Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proměny domova za pár korun. Kterou vyzkoušíte jako první?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25.03.2019 | Bydlení a design

Každý občas potřebuje změnu, aby se vymanil ze stereotypu a mohl se radovat z útulného domova. Nemusí to však nutně znamenat velké výdaje za nový nábytek. Přetvořit domácnost, aniž by vás to zruinovalo, můžete snadno i vy.

Vzhůru nohama

Tahle změna vás nebude nic stát, a přesto bude všechno jinak. Jednoduše přestěhujte nábytek a přeorganizujte jednotlivé místnosti. Klidně se některých kusů zbavte, aby místnost nabrala na vzdušnosti. I takto obyčejná věc dovede velké věci.

Štětec do ruky

Máte-li doma starý (nikoli starožitný, toho by bylo škoda) nábytek, který je otlučený a okoukaný, a navíc ne zrovna moderní, nebojte se radikální změny. Kupte si štětec, smirkový papír, akrylovou barvu a změňte ho k nepoznání. Papírem nábytek jemně obruste a poté ho natřete na požadovanou barvu. Momentálně jsou velmi oblíbené matné, křídové barvy v pastelových odstínech, které vdechnou vašemu nábytku úplně nový život. Poté už jen stačí vyměnit úchytky a můžete se z něj těšit dalších deset let.

Tímto způsobem můžete změnit nejen jednotlivé kusy nábytku, ale třeba i celou kuchyňskou linku. Jediná investice bude do nové pracovní desky. Ale kde přijdete k zbrusu nové kuchyni za pár tisícovek?

Existují i barvy na keramické obklady, takže vám nic nebrání, abyste si zrenovovali pořád ještě starou koupelnu.

Tapety

Mnoho lidí tapety odmítá, přitom za minimálního úsilí i investice dovedou změnit interiér k nepoznání. Zkuste například imitaci dřeva či kamene za televizní sestavu, fototapetu lesa do ložnice nebo romanticky květovanou do staronové kuchyně ve stylu provence.

Vsaďte na doplňky

Dnes je v každém městě mnoho obchodů, které prodávají levné a přitom velmi vkusné dekorace. Pořízením dekoračních polštářků, závěsů, ubrusů, koberečků či svíček ve společně ladících barvách, docílíte viditelné změny bez nutnosti velké investice a propojíte tím jednotlivé místnosti v bytě.

Recyklujte

Toužíte po změně a nejraději byste všechno vyhodili? Nedělejte to! Ze staré dětské postýlky lze jednoduše vytvořit velmi pěknou lavičku, nohy šicího stroje, který už nefunguje, můžete použít pro výrobu stolečku nebo jako stojan na květiny, nepoužívané květináče přetvořte pomocí barev nebo ubrouskové techniky na zajímavá stínidla.

Místa v kuchyni, která jsou špinavější, než si myslíte

Losos na zeleném salátě

Losos na zeleném salátě

7 hlasů
50min 904 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí guláš

17 hlasů
1h a 5min 281kJ 170 Kč

Ostřejší guláš z kuřecího masa s rajčaty.

Brambory zapečené s mrkví a pórkem

5 hlasů
2h a 0min 467kJ 135 Kč

Recept na výborné brambory zapečené s mrkví, pórkem, ž...

Poradny

Jak vyplnit příjmy do žádosti o příspěvek na bydlení?

Dobrý den, na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu nebo dom... Více

Může být dcera v DPN stále OSVČ s vedlejší činností?

Dobrý den,pokud Vaše dcera pobírá nemocenské z důvodu těhotenství a porodu a tato dávka jí náleží... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Do velikonočního týdne si ještě ponesete nějakou tu únavu z týdne právě skončeného. V žádném případě ji ale neignorujte, naslouchejte více svému tělu a ve volných chvílích mu dopřejte alespoň nějaký odpočinek. Ne že byste k němu měli b...

Více