Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

V první zásilce z Knihozemě dorazily do knihkupectví novinky od Rowlingové, Nesbøho i Gaimana

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.06.2018 | Děti a rodina

Na konci května přistála ve všech knihkupectvích Zásilka z Knihozemě, která představuje pestrý výběr nejzajímavějších knih pro děti a mládež tohoto roku.

Mezi dvanácti novými tituly ze čtyř nakladatelství spadajících pod nakladatelský dům Albatros Media najdou rodiče i děti knihy oblíbených autorů, jakými jsou J. K. Rowlingová, Jo Nesbø nebo Neil Gaiman.

Všech dvanáct knih bylo vybráno s ohledem na různorodost žánrů i věku a na jejich literární i výtvarné zpracování. Rodiče tak mají jistotu, že svým dětem vyberou kvalitní knihu, která je potěší. K nákupu každé knihy navíc dostanou čtenáři dvě pohlednice, díky nimž se mohou zapojit do soutěže o zásilky dětských knížek až domů po dobu pěti let.

Víme, co čteme

Zásilka z Knihozemě primárně vznikla s cílem usnadnit rodičům a dětem výběr dětských knih. Pomůže však i knihkupcům. „I pro nás je velmi obtížné se orientovat ve velké produkci knih pro děti a mládež. Proto si ceníme Zásilky z Knihozemě, kde jsou knihy pečlivě vybrané, a nejen nám celá akce usnadní výběr dobrého čtení,“ říká Erika Frýbortová, vedoucí maloobchodní sítě Kosmas.

Neméně důležitým cílem Zásilky z Knihozemě je představit dětem současné zajímavé a kvalitní knihy a probudit v nich větší zájem o čtení jako takové. Pravděpodobně největším lákadlem Zásilky z Knihozemě je kniha J. K. Rowlingové Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel – úchvatný průvodce bradavickými školními osnovami i dějinami kouzel s dosud nezveřejněnými materiály J. K. Rowlingové. Fanoušky Harryho Pottera jistě nadchne také první díl série Nikdyuš v brilantním překladu Vladimíra Medka.

Děti, které mají rády pohádkové fantasy příběhy si přijdou na své v knize velikána světové literatury Neila Gaimana Odd a mraziví obři. Nejděsivější sbírku podivuhodných tvorů odhalí Senzační sbírka zvířat doktora Proktora od Joa Nesbøho. Mezi dvanácti vybranými knihami je od každého trochu – komiks, dobrodružství, encyklopedie, obrázkové knihy i beletrie.

Zaměřeno na děti

Při výběru knih jsme kromě samotného textu hleděli na výtvarnou a grafickou stránku knih, protože ta do značné míry rozhoduje o prvotním zaujetí. Hledali jsme současné dětské knihy od známých i méně známých autorů, které s velkou jistotou zaujmou současné dětské čtenáře,“ říká Josef Žák, obchodní a marketingový ředitel nakladatelského domu Albatros Media.

Zásilky z Knihozemě doputovaly také do 143 dětských domovů a dalších vybraných neziskových organizací. Nakladatelský dům Albatros Media každé věnoval a zaslal jednu sadu knih zařazených do akce.

Zásilka z Knihozemě je začátkem projektu Knihozem, jehož web i sociální sítě mohou všem, kdo se zajímají o dětské knihy, sloužit jako platforma vzájemné interakce a komunikace. A také jako důvěryhodná reference, která celý rok nabízí tipy na další zajímavé dětské knihy z různých nakladatelství, na akce spojené s dětskou literaturou či náměty na to, jak podporovat čtenářství u dětí.

Více informací najdete na knihozem.cz

Na další videa z Knihozemě se můžete podívat ZDE.

Projekt Knihozem a první zásilku knih jsme testovaly se svými ratolestmi i my redakci. Jak to dopadlo, se dočtete ZDE.

Sportující otcové plodí zdravější děti, i když jedí tučné...

Zeleninová polévka

Zeleninová polévka

21 hlasů
45min 389 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí maso na houbách

10 hlasů
1h a 50min 435kJ 250 Kč

jeden z mnoha receptů na úpravu hovězího, tentokrát v ...

Kuřecí paličky s čínským zelím

12 hlasů
1h a 20min 372kJ 180 Kč

Pečené kuřecí paličky s barbecue omáčkou podávané s čí...

Poradny

Když dám výpověď, bude mi krácen rodičovský příspěvek?

Dobrý den, Jano,při pobírání rodičovského příspěvku můžete pracovat bez omezení, pokud během prác... Více

Dostanu během výpovědi volno na hledání práce?

Dobrý den, zaměstnavatel je povinen Vám během výpovědní doby poskytnout volno na hledání nového z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden si budete připadat přitažliví a docenění. Ovšem pozor, vaše zdání nemusí být založeno na pravdě. Spíše je dáno vaší spokojeností se sebou samými. Proto se nezapomeňte rozhlížet kolem sebe. Myslete i na druhé, ...

Více