Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

S dítětem v restauraci. Tipy, jak ho zabavit

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

2. 7. 2017 | Děti a rodina

Dítě pokřikující a pobíhající v restauraci dokáže otrávit spoustu lidí. I těch, které děti sami mají. Navíc ne vždy je bezpečné, pokud dítko pobíhá mezi židlemi – všude okolo je horké jídlo a také ostré předměty, o něž si může ublížit. Ovšem vůbec to neznamená, že by děti do restaurací nepatřily! Naopak. Jen se vyplatí se na takovou situaci připravit.

Nebudeme si nic nalhávat – mnohdy je složité udržet na uzdě i sebevychovanější dítě. Zvláště když se nudí, zatímco čeká na jídlo nebo až všichni ostatní dojedí. Co nejen v takových chvílích dělat a jak zajistit, že bude návštěva restaurace probíhat v naprosté pohodě ke spokojenosti dětí, té vaší, ostatních hostů i personálu?

Není restaurace jako restaurace

Máte-li doma batole, nejspíš není úplně strategické vyrazit s ním na obhlídku sushi restaurace nebo nějakého extrémně luxusního podniku, kde na vás budou koukat jako na zjevení, když se jich zeptáte, zda nemají vysokou dětskou židličku. Na druhou stranu to neznamená, že musíte skončit v nějakém fastfoodovém řetězci (ostatně to byste s dětmi ani neměli). Přesto se zkuste na výběr restaurace zaměřit. Některé na svých stránkách rovnou hlásají, že jsou u nich děti vítány. Zkrátka vyberte podnik, kam se vejdete i s kočárkem a kde mají dětské židle. A kde je i podle zařízení jasné, že vylije-li vaše dítko džus, nebude to žádná katastrofa.

Žádné pozdní večeře

Ačkoli je návštěva restaurace pro děti vždy zajímavá událost, nevyplatí se spoléhat na to, že budou samým vzrušením dobře naladěné. Zvláště když zarezervujete stůl třeba na osmou, kdy už jsou obvykle v posteli. Dobu večeře zkrátka přizpůsobte svým potomkům, i kdyby to mělo znamenat, že i vy budete jednou večeřet před šestou.

Co bude dobrého

I samotný výběr jídla může být tak trochu alchymie. A tak se vyhněte případným nesnázím a nastudujte menu dopředu, Ujistěte se, že restaurace nabízí alespoň dvě jídla, které má váš potomek rád. Z nich pak na místě nechte dítko vybrat. Žádné zdlouhavé rozhodování a debaty. Mimochodem, snažte se vyhnout jídlům typu kuřecí krokety s hranolky. Restaurace by v dnešní době měly mít o dětských jídlech přece jen o něco lepší představy…

Zábava v batůžku

Nerozpakujte se zabalit do restaurace pro své děti knížku, pastelky a blok nebo třeba nějakou deskovou hru! Zkrátíte si tak čekání na jídlo a vyhnete se nebezpečí v podobě unuděného dítka. Mimochodem, snažte se vyhnout hrám na mobilu – jistě, mohou posloužit jako taková poslední záchrana, ale obecně se snažte dítě naučit, že k jídlu se prostě nenosí (a sami jděte příkladem).

Žádné prodlevy

Jen co dosednete, objednejte nějakou maličkost, která se nemusí vařit a kterou by vaše dítě při čekání na hlavní chod mohlo „uzobávat“. Snažte se také po skončení večeře co nejdřív zaplatit. Většina malých dětí nemá příliš pochopení pro nás dospělé, co si i po jídle chtějí v klidu posedět a popovídat.

Nenechte se odradit

Že se první návštěva restaurace zrovna nepovedla? Neházejte flintu do žita! Pro dítě i pro vás to byla nová situace. Však to příště bude lepší. Ano, i chování v restauracích lze zkrátka nacvičit! Příště to bude lepší a lepší!

Trnitá cesta k vysněnému miminku

Pečené bramborové placky

Pečené bramborové placky

44 hlasů
60min 447 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zelná polévka s citrónovou chutí

14 hlasů
45min 404kJ 65 Kč

Vydatná zelná polévka.

Polévka z čerstvých hub s vínem

0 hlasů
1h a 5min 223kJ 110 Kč

Vyzkoušejte recept na vynikající polévku z čerstvých ...

Poradny

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více