Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sdílíte lůžko se svými dětmi? Podle odborníků děláte dobře

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

16.04.2018 | Děti a rodina

Že děti do ložnice, potažmo do manželské postele, vůbec nepatří? Právě naopak. Díky tomu, že je máte v noci poblíž, se jim snižuje hladina stresu a zlepšuje emocionální zdraví. Vy se prý také mnohem lépe vyspíte!

Zda spát, či nespat s dětmi v jedné posteli je předmětem mnoha diskusí. Někteří rodiče to vnímají jako útok na své soukromí i klidný odpočinek, zatímco jiní se dělí o lůžko se svými ratolestmi pěkných pár let od jejich narození. Která z těchto možností je ta správná? Podle odborníků jednoznačně vede ta druhá. Noční blízkost k vašim nejmenším má prý samá pozitiva, jež nelze jen tak přehlížet. O kterých přesně je řeč?

Kvalitnější snění pro matku

Závěry jisté americké psychologické studie naznačují, že kojící ženy, které mají své miminko „na dosah“, se vyspí mnohem déle a hlavně lépe. Údajně je to proto, že toto spánkové uspořádání umožňuje, aby matka snadno, rychle a pohodlně nakrmila i utěšila novorozence, kdykoli je potřeba. Blízkost dítěte je také pro oba rodiče uklidňující, neboť ho mají „pod dohledem“.

Nižší hladina stresu. Pro všechny

Poznatky jiného průzkumu zase upozorňují na to, že hladina stresových hormonů matek i kojenců se výrazně snižuje poté, kdy oba spí na jednom lůžku. Tedy alespoň oproti ženám a dětem, které pobývají v oddělené místnosti. Výzkumníci si to vysvětlují tím, že vzájemný neustálý kontakt působí na všechny účastníky v ložnici konejšivým a relaxačním dojmem.

Zlepšení emocionálního zdraví

Britští odborníci se na základě vlastní studie zase domnívají, že dítka, která v nočních hodinách zůstávají poblíž svým rodičům, jsou spokojenější, šťastnější a celkově klidnější. Také se u nich v budoucnu neprojevují problémy s chováním a mívají vyšší sebeúctu. I tohle tvrzení je nesmírně zajímavé, nemyslíte? Teď vás asi napadá otázka, jak dlouho by vlastně takové spánkové uspořádání mělo fungovat.

„Studie z celého světa ukazují, že společné spaní do věku pěti let dítěte je pro něj velkým přínosem. Až do pěti a více let mohou děti trpět úzkostí z odloučení, což je může poznamenat v pozdějším životě. A takovou úzkost zklidňuje právě společné spaní,“ vysvětluje psycholožka a zároveň ředitelka londýnského Střediska mentálního zdraví dětí Margot Sunderland.

Těhotenství i zdraví prsu. Proč ženy potřebují jód

Květáková polévka s brokolicí

Květáková polévka s brokolicí

30 hlasů
35min 117 kJ 87 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dušené vepřové kotlety

14 hlasů
55min 455kJ 90 Kč

Kotlety s jablky pečené v troubě.

Kuřecí plátky s citrónem

10 hlasů
1h a 10min 477kJ 170 Kč

Kuřecí plátky s tymiánem a citrónem.

Poradny

Za jakých podmínek mohu synovi zrušit trvalý pobyt?

Dobrý den, Jitko,co se týče zrušení trvalého pobytu, trvalý pobyt může zrušit majitel nemovitosti... Více

Za jak dlouho po nástupu do práce dostanu nemocenskou?

Dobrý den, Bobe,nárok na nemocenské dávky vzniká současně se vznikem pracovního poměru, takže můž... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více