Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Když kojení miminku nestačí, aneb zavádíme první náhradní mléčnou výživu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

04.12.2017 | Děti a rodina

Všechny maminky dobře vědí, že mateřské mléko je geniální dílo přírody, ne každá máma však může svému drobečkovi kojením dopřát vše potřebné. Že je všechno v pořádku, poznáte podle toho, že vaše miminko prospívá. Existuje však několik varovných signálů, které vás upozorní na to, že vašemu miminku kojení nestačí. Zbystřit byste měla například tehdy, když má vaše děťátko za celý den méně než 6 až 8 mokrých plen. Podezřelá je i nadměrná ospalost miminka. O lecčems vypovídá i malé množství stolice hnědé až hnědozelené barvy.

Řešení tohoto nedostatku může být velmi jednoduché – častější kojení. Intervaly by neměly být delší než 4 hodiny a prsy by se měly během jednoho kojení prostřídat. Především ale nezapomínejte na psychickou pohodu – nevystresovaná maminka je pro miminko to nejdůležitější!

I přes dodržení všech rad se může stát, že miminko neprospívá. V tu chvíli se doporučuje zavedení umělé mléčné výživy. Můžete zvolit například mléko z prémiové řady umělé mléčné výživy Sunar premium, se kterým si můžete být jistá, že dáváte svému miminku to nejlepší.

Při výběru umělého mléka, byste měla znát jeho kategorie. Mléka pro novorozence jsou označena číslem 1, pro děti ve věku 6 až 12 měsíců jsou mléka označena číslem 2, batolecí mléka s číslem 3 a 4 pijí děti ve věku 12 až 36 měsíců.

Začátky krmení z lahvičky jsou někdy komplikované, což vás jako maminku může potrápit i po dobu několika týdnů. Pokud se dětem snažíte dát mléko, které je chutí vzdálené od toho mateřského, je na problém zaděláno. Proto se vyplatí zvolit takovou umělou výživu, ve které je přítomen mléčný tuk, jako například v Sunaru premium, který je navíc obohacen i o další vitaminy a důležité látky, přispívající k zdravému růstu a vývoji miminka.

Spojení s nenarozeným dítětem ovlivňuje jeho vývoj

Kakaové palačinky

Kakaové palačinky

25 hlasů
1h a 5min 886 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Placky s medem

11 hlasů
40min 810kJ 40 Kč

Placky z vařených brambor.

Rybí filé s liškami

0 hlasů
1h a 25min 575kJ 200 Kč

Netradiční, ale skvělá kombinace ryby a hub.

Poradny

Jak ochránit budoucího manžela před mými exekucemi?

Dobrý den, na úvod je potřeba říci, že ne všechny dluhy se automaticky stávají součástí společnéh... Více

Jaký zvolit ekologický produkt pro vyčištění WC?

Dobrý den,vaše změna přístupu nás velmi těší. Pokud jde o běžné produkty, máte pravdu, obyčejné č... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více