Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

V první zásilce z Knihozemě dorazily do knihkupectví novinky od Rowlingové, Nesbøho i Gaimana

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.06.2018 | Děti a rodina

Na konci května přistála ve všech knihkupectvích Zásilka z Knihozemě, která představuje pestrý výběr nejzajímavějších knih pro děti a mládež tohoto roku.

Mezi dvanácti novými tituly ze čtyř nakladatelství spadajících pod nakladatelský dům Albatros Media najdou rodiče i děti knihy oblíbených autorů, jakými jsou J. K. Rowlingová, Jo Nesbø nebo Neil Gaiman.

Všech dvanáct knih bylo vybráno s ohledem na různorodost žánrů i věku a na jejich literární i výtvarné zpracování. Rodiče tak mají jistotu, že svým dětem vyberou kvalitní knihu, která je potěší. K nákupu každé knihy navíc dostanou čtenáři dvě pohlednice, díky nimž se mohou zapojit do soutěže o zásilky dětských knížek až domů po dobu pěti let.

Víme, co čteme

Zásilka z Knihozemě primárně vznikla s cílem usnadnit rodičům a dětem výběr dětských knih. Pomůže však i knihkupcům. „I pro nás je velmi obtížné se orientovat ve velké produkci knih pro děti a mládež. Proto si ceníme Zásilky z Knihozemě, kde jsou knihy pečlivě vybrané, a nejen nám celá akce usnadní výběr dobrého čtení,“ říká Erika Frýbortová, vedoucí maloobchodní sítě Kosmas.

Neméně důležitým cílem Zásilky z Knihozemě je představit dětem současné zajímavé a kvalitní knihy a probudit v nich větší zájem o čtení jako takové. Pravděpodobně největším lákadlem Zásilky z Knihozemě je kniha J. K. Rowlingové Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel – úchvatný průvodce bradavickými školními osnovami i dějinami kouzel s dosud nezveřejněnými materiály J. K. Rowlingové. Fanoušky Harryho Pottera jistě nadchne také první díl série Nikdyuš v brilantním překladu Vladimíra Medka.

Děti, které mají rády pohádkové fantasy příběhy si přijdou na své v knize velikána světové literatury Neila Gaimana Odd a mraziví obři. Nejděsivější sbírku podivuhodných tvorů odhalí Senzační sbírka zvířat doktora Proktora od Joa Nesbøho. Mezi dvanácti vybranými knihami je od každého trochu – komiks, dobrodružství, encyklopedie, obrázkové knihy i beletrie.

Zaměřeno na děti

Při výběru knih jsme kromě samotného textu hleděli na výtvarnou a grafickou stránku knih, protože ta do značné míry rozhoduje o prvotním zaujetí. Hledali jsme současné dětské knihy od známých i méně známých autorů, které s velkou jistotou zaujmou současné dětské čtenáře,“ říká Josef Žák, obchodní a marketingový ředitel nakladatelského domu Albatros Media.

Zásilky z Knihozemě doputovaly také do 143 dětských domovů a dalších vybraných neziskových organizací. Nakladatelský dům Albatros Media každé věnoval a zaslal jednu sadu knih zařazených do akce.

Zásilka z Knihozemě je začátkem projektu Knihozem, jehož web i sociální sítě mohou všem, kdo se zajímají o dětské knihy, sloužit jako platforma vzájemné interakce a komunikace. A také jako důvěryhodná reference, která celý rok nabízí tipy na další zajímavé dětské knihy z různých nakladatelství, na akce spojené s dětskou literaturou či náměty na to, jak podporovat čtenářství u dětí.

Více informací najdete na knihozem.cz

Na další videa z Knihozemě se můžete podívat ZDE.

Projekt Knihozem a první zásilku knih jsme testovaly se svými ratolestmi i my redakci. Jak to dopadlo, se dočtete ZDE.

Blázníte ze svého puberťáka? Poznejte vychytralé tresty p...

Rybí porce s pikantním kořením

Rybí porce s pikantním kořením

13 hlasů
40min 600 kJ 370 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s bílým melounem

11 hlasů
15min 276kJ 55 Kč

Recept na osvěžující letní salát.

Teplý salát s uzenou makrelou

13 hlasů
40min 459kJ 95 Kč

Netradičně připravená uzená makrela.

Poradny

Mohu vymáhat výživné placené na nevlastní dítě?

Dobrý den,toto je dotaz spíše pro právníka než pro mne. V zásadě sice platí, že spotřebované výži... Více

Mám nárok na další PPM, když jsem vyčerpala RP?

Dobrý den,to, kdy jste vyčerpala rodičovský příspěvek, nemá na následnou peněžitou pomoc v mateřs... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více