Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nemyjete mazlíčkům po příchodu zvenku tlapky? Tak zpozorněte

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.03.2019 | Bydlení a design

Naši chlupatí miláčci už dávno nejsou jen praktičtí hlídači lidského majetku. Jsou především členy našich rodin a mnohdy mají téměř stejná práva, jako ostatní obyvatelé domácnosti. Spí v našich postelích, lebedí si na sedačkách a chodí po kobercích. Na tom by samo o sobě nebylo nic špatného, jenže málokdo si uvědomuje, že pes nenosí boty a nemyje si ruce, když přijde z procházky, na rozdíl od lidských členů rodiny.

Hygiena je nutnost, jenže…

Kdekdo svému miláčkovi po příchodu z procházky tlapky otře vlhkým hadrem, jenže to nestačí. Ačkoli tlapky působí čistě a pejsek po sobě nezanechává blátivé stopy na podlaze, stále ale roznáší po bytě miliony bakterií, které přinese na svých nohách zvenku. Mezi největší problém patří přenos bakterií e. coli a salmonely. Představa, že vás po společném spaní s pejskem schvátí nepříjemné střevní a žaludeční potíže, není příliš lákavá. Nejvíce obezřetní by měli být ti, kteří vlastní pejska nebo jiné zvíře, které pravidelně přechází zvenku do bytu a mají malé děti. Děti si často hrají právě na zemi, kde je koncentrace bakterií nejvyšší. Jak tedy podobným potížím předejít?

Dezinfekce tlapek nepřichází v úvahu, stejně, jako použití různých saponátů, lidských mýdel apod. Zvíře má tlapky jen jedny, a ačkoli je zvyklé chodit „naboso“, přesto jsou jeho nohy citlivé a časté mytí jim nesvědčí. Na druhou stranu v zimním období, kdy je všude na ulicích plno posypové soli, je potřeba zvířeti nohy očistit, aby ho sůl nedráždila.

Své k svému

Nejlepší možností, jak zvíře zbavit nečistot z jeho nohou je tedy za použití obyčejné vody. Neomezujte se však pouze na mokrý hadr a nohy omyjte pořádně a do čista. Potom je však nutné polštářky tlapek ošetřit vazelínou nebo speciálním krémem, který zabrání vysušování a popraskání plosek. Ten seženete ve zverimexu nebo u vašeho veterináře.

Další možností je koupě jednorázových ubrousků, určených přímo pro mytí nohou, uší, genitálií atd. Neobsahují alkohol ani jiné dráždivé složky a jsou k zakoupení v každém větším obchodě s chovatelskými potřebami. Vždy byste ale měli používat pouze výrobky určené zvířatům, nikoli lidem.

Proměny domova za pár korun. Kterou vyzkoušíte jako první?

Rizoto s chřestem

Rizoto s chřestem

9 hlasů
40min 614 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík s baby karotkou

10 hlasů
60min 470kJ 140 Kč

Králičí filé dušené s karotkou.

Treska ve vinné omáčce

0 hlasů
50min 363kJ 170 Kč

Treska opečená na másle s vinnou omáčkou a paprikou.

Poradny

nejvhodnější doba na očkování proti klíšť. encefalitidě

Dobrý den, očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok. V době, kdy může být již zv... Více

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Dobrý den, obě u nás dostupné vakcíny mají porovnatelnou a tedy vysokou účinnost i bezpečnost. Ma... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více