Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pořízení bazénu: Poradíme vám, který bude ten pravý

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

9. 5. 2019 | Bydlení a design

Než si pořídíte bazén, je potřeba si ujasnit pár důležitých otázek a nesáhnout po první nabídce, která se vám naskytne. Výběr by se měl odvíjet nejen od finančních možností, ale od nároků na jeho užívání a také od požadavků na údržbu.

Nejlevnější varianta

Pokud je vám v létě horko, rádi byste měli na zahradě vlastní bazén, ale peněz není nazbyt nebo naopak pořizujete bazén pouze pro své ratolesti, je lepší investovat menší částku do nadzemního modelu. Nejběžnější jsou takzvané „cibuláky“, kterým nafouknete okrajový prstenec a napouštěná voda už se postará o jeho „postavení“ tím, že tlačí prstenec nad hladinou. Větší modely lze připojit ke klasické pískové filtraci a udržovat vodu v bazénu čistou. Výhodou těchto bazénů je velice nízká pořizovací cena, nevýhodou naopak jeho tvar, který neumožňuje pohodlné čištění stěn bazénu a na těch se po čase usadí slizký film, který má negativní vliv na kvalitu vody.

Lepší variantou je investovat do plechových bazénů, jejichž konstrukci snadno postaví každý šikovný kutil. Konstrukce se následně vyloží speciální fólií, která je velmi odolná a vybrat si můžete z nepřeberného množství designů. Bazén má vnější stěny pohledové, takže nebude zahradu nijak hyzdit, lze jej ale i obložit podle vkusu majitele. Takové bazény lze pořídit od patnácti tisíc výše. Existují modely, které lze i částečně, nebo dokonce úplně zapustit do země. Jejich ceny ale začínají o deset tisíc výše. Tento typ má výhodu i v možnosti snadné výměny fólie v případě jejího poškození. Životnost takových bazénů lze počítat na deset až patnáct let.

Laminát

Pokud jde o zapuštěné bazény, nejčastější volbou bývá typový bazén z laminátu. Jeho instalace je v případě zapuštěných bazénů nejrychlejší a nejsnazší. Také ceny jsou poměrně příznivé. Laminát má také poměrně dlouhou životnost. V případě, že udržujete vodu ve správných hodnotách, může vám sloužit desítky let. V případě odprýsknutí svrchního nástřiku lze poškození snadno opravit. Laminátové bazény o velikosti 6 x 3 metry lze sehnat i za dvacet tisíc. Je však nutné připočítat cenu za výkopové a instalační práce a příslušenství, případně zastřešení. Pokud zvolíte alternativu „na klíč“, počítejte s částkou okolo sedmdesáti tisíc korun.

Plast

Plastové bazény zapuštěné do země jsou druhou nejpoptávanější variantou. Mohou být sice levnější než bazén z laminátu, materiál ale velmi brzy křehne, ztrácí barvu a případné opravy jsou velmi špatně řešitelné. Prasklé spoje je třeba svařit a to se většinou neobejde bez vypuštění bazénu.

Beton

Betonové bazény jsou jedny z nejtrvanlivějších vůbec. Pořizovací náklady jsou ale poměrně vysoké. Částky za kompletní realizace se pohybují od 150 tisíc korun výše. To ale v případě, že si zajistíte výkop a základní stavbu provedete svépomocí a od firmy si pak necháte pouze navařit fólii nebo obložit bazén keramikou. Výhodou je však možnost dát bazénu jakýkoli tvar od standardních plaveckých obdélníků, až po přírodně vyhlížející koupací jezírko.

Nerez

Nerezové bazény se vyznačují obrovskou životností a stálostí materiálu. I po třiceti letech bazén s trochou péče vypadá jako nový. Jejich kvalita je ale na úkor vyšší pořizovací ceny. Nerezové bazény jsou však mnohem méně náročné na údržbu a poskytují výhody v možnosti použití slané vody, která má dezinfekční účinky a není potřeba pravidelně doplňovat agresivní chemii. Je tedy skvělou volbou pro lidi s kožními potížemi.

Kompromis?

Sečteno, podtrženo, jako nejlevnější a nejtrvanlivější varianta se jeví bazén laminátový. Nejenže je velmi rychle postaven, ale také vydrží mnoho let krásný, pořizovací cena není astronomická, jako je tomu v jiných případech a případné opravy jsou snadno řešitelné. Pokud tedy chcete ekonomický bazén do země, vsaďte na laminát.

Voda je stále vzácnější. Jak s ní neplýtvat?

Kopřivové suflé s ricottou

Kopřivové suflé s ricottou

6 hlasů
45min 716 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Jednoduchý paprikový salát

8 hlasů
15min 266kJ 25 Kč

Salát pro jednoho.

Kuřecí prsa plněná sýrem

13 hlasů
45min 316kJ 230 Kč

Maso plněné sýrem feta a mozzarellou.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více