Komentáře k článku

Avatar
Avatar
Zdenaaa 28.04.2016

Bohudíky jsme to nepotřebovali, takže pohoda. A mé dcery také ne.

Avatar
Pribyl Opasany 01.07.2016

sedy text na bilem pozadi muze vymyslet jen inkludak

Avatar
Čtenåř Pribyl Opasany 13.09.2016

To je fakt přīšernå kombinace >:(

Avatar
Karel 03.07.2016

Ani při přirozeném oplodnění nemůžete zaručit, že vše proběhne bez genetických vad, neboť genetika je hrozný prevít a pamatuje si až 8 generací zpětně, jak nám předvedl nějaký pan Mendel což jsme se kdysi učili....

Avatar
aknelka 05.07.2016

Hm, tak teda ani neléčit, bude přirozená úmrtnost, ne???

Avatar
zemekf 06.07.2016

víc jak deset let se o tom mluví na kongresech a jste jediné medium které to uveřejnilo - gratuluju

Avatar
Anonym 07.07.2016

Byla jsem počata přirozeně a měla bych tedy být zdravý produkt přirozeného výběru. Navíc jsem se narodila přirozeně, nepotřebovala jsem inkubátor ani jinou zvláštní lékařskou péči krátce po narození. Mám celý život alergii snad úplně na všechno, astma a alergické ekzémy. Problémy s dechem mám už na Šumavě, do vyšších hor si netroufám. Tyto "zpotvořené" geny jsem předala i své (přirozeně počaté) dceři, další dítě jsem neriskovala. Tak si říkám, že asi ani na tu přírodu není zrovna velké spolehnutí, co?

Avatar
Honza Boudovic Anonym 10.09.2016

Zřejmě ses neměla vůbec narodit, ale nová doba zachrání snad kdekoho*5*. pochopitelně vždy umírají lidé

Avatar
Jarda Anonym 21.12.2016

Možná zase i věda pomůže: http://www.osel.cz/9149-bitva-o-patent-na-crispr-cas9-zacala-hraje-se-o-miliardy.html

Avatar
Petr Jarda 25.03.2017

za to může Vaěe strava! Změňte ji, vyčistěte játra a alergie zmizí. Je to naprosto jednoduché!! P.

Avatar
renda4141 04.09.2016

Tomu se mi moc věřit nechce. :-)

Avatar
Biochemik renda4141 13.09.2016

Taky je to blbost. Nevím co je to za idiota, ten "věděc", ale tyhle informace jsou lež a nesmysl. >:(

Avatar
snegurka 11.09.2016

No jo, ale když to jinak nejde..?

Avatar
Biochemik 13.09.2016

Co je tohle za nesmysl? *21* Jaký chemický roztok? Všechny embrya se vystaví spoustě spermií, nejde v podstatě ani fyzicky vybrat jen jednu. Všechny embrya se kontrolují a vybere se to, které je geneticky zdravé. Stejně tak se nemáčí v žádném "chemickém roztoku", ale prostě ve fyziologickém roztoku, který je co nejpodobnější přirozenému prostředí těla. Proboha proč tady píšete takové žvásty a strašíte? Zjistěte si napřed pořádné informace a necitujte jednoho senzacechtivého idiota který v tom má nějaké osobní zájmy, i když je to podle vašeho nadpisu "věděc". Jedete na módní vlně popírání vědy a užitečných a bezpečných technologií co? Ještě řekněte že jste proti vakcinaci a víme na čem jsme. >:(

Avatar
A. S. Pergill 13.09.2016

Děti ze zkumavky a z umělého oplodnění jsou "vymodlené" děti starších rodičů, velice často hýčkaní jedináčci. Pokud experiment toto nevzal v úvahu (jakože zřejmě ne), tak to není věda ale pavěda.

Avatar
Jan 14.09.2016

Je neskutečná pí..čovina.

Avatar
milan Jan 25.12.2016

Že tomu nerozumíte vy,neznamená,že je to nesmysl....Mimochodem bych vám kdybych mohl ,zakázal přístup k debatám...Sprostý umí být každý hlupák....

Avatar
mili 15.09.2016

Nejsou lidi?? Je přelidněno?? Bude se žit do 150??

Avatar
Alena 16.09.2016

Není to blbost ani idiot. Vědci už prokázali, že pasívní kouření nepoškozuje zdraví téměř vůbec. Vedlejší účinky léků můžou zabíjet víc a taky se to děje a je to prokázané. Prostě medicína není o zdraví ale o penězích...

Avatar
heenna 11.10.2016

novinka teda

Avatar
Jiří 12.12.2016

Z umělého oplodnění se tu stal strašák, přitom to, že díky císařským řezům si podřezáváme stejnou větev už pěkně dlouho si ani neuvědomujeme. Zanedlouho nastane čas, kdy přirozený porod nebude možný, protože už odhadem nejméně 800 let kazíme vlastní genom touto nenápadnou formou, kdy posíláme dál gen úzkých boků, se kterým by jinak příroda zatočila dost krutě a to pro oba zúčastněné.. nyní jsme cca na 16%, ovšem do 20ti let to může být kolem 50% a postupně ženy ztratí schopnost řídit přirozeně zcela a to nejen kvůli tomuto genu, ale i kvůli předpokládanému vývoji kostry jako celku díky vzpřímené chůzi. Tak jako tak budeme čím dál tím více odkázáni na pomoc odborníků.

Avatar
Jiří Jiří 12.12.2016

Samozřejmě ne řídit, ale rodit přirozeně. Predikce zadávání textu je potvora..

Avatar
Michal Jiří 14.12.2016

A co byste navrhoval? Když nejde porod přirozenou cestou, tak necháme zemřít matku i dítě?

Avatar
Vilda 15.12.2016

Rozmožovat se ve věku žen kolem dvacítky. 2 roky před klimakteriem už se moc nedaří

Avatar
milan Vilda 25.12.2016

Je jasné,že když žena rodí v 35 a více letech,pak vzhledem k tomu,že za několik málo let už nebude schopná reprodukce,už nemohou být její orgány tak funkční...i když jsou schopny plození! Ideální je když žena rodí v prví třetině svého života!

Avatar
Zuzka 20.12.2016

V přírodě se taky nemnoží uměle, takže tyhle hokuspokusy navždy zatrhnout. Umělé oplodnění je hnus. Když to nejde normálně, tak holt děcka mít nebudu.

Avatar
BH 24.12.2016

Lidstvu tím nic nehrozí. Těch žen, které otěhotní přirozenou, cestou stále přibývá.

Avatar
BH 24.12.2016

Lidstvu tím nic nehrozí. Těch žen, které otěhotní přirozenou, cestou stále přibývá.

Avatar
skarlettka 25.03.2017

a mimo nekvalitní selekci u těchto dětí, jsou statisticky prokázány některé choroby, které se u nich vyskytují častěji než v běžné populaci, předčasné porody a poškození nezralých plodů...Je toho moc a člověk by se měl zamyslet nad tím, jestli opravdu chce s těmi riziky život tímto způsobem předávat dál.

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zavřít Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat