podložku pod hrnec, která vypadá jako ty klasické, které používaly už naše babičky, ale jsou doplněné o teflonovou vrstvu. Díky teflonové vrstvě se už vám nestane, že se i přes chňapku spálíte prsty.

TIP: Zakoupit si ji můžete v mnoha motivech například tady: www.udelejsiradost.cz V podobném designu a ze stejného materiálu si můžete koupit i klasické podložky pod hrnce.

Vybírat můžete i s vtipem a koupit kamarádce feministce například takovouto podložku pod hrnec.

Vybere si každý

Ať už jste se nechaly námi inspirovat a koupíte si silikonovou či plastovou podložku a chňapku, nebo zůstanete u klasiky, můžete dnes vybírat z nepřeberného množství materiálů, tvarů a barev. Pokud stále nevěříte silikonu a plastu, určitě si vyberete podložku drátěnou, dřevěnou, korkovou či keramickou. Ceny se pohybují podle velikosti, materiálu a samozřejmě firmy. Pořídíte ji již od několika desítek korun, ale není výjimkou i několik tisíc.

TIP: Vybrat si můžete například tady: www.kuchynskedoplnky.cz 

Více chňapek a podložek najdete: www.naoko.cz, www.joy.cz, www.evasolo.cz, www.kuchynskedoplnky.cz , www.udelejsiradost.cz


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Velké jablkové palačinky

(17 hlasů)

Toast s gorgonzolou

(34 hlasů)

Valentýnské tousty

(18 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

46 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
152 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat