Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak často prát podprsenku, pyžamo nebo plavky? Častěji, než si myslíte

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

17.03.2019 | Bydlení a design

Máte ve zvyku prát některé kousky vašeho šatníku opravdu sporadicky, nebo dokonce vůbec? O tom, jakým způsobem prádlo prát, se dočtete na každém rohu. Jak často to ale má být se většinou nedozvíte.

Pyžamo

I když si pyžamo oblékáte na umyté tělo, takže se přece nemůže nijak zašpinit, mělo se prát po každém třetím až čtvrtém použití. V noci se člověk potí, v látce ulpívají zbytky odumřelé kůže a to je kombinace k vytvoření dokonalé živné půdy pro plísně a kvasinky.

Plavky

Možná se budete divit, když vám řekneme, že většina lidí své plavky nikdy nepere. Mají totiž dojem, že chlorovaná voda v bazénu nahrazuje praní, takže své plavky po použití nechají jednoduše uschnout a uklidí je do skříně. Plavky by se ale měly prát po každém použití. Jednak proto, že jde v podstatě o spodní prádlo, kterému vymáchání v bazénové vodě pro zajištění hygieny nestačí, ale také proto, abyste zneutralizovali působení chloru, který ničí vlákna textilie a ta poté ztrácí barvu i elasticitu.

Šály, šátky

Klasické zimní šály postačí vyprat dvakrát až třikrát za sezonu. Pokud jde o hedvábné šátky, ty by se měly „přemáchnout“ po každém nošení. Veškeré jemné a choulostivé tkaniny perte v ruce a ve studené vodě. Neždímejte, nechte vykapat a uschnout.

Podprsenky

Podprsenky by se měly prát po každém třetím až čtvrtém použití. Jelikož jde ale o choulostivé prádlo, nepodceňujte používání pracích košíčků a nepřidávejte do praní aviváž, která způsobuje šednutí prádla.

Bundy

Klasické zimní a lyžařské bundy by měly skončit v pračce po každém sedmém použití. Mnohdy úplně postačí krátký program, který zbaví bundu nežádoucích pachů a osvěží tkaninu.

Vlněné kabáty

Zapomínat by se nemělo ani na vlněné kabáty a klobouky. Těm by mělo být praní dopřáno alespoň dvakrát za sezonu. Pokud máte strach, že si oblečení zničíte, raději svěřte tento úkol čistírně.

Punčochy

Silonky většinou moc nevydrží, a tak je ženy často mění za nové. Pokud je ale nosíte pravidelně a vydrží vám déle než jeden den, přeprat by se měly po každém nošení. Postačí je promnout ve vlažné mýdlové vodě, vymačkat ručníkem a nechat volně uschnout.

Zkuste oleje, které spolehlivě odpuzují vosy

Treska pečená v troubě

Treska pečená v troubě

22 hlasů
35min 1009 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Roládky z tresky

14 hlasů
30min 650kJ 65 Kč

Neustále posloucháme, že ryby bychom měli jíst alespoň...

Kuře s nivou

16 hlasů
50min 786kJ 140 Kč

Kuře 100 x jinak tentokrát se sýrem niva.

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více