Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zábava pro děti v deštivém počasí

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

19. 6. 2020 | Děti a rodina

Víkend se blíží, a tak spousta rodičů přemýšlí, čím ho svým dětem co nejvíce zpříjemnit. Koupání, výlety, dobrodružství v přírodě nebo na zahradě… Jenže co když se proti vám spikne počasí?

Většina rodičů se nejspíš shodne, že mít doma unuděné dítě (zvláště, když potřebujete dělat něco jiného, než se plně věnovat jen a jen jemu), není vůbec jednoduchá situace. V první chvíli dítko posadíme (v závislosti na věku, samozřejmě) před televizi, jenže ani to nefunguje věčně. Případně bychom rádi, aby náš potomek strávil pvíkend i jinak než u obrazovky. Jak ho spolehlivě zabavit?

Zkuste pro něj připravit některou z následujících her! Úspěch zaručen (a co víc, brzy se k hraní přidáte i vy – práci a povinnostem navzdory).

Desková klasika

Začněme klasikou – ano, deskovými hrami. Nemyslete si, že takové obyčejné „člověče“ je už v dnešní době překonané. Kdepak! Bavilo generace dětí před námi, bude bavit i vaše potomky. V současnosti nicméně najdete na trhu bezpočet jiných her, které budou děti milovat. Vybírat můžete podle jejich věku, ale i zájmů. A mezi námi, některé vědomostní hry (ale i obyčejné pexeso či kvarteto) jsou takovým nenápadným způsobem, jak své děti vzdělávat hrou i o víkendech, kdy nechtějí o škole ani slyšet.

Domácí bojovka

Bojovky nemusejí být vyhrazeny jen pro tábory nebo hraní venku. Kdepak! S úspěchem můžete svým dětem připravit takovou hru i v teple domova. Nechte je plnit nejrůznější úkoly, které je přivedou až k „pokladu“. Zatímco venku by nejspíš testovaly hlavně své fyzické dovednosti, doma je nechte zapojit především mozečky. Výhodou je, že příprava takové bojovky spolehlivě zabaví i vás. A nikdy není od věci připomenout si, jak úžasné je být dítětem.

Malí špioni

Víte, jak ve špionážních či podobných filmech chrání nějakou cennost jakési laserové bludiště, které musí hlavní hrdina (či hlavní záporák) překonat, aby se mu podařilo poklad ukořistit, aniž by se dotkl laserového paprsku? Připravte podobnou zábavu i vašemu dítěti! Nebojte, nepotřebujete laser. Prostě vezměte obyčejnou vlnu, kterou cikcak různě napnete třeba v chodbě (pomoci si můžete lepicí páskou – jen volte takovou, která se dá snadno odlepit například od nábytku či stěn). Na jednu stranu místnosti postavte dítko, na druhou umístěte odměnu. Můžete závodit v tom, kdo překoná bludiště rychleji, aniž by se dotkl vlny.

Stará dobrá modelína

A další klasika našeho dětství – obyčejná modelína zabaví děti klidně i na dlouhé hodiny! Navíc dnes už se prodává poněkud „sofistikovanější“ plastelína, než jakou jsme znávali my. Nemusíte se bát, že ji budete mít všude po bytě a z nábytku už ji nikdy nedostanete, řada z nich se také po pár minutách používání nepromění v odporně šedivou hmotu, která rozhodně ke hře nevybízí. A tak si s ní děti budou hrát celé odpoledne.

Něco dobrého

Pamatujte, jak se vaše dítko zabavilo, když jste spolu před Vánocemi pekli perníčky? Pak se do nějakého „pečicího projektu“ pusťte i v létě! Kdo říká, že nemůžete v červenci či srpnu oprášit vykrajovátka! Namísto perníčků můžete zkusit třeba nejrůznější sušenky, vaše děti jistě zabaví i pečení muffinů, které pak mohou ještě ozdobit. Sice se u pečení nezabaví samy a nemůžete je nechat bez dozoru, ale rozhodně nebudete mít doma znuděné a otrávené potomky (a budete se moci odměnit něčím dobrým na zub).

Měkká pevnost

Děti milují nejrůznější domečky, schovávačky, pevnosti… A tak v sobě přemozte milovníka pořádku a půjčte jim deky, prostěradla apod. a k „volnému užití“ jim poskytněte gauč, židle, křesla… Zkrátka nechte své potomky, aby si postavili pevnost podle svých představ. Spokojeně si v ní budou bydlet celý den. A možná do ní dovolí nahlédnout i vám. (Varování: Počítejte s tím, že úklid bude zase na vás.). 

Přehnaná péče o křehkou dětskou dušičku

Tilapie se špenátem

Tilapie se špenátem

7 hlasů
60min 422 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík na tymiánu

11 hlasů
1h a 20min 466kJ 160 Kč

Králík patří k pochoutkám v české kuchyni, navíc králi...

Polévka z kedluben

14 hlasů
40min 289kJ 80 Kč

Kedlubnová polévka s petrželkou a smetanou.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více