Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Když kojení miminku nestačí, aneb zavádíme první náhradní mléčnou výživu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

4. 12. 2017 | Děti a rodina

Všechny maminky dobře vědí, že mateřské mléko je geniální dílo přírody, ne každá máma však může svému drobečkovi kojením dopřát vše potřebné. Že je všechno v pořádku, poznáte podle toho, že vaše miminko prospívá. Existuje však několik varovných signálů, které vás upozorní na to, že vašemu miminku kojení nestačí. Zbystřit byste měla například tehdy, když má vaše děťátko za celý den méně než 6 až 8 mokrých plen. Podezřelá je i nadměrná ospalost miminka. O lecčems vypovídá i malé množství stolice hnědé až hnědozelené barvy.

Řešení tohoto nedostatku může být velmi jednoduché – častější kojení. Intervaly by neměly být delší než 4 hodiny a prsy by se měly během jednoho kojení prostřídat. Především ale nezapomínejte na psychickou pohodu – nevystresovaná maminka je pro miminko to nejdůležitější!

I přes dodržení všech rad se může stát, že miminko neprospívá. V tu chvíli se doporučuje zavedení umělé mléčné výživy. Můžete zvolit například mléko z prémiové řady umělé mléčné výživy Sunar premium, se kterým si můžete být jistá, že dáváte svému miminku to nejlepší.

Při výběru umělého mléka, byste měla znát jeho kategorie. Mléka pro novorozence jsou označena číslem 1, pro děti ve věku 6 až 12 měsíců jsou mléka označena číslem 2, batolecí mléka s číslem 3 a 4 pijí děti ve věku 12 až 36 měsíců.

Začátky krmení z lahvičky jsou někdy komplikované, což vás jako maminku může potrápit i po dobu několika týdnů. Pokud se dětem snažíte dát mléko, které je chutí vzdálené od toho mateřského, je na problém zaděláno. Proto se vyplatí zvolit takovou umělou výživu, ve které je přítomen mléčný tuk, jako například v Sunaru premium, který je navíc obohacen i o další vitaminy a důležité látky, přispívající k zdravému růstu a vývoji miminka.

Máte doma puberťáka? Pak jistě znáte tyhle hlášky

Kukuřičná polévka

Kukuřičná polévka

10 hlasů
40min 412 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ředkvičková polévka

11 hlasů
40min 228kJ 90 Kč

Recept na dobrou, netradiční polévkuz ředkviček.

Pizza s černými olivami

12 hlasů
1h a 45min 767kJ 95 Kč

Co může být tedy lepší, než si připravit chutné dobrot...

Poradny

Za jakých podmínek mohu synovi zrušit trvalý pobyt?

Dobrý den, Jitko,co se týče zrušení trvalého pobytu, trvalý pobyt může zrušit majitel nemovitosti... Více

Za jak dlouho po nástupu do práce dostanu nemocenskou?

Dobrý den, Bobe,nárok na nemocenské dávky vzniká současně se vznikem pracovního poměru, takže můž... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více