Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vyrazte s rodinou na piknik. Seznam, co vzít rozhodně s sebou

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

17.05.2018 | Děti a rodina

Krásný den strávený v přírodě se svými nejbližšími. Spousta dobrého jídla a pití, nějaká ta společenská hra a hlavně dobrá nálada. Taková je ideální náplň pro teplá odpoledne. Přinášíme vám důležité tipy, jak si piknik s rodinou či přáteli perfektně užít a na nic nezapomenout.

Velká deka

Základem každého piknikového posezení je deka, na kterou se vejdou všichni účastníci i s jídlem. Počítejte s tím, že část jídla možná na dece i skončí, proto volte takové barvy, aby vás nemrzel případný flek. Taktéž nedoporučujeme žlutou. Ta totiž přitahuje hmyz.

Jídlo

Rozhodně volte takové potraviny, které nebudou složité na přípravu a nepodléhají na sluníčku či v teple rychlé zkáze. Ideální je ovoce, zelenina, sendviče, bublanina apod. a samozřejmě přibalte i nápoje.

Nádobí

Nezapomeňte také na tácky a kelímky na nápoje. Jídlo samotné uložte do plastových krabiček s víčky, zamezíte tím, aby se jídlo otlouklo. K sehnání jsou dokonce piknikové koše s plnou výbavou. Najdete v nich nejen prostor pro vaše dobroty, ale také praktické kapsy s plastovými talířky, příbory i hrnečky.

Vlhčené ubrousky

Bez vlhčených ubrousků už si dnes mnoho lidí neumí představit svoji existenci. Jsou výborným pomocníkem na očištění ulepených rukou, ale i otření použitého nádobí nebo vyčištění skvrn na dece či oblečení. Určitě si je s sebou přibalte.

Opalovací krém

Máte v plánu trávit celý den venku? Pak je rozhodně vhodné, přibalit si s sebou i opalovací krém. Zejména, pokud s vámi do přírody vyrážejí i děti. U nich nezapomeňte na pokrývku hlavy. I na jaře už má sluníčko pořádnou sílu.

Vývrtka na víno

Pokud si s přáteli chcete dopřát doušek dobrého vína, určitě nezapomeňte na vybavení, kterým ho otevřete. Korkový špunt vmáčknutý do lahve je sice lepší nouzové řešení než uražené hrdlo, ale s vývrtkou bude celý proces pohodlnější.

Nůž

Na ten byste neměli zapomenout. Kapesní nožík je nedílnou součástí piknikového koše i pobytu v přírodě. Ten by správnému výletníkovi neměl chybět nikdy.

První pomoc

Určitě nemusíte přenášet celou lékárničku, ale pár drobností byste si s sebou do přírody vždy přibalit měli. Dezinfekční sprej, pár náplastí, lék proti bolesti a obvaz by neměly chybět.

Děti dnes musíte k pohybu motivovat. Jinak mobily nikdy n...

Králík na houbách

Králík na houbách

9 hlasů
1h a 30min 379 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové plátky s bylinkami

11 hlasů
1h a 15min 788kJ 140 Kč

Vepřové plátky s majoránkou, tymiánem a koriandrem.

Hovězí svíčková s brokolicí

0 hlasů
55min 746kJ 400 Kč

Restované nudličky z hovězího masa s vařenou brokolicí.

Poradny

Kdo platí zdravotní pojištění po konci podpůrčí doby?

Dobrý den, jestliže jste po ukončení dočasné pracovní neschopnosti nastoupila zpět do zaměstnání ... Více

Jaký je postup výpočtu příspěvku na bydlení?

Dobrý den,je možné, že problém je ve výši tzv. normativních nákladů na bydlení. Výše příspěvku na... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více