Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zařizujete domácnost: Vyhněte se nákupům bez rozmyslu a rad odborníků

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

20.05.2019 | Bydlení a design

Zařizování nového bydlení se často jeví jako jednoduchý a pro mnohé i lákavý proces. Lze při něm totiž popustit uzdu fantazii a nechat vyřádit své kreativní já. Zejména rozsáhlejší úpravy interiéru avšak velmi ovlivní, jak se v následujících letech budete ve svém obydlí cítit, a tak není od věci si připomenout nejčastější chyby, ke kterém nezřídka dochází.

Které to jsou?

To chci, to chci!

Jednou ze začátečnických chyb jsou impulzivní nákupy. K těm často dochází již ve fázi, kdy interiér ještě prochází rekonstrukcí a není tak jednoduché si představit finální výsledek. Mnozí mají tendence impulzivně nakupovat doplňky nebo kusy nábytku, které při svých toulkách po obchodech náhodně objeví, a přestože se jednotlivé věci mohou zdát ideální, v důsledku se do interiéru nehodí nebo kupříkladu ani nevejdou.

„S tímto problémem se často setkávám zejména v počátku rekonstrukce, kdy má majitel velmi nejasnou představu o tom, jak by měl interiér vypadat, nejrůznějším výhodným koupím však nemůže odolat. Málokdo si ale uvědomuje, že právě nepromyšlenost finální podoby interiéru se může citelně podepsat i na finančním rozpočtu. Nemluvě o tom, že pokud zbrkle pořídíte nějak výrazný kus nábytku, budete na něj poté muset brát ohledy při každém dalším rozhodnutí,“ upozorňuje interiérová designérka Anke Glut na jednu z nejčastějších chyb, které se lidé při zařizování bydlení dopouštějí.

Bez plánu raději ne

S impulzivními nákupy přímo souvisí i to, zda máte na finální projekt vypracovaný plán. Ten totiž může pomoci s řešením interiéru s netradičními dispozicemi, ale hlavně vám pomůže držet se toho, co jste s interiérem od začátku zamýšleli udělat.

„Mnozí si neuvědomují, co může vymýšlení toho, jak bude interiér vypadat, za pochodu způsobit. Nejčastěji se to týká netradičně řešených místností či malých bytů, kde opravdu není prostor na chyby a je naprosto žádoucí, abychom přesně věděli, kde co bude a k čemu to bude sloužit. K tomu slouží 3D vizualizace, která by měla stát na počátku každé rozsáhlejší rekonstrukce,“ říká Anke Glut.

Jasný plán stanovující rozvržení místností a jejich finální podobu je však důležitý i z toho důvodu, abyste si dokázali určit minimální rozpočet, který bude na celou rekonstrukci a následné zařizování potřeba. Jedině tak můžete eliminovat riziko toho, že vám ve dvou třetinách rekonstrukce dojdou finance, což je samo o sobě poměrně velkým problémem.

Na čem nešetřit?

Další častou chybou při zařizování interiéru je snaha ušetřit na věcech, na kterých by se zpravidla šetřit nemělo. Jedná se například o podlahu, vybavení koupelny, kuchyňskou linku či sedačku.

Všechny výše zmíněné součásti interiéru jsou totiž denně používány a opotřebovávány všemi členy domácnosti, a proto by se při jejich koupi mělo hledět zejména na kvalitu, nikoli na kvantitu.

Kutilové ano, ale...

Možná máte pocit, že některé dílčí opravy a projekty můžete zvládnout sami jen na základě návodu na internetu, ne vždy se ale tento přístup může vyplatit. Naopak, v těchto případech často dochází k tomu, že se během poměrně krátké doby mohou projevit nejrůznější nedokonalosti a vady, jejichž oprava si bude žádat citelnou finanční injekci. Už jen z toho důvodu je vhodnější obrátit se na profesionální firmy, které se danou problematikou zabývají.

„Lidé mají často strach z toho, že se při využití profesionálů dostanou na úplně jiné peníze a celá rekonstrukce bude o to dražší. Je si ale nutné uvědomit, že se jedná o investici do budoucnosti a to, co nyní zaplatí navíc, se jim v následujících letech několikanásobně vrátí. Nehledě na to, že každý interiérový designér má svou síť dodavatelů a partnerů, u kterých lze mnohdy zařídit výhodnější podmínky nebo kupříkladu i slevu,“ dodává k celému problému Anke Glut.

Bylinky, které pohodlně přežijí zimu i venku

Česnekové kuře

Česnekové kuře

10 hlasů
1h a 50min 622 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Filé z lososa na žampiónech

14 hlasů
40min 486kJ 190 Kč

Jednoduchý recept na vynikajícího lososa, kterého přip...

Kuřecí maso se sýrovou omáčkou

17 hlasů
40min 974kJ 195 Kč

Těstoviny s kuřecím masem a krémovou omáčkou.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více