Proč jsou teenageři nemotorní?

Řada chlapců v pubertě začne být neohrabaná a nemotorná. Projevuje se to výrazně na pohybových aktivitách, sportu i každodenních činnostech. Je to jednoduše způsobeno tím, že mozek nezraje tak rychle, jako roste tělo. Neohrabaní jsou jednoduše ti chlapci, kteří příliš rychle rostou.

Doktorka Maria Cristina Bisiová z Boloňské univerzity se zajímala o to, proč jsou někteří mladíci nemotornější než jiní. A zjistila, že hoši, kteří během tří měsíců vyrostou o více než tři centimetry, jsou velmi nemotorní.

„Náhlý nárůst výšky ovlivňuje schopnost těla ovládat již získané pohybové dovednosti, třeba i běžnou chůzi… Po prudkém růstu tělo potřebuje čas, aby se přizpůsobilo změnám v prostoru, během té doby může teenager chodit dost divně, zatímco ti teenageři, kteří rostou postupně, jsou schopni zvládat modifikace růstu lépe a tak si uchovat hladkost a pravidelnost chůze,“ vysvětluje doktorka Maria Cristina Bisiová.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Dotahujte do konce vše, co začnete – a to jak v pracovní, tak i osobní oblasti. Nezačínejte rozhovor, který nebudete schopni uzavřít, nejděte do sporu, pokud už je předem jasné, že jej nevyřešíte. Přiděláte si tím totiž spoustu starostí navíc &n... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

21 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:01
70 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:50

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat