Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vánoční hodování není pro všechny. Čím svému psovi můžete ublížit

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

24. 12. 2019 | Bydlení a design

Chcete si sváteční pohodu naplno užít, a to se všemi členy rodiny? Pak svému chlupatému společníkovi nedávejte avokádo a jídla obsahující cibuli, česnek nebo muškátový oříšek. Podle veterinářů způsobují zvracení, jaterní potíže i rozpad červených krvinek!

Vánoce se blíží mílovými kroky. Pro někoho je to stres, zatímco jiný si v přípravách vyloženě libuje. Ať už to máte hozené jakkoli, jisté je, že nějakou chvíli strávíte v kuchyni, kde se bude péct, vařit, smažit a nakládat ostošest. Obvykle u toho máte milou psí společnost? Je pravda, že ve dvou se to lépe táhne, ovšem snažte se odolat těm prosebným očím, jež loudí něco na zub. Které potraviny mohou němým tvářím přivodit vážné zdravotní problémy?

Avokádo jako nebezpečná hrozba

Zatímco lidem se konzumace avokáda vřele doporučuje, pro štěkající členy rodiny je plod stromu hruškovce přelahodného zcela zapovězen. Obsahuje totiž látku persin, což je toxin na bázi mastných kyselin. A ten ve zvířecím žaludku napáchá pěknou paseku!

Cokoli s cibulí a česnekem

Podobné je to i v případě česneku s cibulí. Lidská populace tato ochucovadla může jíst, jak se jí zlíbí. Pro psy jsou ale jedovatá ve všech podobách i úpravách, a to včetně těch tepelných. Důvod? Způsobují rozpad červených krvinek a tím výrazně zvyšují riziko anémie neboli chudokrevnosti.

Rozinky? Na ně extra pozor!

Ani z takových rozinek, kterých ve Vánočce rozhodně není málo, pro Punťu nic dobrého nekouká. Jelikož se sušené plody révy vinné většinou konzervují cukrem, hrozí po jejich pozření zvracení či dokonce selhání ledvin. A to bez legrace.

Skořice a muškátový oříšek

Co si budeme povídat, skořice k nejkrásnějším svátkům roku neodmyslitelně patří. Měla by však zůstat jen na vašem jazyku, neboť nejlepší přítel člověka z ní může mít jaterní problémy i průjem. Náhlý výlet na veterinární pohotovost slibuje i nevinně se tvářící muškátový oříšek, jež představuje skutečnou hrozbu pro nervový systém psa.

Z balkónu lze vykouzlit útulné letní posezení

Grilované vepřové kotlety s borůvkovou omáčkou

Grilované vepřové kotlety s borůvkovou omáčkou

12 hlasů
40min 535 kJ 155 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zelná polévka s citrónovou chutí

14 hlasů
45min 404kJ 65 Kč

Vydatná zelná polévka.

Polévka z čerstvých hub s vínem

0 hlasů
1h a 5min 223kJ 110 Kč

Vyzkoušejte recept na vynikající polévku z čerstvých ...

Poradny

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více