Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sdílíte lůžko se svými dětmi? Podle odborníků děláte dobře

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

16. 4. 2018 | Děti a rodina

Že děti do ložnice, potažmo do manželské postele, vůbec nepatří? Právě naopak. Díky tomu, že je máte v noci poblíž, se jim snižuje hladina stresu a zlepšuje emocionální zdraví. Vy se prý také mnohem lépe vyspíte!

Zda spát, či nespat s dětmi v jedné posteli je předmětem mnoha diskusí. Někteří rodiče to vnímají jako útok na své soukromí i klidný odpočinek, zatímco jiní se dělí o lůžko se svými ratolestmi pěkných pár let od jejich narození. Která z těchto možností je ta správná? Podle odborníků jednoznačně vede ta druhá. Noční blízkost k vašim nejmenším má prý samá pozitiva, jež nelze jen tak přehlížet. O kterých přesně je řeč?

Kvalitnější snění pro matku

Závěry jisté americké psychologické studie naznačují, že kojící ženy, které mají své miminko „na dosah“, se vyspí mnohem déle a hlavně lépe. Údajně je to proto, že toto spánkové uspořádání umožňuje, aby matka snadno, rychle a pohodlně nakrmila i utěšila novorozence, kdykoli je potřeba. Blízkost dítěte je také pro oba rodiče uklidňující, neboť ho mají „pod dohledem“.

Nižší hladina stresu. Pro všechny

Poznatky jiného průzkumu zase upozorňují na to, že hladina stresových hormonů matek i kojenců se výrazně snižuje poté, kdy oba spí na jednom lůžku. Tedy alespoň oproti ženám a dětem, které pobývají v oddělené místnosti. Výzkumníci si to vysvětlují tím, že vzájemný neustálý kontakt působí na všechny účastníky v ložnici konejšivým a relaxačním dojmem.

Zlepšení emocionálního zdraví

Britští odborníci se na základě vlastní studie zase domnívají, že dítka, která v nočních hodinách zůstávají poblíž svým rodičům, jsou spokojenější, šťastnější a celkově klidnější. Také se u nich v budoucnu neprojevují problémy s chováním a mívají vyšší sebeúctu. I tohle tvrzení je nesmírně zajímavé, nemyslíte? Teď vás asi napadá otázka, jak dlouho by vlastně takové spánkové uspořádání mělo fungovat.

„Studie z celého světa ukazují, že společné spaní do věku pěti let dítěte je pro něj velkým přínosem. Až do pěti a více let mohou děti trpět úzkostí z odloučení, což je může poznamenat v pozdějším životě. A takovou úzkost zklidňuje právě společné spaní,“ vysvětluje psycholožka a zároveň ředitelka londýnského Střediska mentálního zdraví dětí Margot Sunderland.

Mateřství podle zvěrokruhu: Jaký vztah máte ke svým dětem?

Kuřecí kousky s mrkví

Kuřecí kousky s mrkví

11 hlasů
1h a 15min 540 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Rizoto s chřestem

9 hlasů
40min 614kJ 140 Kč

Chřestové rizoto se šafránem.

Treska na česneku a rajčatech

9 hlasů
60min 234kJ 95 Kč

dušená treska s rajčaty a bylinkami

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více