Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zkuste oleje, které spolehlivě odpuzují vosy

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

12.07.2019 | Bydlení a design

Už zase vás z terasy vyhnaly vosy, které svými bzučivými útoky ruší klidné posezení? Ukažte jim, kdo je tady pánem, a vytaste na ně silné zbraně v podobě esenciální máty, hřebíčku nebo citronelly! Rázem bude po starosti…

Vosy jsou užitečnými tvory, jejichž místo v přírodě je zkrátka nenahraditelné. Ačkoli by vám tohle odsouhlasil nejeden entomolog, nic to nemění na tom, že dokáží pěkně znepříjemnit odpočinek u kávy a něčeho sladkého. I vy se bojíte, že „vyfasujete“ nějaké žihadlo? Učiňte preventivní opatření, jež ochrání vás i vaše děti!

Vonné řešení nepříjemné situace

Ne, teď vás nebudeme nabádat ke koupi repelentu ani lapače hmyzu. Co říkáte na výrobu domácího přípravku, jehož vůně vosy odpuzuje? Navíc ho lze aplikovat na oblečení i pokožku, aniž by způsoboval podráždění. Pokud jste tomuto nápadu naklonění, připravte si rozprašovač, litr vody a polévkovou lžíci nějakého z těchto esenciálních olejů!

Máta zabere vždycky

Mátový olejíček patří k takové „povinné výbavě“. Nejvíce se asi využívá při únavě, chřipce a nachlazení. K duhu však přijde i v případě ucpaných dýchacích cest, bolesti kloubů a svalů, nevolnosti nebo migrény. Poslouží také jako léčitel popálenin, vyrážek a ekzémů. Je to všechno? Podle vědců ani omylem. Poznatky jejich studie zveřejněné v magazínu Journal of Pest Management Science sdělují, že svěží aroma máty udrží létající nepřátele v bezpečné vzdálenosti od vašeho těla. Bytostně ho totiž nenávidí!

Hřebíček jako sázka na jistotu

Už jste někdy slyšeli o tom, že v dobách dávno minulých byla hodnota hřebíčku srovnatelná se zlatem? I v moderní době jde o koření cenné hodnoty, neboť pomáhá při regulaci krevního tlaku i likvidaci plísní. Zároveň bojuje proti akné, tlumí všemožné bolesti a mírní symptomy alergie. Pokud si ho pořídíte v tekuté verzi a smícháte s vodou, jak je popsáno výše, budete si moct na terase vychutnat dortík bez rizika žihadla. Díky tomuto „parfému“ se totiž jmenovaný hmyz k vašemu stolování určitě nepřidá.

Vsadit můžete i na citronellu

Citronella. Nevíte, co si pod tímto pojmem představit? Jedná se o trávu pěstovanou v asijských zemích, z níž se parní destilací získává esenciální olej. Mezi vzácné schopnosti tohoto pokladu patří snižování horečky, ovšem stejně spolehlivě zažene chmury, navodí dobrou náladu a poskytne hojivý dotek bolavým kloubům. Přestože je poněkud výraznější citronová vůně příjemná kdekomu, vosy mezi její skalní fanoušky rozhodně nepatří.

Z balkónu lze vykouzlit útulné letní posezení

Čočka se zeleninou

Čočka se zeleninou

14 hlasů
60min 814 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hlávkový salát s okurkou

7 hlasů
15min 284kJ 50 Kč

Klasický hlávkový salát s okurkou.

Krémová květáková polévka

17 hlasů
1h a 25min 464kJ 85 Kč

Hustá květáková polévka která zasytí, v létě můžete podáv...

Poradny

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více