Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sdílíte lůžko se svými dětmi? Podle odborníků děláte dobře

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

16. 4. 2018 | Děti a rodina

Že děti do ložnice, potažmo do manželské postele, vůbec nepatří? Právě naopak. Díky tomu, že je máte v noci poblíž, se jim snižuje hladina stresu a zlepšuje emocionální zdraví. Vy se prý také mnohem lépe vyspíte!

Zda spát, či nespat s dětmi v jedné posteli je předmětem mnoha diskusí. Někteří rodiče to vnímají jako útok na své soukromí i klidný odpočinek, zatímco jiní se dělí o lůžko se svými ratolestmi pěkných pár let od jejich narození. Která z těchto možností je ta správná? Podle odborníků jednoznačně vede ta druhá. Noční blízkost k vašim nejmenším má prý samá pozitiva, jež nelze jen tak přehlížet. O kterých přesně je řeč?

Kvalitnější snění pro matku

Závěry jisté americké psychologické studie naznačují, že kojící ženy, které mají své miminko „na dosah“, se vyspí mnohem déle a hlavně lépe. Údajně je to proto, že toto spánkové uspořádání umožňuje, aby matka snadno, rychle a pohodlně nakrmila i utěšila novorozence, kdykoli je potřeba. Blízkost dítěte je také pro oba rodiče uklidňující, neboť ho mají „pod dohledem“.

Nižší hladina stresu. Pro všechny

Poznatky jiného průzkumu zase upozorňují na to, že hladina stresových hormonů matek i kojenců se výrazně snižuje poté, kdy oba spí na jednom lůžku. Tedy alespoň oproti ženám a dětem, které pobývají v oddělené místnosti. Výzkumníci si to vysvětlují tím, že vzájemný neustálý kontakt působí na všechny účastníky v ložnici konejšivým a relaxačním dojmem.

Zlepšení emocionálního zdraví

Britští odborníci se na základě vlastní studie zase domnívají, že dítka, která v nočních hodinách zůstávají poblíž svým rodičům, jsou spokojenější, šťastnější a celkově klidnější. Také se u nich v budoucnu neprojevují problémy s chováním a mívají vyšší sebeúctu. I tohle tvrzení je nesmírně zajímavé, nemyslíte? Teď vás asi napadá otázka, jak dlouho by vlastně takové spánkové uspořádání mělo fungovat.

„Studie z celého světa ukazují, že společné spaní do věku pěti let dítěte je pro něj velkým přínosem. Až do pěti a více let mohou děti trpět úzkostí z odloučení, což je může poznamenat v pozdějším životě. A takovou úzkost zklidňuje právě společné spaní,“ vysvětluje psycholožka a zároveň ředitelka londýnského Střediska mentálního zdraví dětí Margot Sunderland.

Darování vajíček pomůže neplodným párům. Co se o něm vypl...

Srnčí ragú s houbami a brusinkami

Srnčí ragú s houbami a brusinkami

10 hlasů
1h a 45min 344 kJ 350 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečené těstoviny

14 hlasů
60min 828kJ 145 Kč

Recept na zapečené těstoviny se sýrem tofu.

Podzimní ovocný salát

17 hlasů
20min 706kJ 55 Kč

Salát z nektarinek a švestek.

Poradny

Za jak dlouho po PN a odstupném dostanu podporu?

Dobrý den, paní Baarová,zákon o zaměstnanosti ke vztahu podpory v nezaměstnanosti uvádí, že: Ucha... Více

Zítra mi končí RD, jaké mám možnosti?

Pěkný den i Vám, Jano,rodičovskou dovolenou je možné čerpat (na rozdíl od rodičovského příspěvku)... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více