Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

První zoubky. Jak o ně pečovat?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.11.2017 | Děti a rodina

Vyklubaly se vašemu děťátku první zoubky! Pak je na čase zamyslet se nad tím, jak o ně pečovat. I mléčné zuby se totiž rády kazí, pokud si je dítě správně nečistí, respektive pokud se o jejich čistotu nepostarají maminka s tatínkem. Jak na to?

První mléčný zoubek prořezává přibližně v 6. až 8. měsíci věku dítěte, poté následují další mléčné zuby. Celkem má dítě 20 mléčných zubů. Při dosažení 3. narozenin dítěte, je zpravidla mléčný chrup kompletně prořezán a pod mléčnými zuby se vyvíjejí v kostech obou čelistí zuby stálé. Mléčné zuby jsou k tvorbě kazu velmi náchylné, neboť jejich sklovina je měkčí. Jak je tedy správně čistit?

V prvním roce věku dítěte, byste měli čistit dásně a zoubky dvakrát denně. Můžete použít je jemnou gázu, vlhkou žínka, jednosvazkový nebo speciální kartáček prsťáček. Prsťáček je speciální návlek pro čištění prvních zoubků. Když je dítě trochu větší, přichází na řadu kartáček a pasta.

Čištění je hra


K tomu, aby se čištění zubů stalo zábavou, pomůže správná zubní pasta, Takovou je Herbadent KIDS.

Každé dítě by mělo začít vnímat čištění zubů jako příjemné, bezbolestné a potřebné. Začněte pozitivním přístupem u vašeho dítěte tím, že čištění probíhá formou hry. Dovolte svému dítěti vyčistit vaše zuby, smějte se u toho, tvařte se nadšeně a pozvedněte kartáček jako takový na úroveň oblíbené hračky. Na oplátku vám pak vaše dítě umožní vyčistit zuby jemu, bez problemů a s dobrou náladou.

Zpravidla u nejmenších dětí se snažte pro zjednodušení učit čistit zuby od červeného k bílému při otevřených ústech. Což znamená stírat zoubky směrem od dásně k zubu. V horní čelisti směrem dolů, v dolní čelisti směrem nahoru. Dále pak malými kroužky čistíme žvýkací plošky. Nezapomeňte ani na vnitřní stranu zoubků.

Abyste podpořili první pokusy dítěte o samostatné čištění, měli byste mu dát takový kartáček, který bude odpovídat jeho motorickým schopnostem.

Nepodceňujte ani výběr pasty. I ty dětské by podle stomatologů měly obsahovat potřebné množství fluoridu a měly by mít příjemnou chuť, kterou si děti snadno zamilují. Pasta by neměla obsahovat žádná barviva a další zbytečné chemikálie.

Když pomáhá zoubková víla

A právě takovou zubní pastou je i Herbadent KIDS, kterou mohlo vyzkoušet čtyřicet z našich testerek a jejich nejmenších. Jak pasta obstála v takové zkoušce?

„Byla jsem zvědavá, jak na pastu zareaguje můj syn. Po prozkoumání přiloženého hlavolamu a kartáčku přišla na řadu pasta. Po otevření syn ihned zkontroloval vůni. To on moc rád. Když uznal, že voní, svolil použít pastu na přiložený kartáček. Pomalu jsem mu ho vložila do pusy a začala jemně kroužit po zoubcích. Ze začátku se mu to moc nelíbilo, ale když viděl, že i já si čistím zuby a dělám u toho hmmm, tak svolil k druhému pokusu. A hurá. Pastu vřele doporučuji ať už pro její přírodní složení nebo pro její účinky na dětské zoubky. Má příjemnou chuť, vůni a zoubky jsou po vyčištění krásně bílé. Od začátku testování uběhlo už pár dní a syn teď vyžaduje pouze tuto pastu, popsala testerka seal.


Herbadent KIDS obstála u našich malých testujících na jedničku!

„Zubní pastu Herbadent Kids testovala moje pětiletá dcera. Líbilo se jí balení pasty i přiložený papírový hlavolam. Bylinková chuť jí vyhovovala, fajn bylo také to, že pasta moc nepění a krásně vyčistí zoubky. Já jsem ocenila hlavně přírodní složení zubní pasty bez parabenů. Přibalený zubní kartáček je velmi jemný, bude vyhovovat spíše menším dětem. Tuhle zubní pastu spolu s dcerou doporučujeme,“ svěřila se testerka zdiss.

„Pastu Herbadent testoval nejen můj roční syn, ale i já. Jdu příkladem se vším všudy. Pasta má poměrně výraznou kořeněnou vůni i chuť, ve které vyniká hřebíček. Velice nezvyklá chuť, ale ne nepříjemná. Syn vyzkoušel pastu úplně poprvé. Trochu se šklebil, což přičítám výrazné kořeněné chuti, ale neplival ji, proto věřím, že si zvykne a k pastě si cestu najde. Zda pasta ochrání před kazy je předčasné hodnotit, ale doufám, že ano. Milým překvapením byl přibalený kartáček,“ zhodnotila testerka Niko.

„První věc, která určitě zaujme, je obal pasty něžné barvy a obrázek Zoubkové víly přiláká především holčičky. Jako matka oceňuji především bylinkové složení pasty a praktické balení s kvalitním zubním kartáčkem. Dcera 4 roky se na vyzkoušení pasty těšila, no první dojem moc valný nebyl a musela jsem ji opravdu přesvědčovat, aby v čištění vydržela 2 minuty. Důvodem byla lehce štiplavá chuť (a ano "není jahůdková"). Nicméně po první minutě už příchuť pasty nevadila (asi je to hlavně o zvyku). Zoubky byly po vyčištění krásně lesklé, a jelikož jsem testovala společně s dcerou, mohu potvrdit také pocit dobře vyčištěných hladkých zubů a příjemnou svěžest v ústech. Pastu budeme zcela jistě používat i dále a rozhodně doporučuji k vyzkoušení všem maminkám,“ shrnula testerka Katule85.

Hodnocení ostatních testerek najdete ZDE.

Případy, kdy těhotenství opravdu není nejkrásnějším okamž...

Kuřecí kari

Kuřecí kari

9 hlasů
35min 670 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Kterých 30 testerek vyzkouší kávu L’OR Espresso Fortissimo

Kterých 30 testerek vyzkouší kávu L’OR Espresso Fortissimo

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysněné lokny s Philips StyleCare

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysněné lokny s Philips Sty...

Více peněz nejen pro maminky

Více peněz nejen pro maminky

TESTOVÁNÍ: Vlasová péče Garnier Botanic Therapy Oliva

TESTOVÁNÍ: Vlasová péče Garnier Botanic Therapy...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Když vám úklid zpříjemňuje devět pomocníků

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Když vám úklid zpříjemňuje ...

První pomoc proti stresu. Obejměte kolegu a napijte se

První pomoc proti stresu. Obejměte kolegu a nap...

Jste příliš mladá, abyste zestárla? Světově uznávaná vizážistka Alena Klenot dokazuje, že věk je ...

Jste příliš mladá, abyste zestárla? Světově uzn...

Tip na večeři

Vepřové maso se zeleninou

19 hlasů
30min 528kJ 89 Kč

Šťavnatá vepřová minutka se zeleninou, která zachutná ...

Grepový salát s klíčky

15 hlasů
20min 222kJ 90 Kč

Recept na jednoduchý salát, kombinace ledového salátu ...

Poradny

Na jaké dávky mám nárok po narození dítěte?

Dobrý den, pokud splňujete podmínky pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřsk... Více

Musím dokládat příjem otce při žádosti o příspěvek?

Dobrý den, na příspěvek na bydlení má nárok vlastník či nájemce bytu/domu za předpokladu, že zde... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro své kamarády budete výhrou. Jste totiž plní pozitivní energie a také odhodlání pomoci druhým. Rádi vyslechnete jakékoli trápení svých blízkých, a navíc budete mít po ruce vždy skvělou radu, jak se z problémů ne...

Více