Nekončící únava: Jak si užít jaro, když čekáte miminko

Je tady jaro, na které jste se tolik těšila. Vy ale máte pocit, že nemáte s těhotenským bříškem sílu na cokoli jiného, než ležet hezky doma v posteli, a na hřišti se starším dítětem jen sedíte na lavičce? Máme pro vás tipy, které s únavou zatočí.

Dejte šanci paprskům

Budoucí maminky i ty, které kojí, se často potýkají v létě s vysokými teplotami. Teploměr ukazující více než 25 °C je noční můrou. To se ale jara netýká – a „kam nechodí slunce, tam chodí lékař“. Sluneční paprsky navíc pomáhají k tvorbě vitaminu D, který je hlavně v těhotenství a při kojení velmi důležitý.

Vzhůru na trhy!

S jarem se vrací i farmářské trhy s kvalitními čerstvými potravinami. I když jste těhotná nebo kojíte, nemůžete jíst všechno, na co dostanete chuť. Nakupte si proto zdravé mlsání – celozrnné dobroty, čerstvou zeleninu (ta vám navíc dodá i potřebnou kyselinu listovou) a kvalitní ryby (důležité kvůli jódu a zdraví prospěšným omega-3 mastným kyselinám – jen nevybírejte dlouhožijící a dravé druhy).

Vsaďte na vitaminy

Většinu toho, co potřebujete, získáte z pestrého a vyváženého jídelníčku. Přesto ale ani ten nestačí na všechno, hlavně na jaře, kdy je tělo po zimě unavené. Pravidelně proto užívejte doplňky stravy – ale pozor! Ty se speciálním složením pro těhotné a kojící, které obsahují kyselinu listovou, vitaminy D a E, jód a DHA (např. Ogestan). Ty jsou v těhotenství a při kojení nejdůležitější.

Pohyb je spojenec

Těhotenství i kočárek omezují výběr sportů, které přichází v úvahu. Dopřejte ale sobě i miminku například dlouhou procházku, ke kočárku si můžete vzít in-line brusle. To vám vyplavené endorfiny a adrenalin z extrémních sportů nahradí.

Dodržujte pitný režim

Stále mějte po ruce skleničku s vodou nebo se studeným ovocným čajem. Dostatek tekutin je důležitý nejen pro tvorbu mateřského mléka, ale i v samotném těhotenství, protože pomáhá k detoxikaci.

Pořádně odpočívejte

Pokud budete mít dostatek odpočinku a budete si těhotenství a první měsíce s miminkem užívat, miminko to pozná. Nechte proto maminku, ať vám navaří, a tchyni, ať povozí kočárek.

Únava k těhotenství a kojení patří, vaše tělo se bez debat potýká s vysokou zátěží. Pokud ale máte pocit, že nemáte ani sílu vstát z postele, raději se poraďte se svým lékařem.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Následující dny poznáte, že co si neuděláte sami, nebude odvedeno dobře. A i když vám tím rozhodně naroste sebevědomí (což už nějakou dobu potřebujete), neuzavírejte se před svým okolím! Neodmítejte rady kolegů a rodinných příslušníků, nepohrdejte pravidly. Pamatujte, že v roli „neúspěšných“ se můžete ocitnout až příliš snadno. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

10 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:05

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat