Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Děti a svět knih. Jak mít doma nadšeného malého čtenáře?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16.05.2018 | Děti a rodina

Také při pohledu na své robátko přemýšlíte, zda bude tak jako vy milovníkem příběhů skrytých na stránkách knih, nebo spíše propadne kouzlu displeje mobilního telefonu či obrazovky počítače? Pak vězte, že v něm lásku ke knihám můžete probudit. Nejen tím, že mu budete už od plínek předčítat, ale také pomocí několika snadných triků.

Jistě, může se stát, že i přes veškerou snahu nakonec nebude hltat jednu knihu za druhou, nicméně pravděpodobnost, že se milovníkem knih stane, můžete dosti zvýšit. Třeba s těmito tipy.

A co tahle?

Tip redakce: Originální kniha

Přemýšlíte, jakou knihu pro dítě vybrat? A co takhle, kdyby existovala kniha, jejímž hlavním hrdinou by byl právě váš Davídek nebo vaše Kačenka? Ve svém oblíbeném tričku, se svým účesem... Právě to nabízí Originální kniha, díky níž vaše dcerka nebo syn prožijí vlastní příběh ve vlastní knížce.
Originální knihy představují revoluci ve čtení pro nejmenší! Vašemu dítěti bude v Originální knize přizpůsobeno prakticky vše.
Více informací na originalniknihy.cz

Většinou o tom, jakou knihu budeme dítěti číst, rozhodujeme my rodiče. Je to logické – máme širší rozhled, dětské knihy většinou známe a také víme, jaké příběhy chceme svému potomkovi představit. Ale co takhle nechat výběr také někdy na dítěti? Ano, hrozí, že budete číst knihu, jejíž obsah není nic excelentního, zato ilustrace na obálce je povedená, nicméně váš potomek bude mít dobrý pocit, že o knize sám rozhodl. A tak ho bude bavit.

Pohádkami to nekončí

Nejeví vaše dítko žádný velký zájem o pohádky, které mu čtete? Možná prostě nebude tak docela fanoušek příběhů o princích, princeznách, zvířátkách v botách apod. Zkuste proto přesedlat na jiný žánr – nemyslete, že dětské knihy rovná se automaticky pohádky. Máte možnost číst dětskou fantasy, dětské romány a spoustu dalších žánrů. Určitě brzy najdete ten pravý.

Ilustrace jakou součást příběhu

Není náhodou, že většina dětských knih je zkrášlena spoustou ilustrací. Tak toho využijte! Dítě při čtení a prohlížení knihy zapojí i další smysly, snáze si knihu zamiluje a také rozšíří svou kreativitu. Ostatně už i obálka knihy může mnohé napovědět. Váš potomek může zkusit hádat, o čem příběh bude - a pak s napětím čekat, jestli se jeho předpověď vyplnila.

Co jsme to vlastně četli

Pokud patříte k vášnivým čtenářům, pak také jistě znáte ten pocit, když někdo z vašeho okolí dočte publikaci, jež se vám líbila, a vy máte konečně možnost příběh probrat ze všech stran a podělit se o zážitky. Pak vězte, že u dětí to funguje stejně! Takže o knížce mluvte, rozebírejte postavy a děj, co to půjde. Snáze dítko vtáhnete do děje a navíc svým zájmem podpoříte jeho lásku ke čtení.

Moje dítě nic nejí. Jak vyzrát na malé nejedlíky?

Hovězí s lilkem

Hovězí s lilkem

10 hlasů
40min 813 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Medailonky ve smetanové omáčce

17 hlasů
40min 582kJ 200 Kč

Medajlonky z vepřové panenky v omáčce se žampióny.

Vepřová pečeně s hruškami

1 hlas
1h a 55min 457kJ 195 Kč

Vepřové maso pečené s jablečnou šťávou a hruškami, i když...

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více