Proč jsou teenageři nemotorní?

Řada chlapců v pubertě začne být neohrabaná a nemotorná. Projevuje se to výrazně na pohybových aktivitách, sportu i každodenních činnostech. Je to jednoduše způsobeno tím, že mozek nezraje tak rychle, jako roste tělo. Neohrabaní jsou jednoduše ti chlapci, kteří příliš rychle rostou.

Doktorka Maria Cristina Bisiová z Boloňské univerzity se zajímala o to, proč jsou někteří mladíci nemotornější než jiní. A zjistila, že hoši, kteří během tří měsíců vyrostou o více než tři centimetry, jsou velmi nemotorní.

„Náhlý nárůst výšky ovlivňuje schopnost těla ovládat již získané pohybové dovednosti, třeba i běžnou chůzi… Po prudkém růstu tělo potřebuje čas, aby se přizpůsobilo změnám v prostoru, během té doby může teenager chodit dost divně, zatímco ti teenageři, kteří rostou postupně, jsou schopni zvládat modifikace růstu lépe a tak si uchovat hladkost a pravidelnost chůze,“ vysvětluje doktorka Maria Cristina Bisiová.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

106 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
55 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat