Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vyrazte s rodinou na piknik. Seznam, co vzít rozhodně s sebou

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

17.05.2018 | Děti a rodina

Krásný den strávený v přírodě se svými nejbližšími. Spousta dobrého jídla a pití, nějaká ta společenská hra a hlavně dobrá nálada. Taková je ideální náplň pro teplá odpoledne. Přinášíme vám důležité tipy, jak si piknik s rodinou či přáteli perfektně užít a na nic nezapomenout.

Velká deka

Základem každého piknikového posezení je deka, na kterou se vejdou všichni účastníci i s jídlem. Počítejte s tím, že část jídla možná na dece i skončí, proto volte takové barvy, aby vás nemrzel případný flek. Taktéž nedoporučujeme žlutou. Ta totiž přitahuje hmyz.

Jídlo

Rozhodně volte takové potraviny, které nebudou složité na přípravu a nepodléhají na sluníčku či v teple rychlé zkáze. Ideální je ovoce, zelenina, sendviče, bublanina apod. a samozřejmě přibalte i nápoje.

Nádobí

Nezapomeňte také na tácky a kelímky na nápoje. Jídlo samotné uložte do plastových krabiček s víčky, zamezíte tím, aby se jídlo otlouklo. K sehnání jsou dokonce piknikové koše s plnou výbavou. Najdete v nich nejen prostor pro vaše dobroty, ale také praktické kapsy s plastovými talířky, příbory i hrnečky.

Vlhčené ubrousky

Bez vlhčených ubrousků už si dnes mnoho lidí neumí představit svoji existenci. Jsou výborným pomocníkem na očištění ulepených rukou, ale i otření použitého nádobí nebo vyčištění skvrn na dece či oblečení. Určitě si je s sebou přibalte.

Opalovací krém

Máte v plánu trávit celý den venku? Pak je rozhodně vhodné, přibalit si s sebou i opalovací krém. Zejména, pokud s vámi do přírody vyrážejí i děti. U nich nezapomeňte na pokrývku hlavy. I na jaře už má sluníčko pořádnou sílu.

Vývrtka na víno

Pokud si s přáteli chcete dopřát doušek dobrého vína, určitě nezapomeňte na vybavení, kterým ho otevřete. Korkový špunt vmáčknutý do lahve je sice lepší nouzové řešení než uražené hrdlo, ale s vývrtkou bude celý proces pohodlnější.

Nůž

Na ten byste neměli zapomenout. Kapesní nožík je nedílnou součástí piknikového koše i pobytu v přírodě. Ten by správnému výletníkovi neměl chybět nikdy.

První pomoc

Určitě nemusíte přenášet celou lékárničku, ale pár drobností byste si s sebou do přírody vždy přibalit měli. Dezinfekční sprej, pár náplastí, lék proti bolesti a obvaz by neměly chybět.

Na jedné lodi. Pravidla pro bezpečný výlet s dětmi na vodu

Vepřové maso s brokolicí

Vepřové maso s brokolicí

11 hlasů
1h a 5min 485 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstoviny se žampióny

8 hlasů
45min 588kJ 90 Kč

Rychlý recept na přípravu těstovin s omáčkou plnou hub.

Houby plněné rýží

16 hlasů
1h a 10min 360kJ 75 Kč

Plněné žampióny portobello.

Poradny

modřiny na dolních končetinách

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Určitě jste správně, vůbec se nebojte. Snadná tvorba modřin může ... Více

otoky

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz, který svědčí o tom, že máte o babičku starost. Otoky při vyšším k... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Skutečné city budete raději tajit. A to spíše před sebou než před osobou, ke které je pociťujete. Strach z budoucnosti vám nedovolí být upřímní sami k sobě. Přesto byste se měli postavit pravdě čelem. Srdce vám nelže a věřte, že vše šťastně skončí.

Více