Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Montáž sprchových dveří krok za krokem

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

5. 5. 2020 | Bydlení a design

Každá koupelna musí obsahovat takové vybavení, které nám dopřeje při hygieně patřičný komfort. Někdo dá přednost koupeli v horké vaně, zatímco někdo jiný nedá dopustit na rychlé sprchování ve sprchovém koutu.

Patříte do skupiny lidí, která tráví v koupelně jen tolik času, kolik je nezbytné třeba pro očistu těla? Jistě tedy zvažujete výběr sprchového koutu, popřípadě sprchové niky, která představuje další formu uzavřeného prostoru pro sprchování.

Každé takové místo je třeba vhodně uzavřít. V opačném případě by totiž voda při sprchování vytékala do koupelny, což určitě nechcete. Na mokré podlaze byste totiž mohli snadno uklouznout a následně se poranit.

Při výběru sprchových dveří hraje největší roli velikost samotné koupelny. Dveře ke sprchovému koutu by měly jít snadno otevřít a neměly by vám bránit v bezpečném pohybu po koupelně.

Pokud místnost nedisponuje velkým rozměrem, vyberte si posuvné nebo shrnovací dveře. Ty totiž zůstanou i po jejich otevření schované uvnitř sprchového koutu, takže nevyžadují žádné místo navíc. Je-li vaše koupelna naopak dostatečně prostorná, můžete si bez obav dopřát pivotové dveře, které se otevírají dovnitř, nebo ven.

Výběr sprchových dveří však záleží i na dalších aspektech. Patří mezi ně jejich rozměr, materiál výplně a rámová či bezrámová konstrukce. Montáž je odlišná podle způsobu otevírání, proto vás seznámíme se zabudováním jednotlivých typů.

Než se pustíte do samotné instalace, nejprve dveře pečlivě zkontrolujte. Zaměřte se na to, zda nejsou poškozené a jestli balení obsahuje vše, co budete k instalaci potřebovat. Pokud zjistíte na výrobku vadu, ihned kontaktujte dopravce a jejich výrobce a pošlete je na reklamaci.

Montáž posuvných sprchových dveří

Posuvné dveře od sprchového koutu se otevírají pomocí ložiskových koleček, která jsou umístěná v horní a dolní části. Prvním krokem tedy bude jejich připevnění.

V horní části sprchových dveří se nacházejí dva otvory, do kterých patří dvojitá pojezdová kolečka. Jakmile budete mít kolečka instalovaná nahoře, přidělejte je také do dolních otvorů.

Horní kolečka přišroubujte na horní část stěny a nasaďte záslepky a následně totéž proveďte i ve spodní části. Dvojitá pojezdová kolečka zavěste na horní lištu, následně upevněte kolečka také na tu spodní.

Seřiďte polohu horních a dolních pojezdových koleček. Nakonec mezi spodní pojezdovou lištu a sprchovou vaničku naneste silikon pro utěsnění dveří.

Instalace shrnovacích sprchových dveří

Shrnovací sprchové dveře se otevírají pomocí horního a dolního vodicího profilu. Před montáží je nutné tyto profily nejprve seříznout na požadovanou délku. Rohové spoje vsuňte do obou konců bočních rámových profilů.

Boční rámové profily postavte na vaničku a vyznačte si místa pro přišroubování na zdi. Do vyznačených míst vyvrtejte díry a do nich vložte hmoždinky. Na stěnu, kde bude stát boční profil naneste silikon, profil na něj přimáčkněte a poté přišroubujte příslušnými šrouby.

Do vodicích profilu nasuňtě transparentní profily, ze kterých se skládá shrnovací část dveří. Horní a spodní vodicí profil vsuňte do rohových spojů. Všechny spoje pomocí šroubů utáhněte.

Krycí profil vtlačte do druhého bočního profilu. Mezi vaničku a vodicí profily nakonec naneste silikon, abyste prostor utěsnili.

Zabudování pivotových sprchových dveří

Pivotové dveře jsou zcela odlišným typem. Otevírají se do prostoru koupelny nebo sprchového koutu či niky.

Prvním krokem montáže je usazení lišt pomocí vodováhy do roviny. Následně je šrouby připevněte do zdi a do přišroubované lišty nasuňte lištu s magnetem a vyrovnejte ji.

Do lišty na druhé straně nasaďte díl se sklem. Na celou délku hrany skla nasaďte magnetickou lištu. Obě lišty pak povysuňte, aby magnet po celé délce správně doléhal.

V horní a dolní části rámu vyvrtejte díry pro zajištění. Rám přišroubujte pomocí vrutů, které následně zakryjete krytkou. Namontujte spodní stírací lištu.

Na silikon přilepte spodní prahovou lištu. Abyste sprchové dveře dokonale utěsnili, po celém jejich obvodu je ve finále zasilikonujte.

Součástí každého výrobku je montážní návod, který vám pomůže při zabudování sprchových dveří. Vždy je nutné se ho držet, abyste dveře nainstalovali správně. Jedině tak totiž budou plnit svou funkci přesně tak, jak mají.

Oáza klidu přímo u vašeho domu

Treska pečená v troubě

Treska pečená v troubě

23 hlasů
35min 1029 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborový salát s paprikou

11 hlasů
55min 416kJ 80 Kč

Recept na lehký a rychlý bramborový salát.

Zapečená čočka

9 hlasů
1h a 5min 937kJ 80 Kč

Zapečená čočka pro vegetariány, kterou můžete podávat ...

Poradny

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více