Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak často prát podprsenku, pyžamo nebo plavky? Častěji, než si myslíte

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

17. 3. 2019 | Bydlení a design

Máte ve zvyku prát některé kousky vašeho šatníku opravdu sporadicky, nebo dokonce vůbec? O tom, jakým způsobem prádlo prát, se dočtete na každém rohu. Jak často to ale má být se většinou nedozvíte.

Pyžamo

I když si pyžamo oblékáte na umyté tělo, takže se přece nemůže nijak zašpinit, mělo se prát po každém třetím až čtvrtém použití. V noci se člověk potí, v látce ulpívají zbytky odumřelé kůže a to je kombinace k vytvoření dokonalé živné půdy pro plísně a kvasinky.

Plavky

Možná se budete divit, když vám řekneme, že většina lidí své plavky nikdy nepere. Mají totiž dojem, že chlorovaná voda v bazénu nahrazuje praní, takže své plavky po použití nechají jednoduše uschnout a uklidí je do skříně. Plavky by se ale měly prát po každém použití. Jednak proto, že jde v podstatě o spodní prádlo, kterému vymáchání v bazénové vodě pro zajištění hygieny nestačí, ale také proto, abyste zneutralizovali působení chloru, který ničí vlákna textilie a ta poté ztrácí barvu i elasticitu.

Šály, šátky

Klasické zimní šály postačí vyprat dvakrát až třikrát za sezonu. Pokud jde o hedvábné šátky, ty by se měly „přemáchnout“ po každém nošení. Veškeré jemné a choulostivé tkaniny perte v ruce a ve studené vodě. Neždímejte, nechte vykapat a uschnout.

Podprsenky

Podprsenky by se měly prát po každém třetím až čtvrtém použití. Jelikož jde ale o choulostivé prádlo, nepodceňujte používání pracích košíčků a nepřidávejte do praní aviváž, která způsobuje šednutí prádla.

Bundy

Klasické zimní a lyžařské bundy by měly skončit v pračce po každém sedmém použití. Mnohdy úplně postačí krátký program, který zbaví bundu nežádoucích pachů a osvěží tkaninu.

Vlněné kabáty

Zapomínat by se nemělo ani na vlněné kabáty a klobouky. Těm by mělo být praní dopřáno alespoň dvakrát za sezonu. Pokud máte strach, že si oblečení zničíte, raději svěřte tento úkol čistírně.

Punčochy

Silonky většinou moc nevydrží, a tak je ženy často mění za nové. Pokud je ale nosíte pravidelně a vydrží vám déle než jeden den, přeprat by se měly po každém nošení. Postačí je promnout ve vlažné mýdlové vodě, vymačkat ručníkem a nechat volně uschnout.

Psi skutečně dokážou čichem odhalit rakovinu

Cibulová polévka

Cibulová polévka

26 hlasů
35min 405 kJ 73 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečené brambory s tymiánem a česnekem

19 hlasů
1h a 25min 322kJ 70 Kč

Zapečené brambory lze připravit na mnoho způsobu, vyzk...

Rychlá krémová bramborová polévka

19 hlasů
50min 377kJ 60 Kč

Polévka s instantní bramborovou kaší.

Poradny

Aktivita klíšťat a očkování

Dobrý den, klíšťata začínají být aktivní, když průměrné venkovní teploty překonají 5 st. Celsia a... Více

Očkování v těhotenství

dobrý den, v období těhotenství se proti klíšťové encefalitidě neočkuje, v období kojení je však ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Partner vás pozitivně ovlivní svými názory. I když se jim zpočátku budete bránit a snaha lpět na starých přesvědčeních vás nemine, nakonec připustíte, že váš protějšek má v jistých ohledech pravdu. Vaše drahá polovička nav&iacut...

Více