Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Děti a svět knih. Jak mít doma nadšeného malého čtenáře?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16.05.2018 | Děti a rodina

Také při pohledu na své robátko přemýšlíte, zda bude tak jako vy milovníkem příběhů skrytých na stránkách knih, nebo spíše propadne kouzlu displeje mobilního telefonu či obrazovky počítače? Pak vězte, že v něm lásku ke knihám můžete probudit. Nejen tím, že mu budete už od plínek předčítat, ale také pomocí několika snadných triků.

Jistě, může se stát, že i přes veškerou snahu nakonec nebude hltat jednu knihu za druhou, nicméně pravděpodobnost, že se milovníkem knih stane, můžete dosti zvýšit. Třeba s těmito tipy.

A co tahle?

Tip redakce: Originální kniha

Přemýšlíte, jakou knihu pro dítě vybrat? A co takhle, kdyby existovala kniha, jejímž hlavním hrdinou by byl právě váš Davídek nebo vaše Kačenka? Ve svém oblíbeném tričku, se svým účesem... Právě to nabízí Originální kniha, díky níž vaše dcerka nebo syn prožijí vlastní příběh ve vlastní knížce.
Originální knihy představují revoluci ve čtení pro nejmenší! Vašemu dítěti bude v Originální knize přizpůsobeno prakticky vše.
Více informací na originalniknihy.cz

Většinou o tom, jakou knihu budeme dítěti číst, rozhodujeme my rodiče. Je to logické – máme širší rozhled, dětské knihy většinou známe a také víme, jaké příběhy chceme svému potomkovi představit. Ale co takhle nechat výběr také někdy na dítěti? Ano, hrozí, že budete číst knihu, jejíž obsah není nic excelentního, zato ilustrace na obálce je povedená, nicméně váš potomek bude mít dobrý pocit, že o knize sám rozhodl. A tak ho bude bavit.

Pohádkami to nekončí

Nejeví vaše dítko žádný velký zájem o pohádky, které mu čtete? Možná prostě nebude tak docela fanoušek příběhů o princích, princeznách, zvířátkách v botách apod. Zkuste proto přesedlat na jiný žánr – nemyslete, že dětské knihy rovná se automaticky pohádky. Máte možnost číst dětskou fantasy, dětské romány a spoustu dalších žánrů. Určitě brzy najdete ten pravý.

Ilustrace jakou součást příběhu

Není náhodou, že většina dětských knih je zkrášlena spoustou ilustrací. Tak toho využijte! Dítě při čtení a prohlížení knihy zapojí i další smysly, snáze si knihu zamiluje a také rozšíří svou kreativitu. Ostatně už i obálka knihy může mnohé napovědět. Váš potomek může zkusit hádat, o čem příběh bude - a pak s napětím čekat, jestli se jeho předpověď vyplnila.

Co jsme to vlastně četli

Pokud patříte k vášnivým čtenářům, pak také jistě znáte ten pocit, když někdo z vašeho okolí dočte publikaci, jež se vám líbila, a vy máte konečně možnost příběh probrat ze všech stran a podělit se o zážitky. Pak vězte, že u dětí to funguje stejně! Takže o knížce mluvte, rozebírejte postavy a děj, co to půjde. Snáze dítko vtáhnete do děje a navíc svým zájmem podpoříte jeho lásku ke čtení.

Máte doma puberťáka? Pak jistě znáte tyhle hlášky

Treska pečená se žampióny

Treska pečená se žampióny

9 hlasů
1h a 5min 563 kJ 190 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí prsa se sýrovou omáčkou a žampiony

36 hlasů
30min 575kJ 115 Kč

Kuřecí prsa se sýrovou omáčkou a žampiony je rychlé, j...

Rýže se skořicí

20 hlasů
25min 998kJ 40 Kč

Jednoduché jídlo vhodné pro děti i dospělé.

Poradny

Počítá se fond oprav mezi náklady na bydlení?

Dobrý den,příspěvek na bydlení, na který se pravděpodobně ptáte, upravuje zákon o státní sociální... Více

Mám invalidní důchod, dostanu příspěvek na bydlení?

Dobrý den,z Vašeho dotazu není jasné, zda chcete žádat o příspěvek na bydlení (dávka státní sociá... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více