Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zkuste oleje, které spolehlivě odpuzují vosy

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

12.07.2019 | Bydlení a design

Už zase vás z terasy vyhnaly vosy, které svými bzučivými útoky ruší klidné posezení? Ukažte jim, kdo je tady pánem, a vytaste na ně silné zbraně v podobě esenciální máty, hřebíčku nebo citronelly! Rázem bude po starosti…

Vosy jsou užitečnými tvory, jejichž místo v přírodě je zkrátka nenahraditelné. Ačkoli by vám tohle odsouhlasil nejeden entomolog, nic to nemění na tom, že dokáží pěkně znepříjemnit odpočinek u kávy a něčeho sladkého. I vy se bojíte, že „vyfasujete“ nějaké žihadlo? Učiňte preventivní opatření, jež ochrání vás i vaše děti!

Vonné řešení nepříjemné situace

Ne, teď vás nebudeme nabádat ke koupi repelentu ani lapače hmyzu. Co říkáte na výrobu domácího přípravku, jehož vůně vosy odpuzuje? Navíc ho lze aplikovat na oblečení i pokožku, aniž by způsoboval podráždění. Pokud jste tomuto nápadu naklonění, připravte si rozprašovač, litr vody a polévkovou lžíci nějakého z těchto esenciálních olejů!

Máta zabere vždycky

Mátový olejíček patří k takové „povinné výbavě“. Nejvíce se asi využívá při únavě, chřipce a nachlazení. K duhu však přijde i v případě ucpaných dýchacích cest, bolesti kloubů a svalů, nevolnosti nebo migrény. Poslouží také jako léčitel popálenin, vyrážek a ekzémů. Je to všechno? Podle vědců ani omylem. Poznatky jejich studie zveřejněné v magazínu Journal of Pest Management Science sdělují, že svěží aroma máty udrží létající nepřátele v bezpečné vzdálenosti od vašeho těla. Bytostně ho totiž nenávidí!

Hřebíček jako sázka na jistotu

Už jste někdy slyšeli o tom, že v dobách dávno minulých byla hodnota hřebíčku srovnatelná se zlatem? I v moderní době jde o koření cenné hodnoty, neboť pomáhá při regulaci krevního tlaku i likvidaci plísní. Zároveň bojuje proti akné, tlumí všemožné bolesti a mírní symptomy alergie. Pokud si ho pořídíte v tekuté verzi a smícháte s vodou, jak je popsáno výše, budete si moct na terase vychutnat dortík bez rizika žihadla. Díky tomuto „parfému“ se totiž jmenovaný hmyz k vašemu stolování určitě nepřidá.

Vsadit můžete i na citronellu

Citronella. Nevíte, co si pod tímto pojmem představit? Jedná se o trávu pěstovanou v asijských zemích, z níž se parní destilací získává esenciální olej. Mezi vzácné schopnosti tohoto pokladu patří snižování horečky, ovšem stejně spolehlivě zažene chmury, navodí dobrou náladu a poskytne hojivý dotek bolavým kloubům. Přestože je poněkud výraznější citronová vůně příjemná kdekomu, vosy mezi její skalní fanoušky rozhodně nepatří.

Zkrášlete si domov téměř zadarmo

Bramborové balíčky s cuketou

Bramborové balíčky s cuketou

7 hlasů
50min 432 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí plátky s mátovým dresinkem

11 hlasů
40min 59kJ 205 Kč

plátky hovězí svíčkové s jogurtovým dresinkem

Zelná polévka

15 hlasů
1h a 50min 364kJ 95 Kč

Polévka z kysaného zelí s uzeným masem.

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více