Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zahrada bezpečná i pro děti: Proveďte si malou revizi

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

04.05.2019 | Bydlení a design

Teplé jarní dny jsou ideální k venkovním aktivitám. Především děti to táhne ven a zahrada se tak opět stává místem, kde se cítí volně a svobodně. Uvažovali jste ale o tom, jestli zde na ně nečíhá nějaké nebezpečí? Na tyhle věci si dejte pozor!

Zahrada na první pohled může působit „neškodně“. A co na ten druhý? Pokud máte velmi malé děti, je důležité z ní odstranit vše, o co by se mohly poranit. Na co si dát největší pozor?

Riziko jedovatých květin

Rozmanité a barevné květy jsou pro zvídavé potomky velkým lákadlem. Zejména batolata s oblibou poznávají svět svými ústy. Proto je nezbytné poznat jedovaté rostliny. Na jaře je to například konvalinka nebo lýkovec jedovatý. Další hrozbou může být břečťan, oleandr, rulík zlomocný nebo tis. Vyhnout byste se měli také výsadbě trnitých rostlin, mezi něž patří oblíbené růže. Vítanou alternativou mohou být levandule, sedmikrásky nebo slunečnice. U květin to však jenom začíná.

„Nenápadné“ nástrahy

Zkontrolujte, zda jsou v pořádku kamenné chodníky a schody a opravte případné praskliny. Rovněž je třeba upevnit uvolněnou dlažbu. Příčinou poranění a nehod mohou být také nerovnosti terénu, z těchto důvodů nezapomeňte srovnat povrch. Na začátku sezony je dobré prověřit i stav zahradního nábytku. Hledejte škrábance a jiná poškození, která představují nebezpečí.

Hřiště a trampolíny

V posledních letech stoupá obliba trampolín a dětských hřišť. Ty se pomalu stávají nedílnou součástí většiny zahrad. Dětské prolézačky, houpačky a skluzavky by měly být navrženy s ohledem na bezpečnost dětí. Pozornost věnujte i jejich umístění. Pokud dítě spadne na měkký povrch, hrozí menší riziko poranění. Mezi zahradní vybavení, které je nejvíce spojováno s dětskými úrazy, však patří již zmíněné trampolíny. U nich je velmi důležitá bezpečnostní síť. Svým dětem také stanovte pravidla týkající se počtu osob uvnitř trampolíny. Srážka s někým dalším bývá nejčastější příčinou úrazu! A proč se soustředit i na obyčejný plot?

Prevence ve formě oplocení

Ujistěte se, že je váš pozemek po celém obvodě oplocený. Ploty a brány pravidelně kontrolujte. Dítě dokáže velmi rychle nejít mezeru, kterou se může dostat ven. V případě, že máte na zahradě nějakou vodní plochu, neváhejte ji ohradit alespoň nízkým nenápadným plůtkem.

Ze statistik totiž vyplývá, že úrazy mají v České republice na svědomí ročně 300 mrtvých a další 3000 trvale postižených dětí. Každá nehoda má své příčiny a nestává se náhodou, obvykle jí předchází riziková situace. Správnou a včasnou prevencí se dá většině tragédií předejít.

Oáza klidu přímo u vašeho domu

Lasagne s lilkem

Lasagne s lilkem

12 hlasů
1h a 50min 352 kJ 98 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Makrela s angreštovou omáčkou

9 hlasů
55min 421kJ 150 Kč

Ryba s pikantní omáčkou.

Toustový chléb zapečený s kukuřicí

14 hlasů
60min 904kJ 110 Kč

Chléb zapečený s anglickou slaninou a kukuřicí.

Poradny

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více